Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Mennyi idős voltál, amikor...

Mennyi idős voltál, amikor elvesztetted a szüzességedet?

Figyelt kérdés

Olvasgattam az erre a kérdésre adott válaszokat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

Ekkor merült fel bennem a kérdés. A környezetemben teljesen általános az, hogy 16-20 éves kor között elkezdenek nemi életet élni, leginkább még a gimis évek alatt (némi szórás van) és szerintem ez korábban se volt másként. Jómagam is 17 évesen voltam először a férjemmel. Veletek hogy volt?


2014. nov. 20. 16:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16voltam:)
2014. nov. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18 voltam, de hamarabb is ment volna, ha nem félek a kihívástól.
2014. nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Még tartogatom.

20


Azt a kérdést én is olvastam. Nem gondolom korainak a 17 évet. Ha azzal veszti el akit szeret akkor nincs azzal gond. Az meg hogy gyerek lett/lesz belőle előfordul, még akkor is ha védekeztek.

2014. nov. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
18évesen pár hete történt
2014. nov. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

22


25/F

2014. nov. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

Végig olvastam a belinkelt kérdést. 17 éves vagyok én is és pár hónapja vesztettem el a szüzességem, akkor még 16 voltam. Nem bántam meg, mert azzal a fiúval történt, akt szeretek, akivel akkor már 3 hónapja együtt voltam és úgy éreztem igen, vele szeretném, felkészültem. (Már 10 hónapja együtt vagyunk.)

Miután elég aggódós típus vagyok, így nagyon odafigyelünk a védekezésre. De anyukámmal már beszéltünk arról, hogy ha történne egy "baleset", akkor mi lenne. Közölték, hogy nem engednék az abortuszt, megtartanánk, felnevelnénk, nem dőlne össze a világ. Bár nekem nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel. Azonban tudom, hogy ha bármi történik pl kiszakad az óvszer, akkor irány a nőgyógyász, 72 órás tabletta. Sokat olvastam ebben a témában, hogy fel legyek készülve minden lehetséges dologra. Miután az óvszer nem biztosít 100%-os védettséget, így előfordulhat hogy tényleg védekeztek, csak bele estek az 1%-ba, akkor nem tehetnek róla. De miután ennek nagyon kicsi az esélye, így valószínűbb ilyenkor a "csak egy pár másodpercig volt bent óvszer nélkül", "csak odaérintette", stb... Ami viszont felelőtlenség, ezért megértem azokat a válaszadókat is, akik rögtön ezt gondolják és leszidják a kérdezőt.

Úgy gondolom, hogy 16 éves kortól az ember igenis fel lehet készülve lelkileg a szexuális életre és lehet felelősségteljesen is csinálni a dolgokat. De mivel a sztereotípia az, hogy 18 év alatt gyerekek vagyunk, nem tudunk felelősségteljesen gondolkodni, így rögtön mindenki lehurrog minket.

2014. nov. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, majd pár év múlva rájössz hogy sokan még 30 évesen is gyerekek, bármennyire is érettnek tartod magad jelenleg.
2014. nov. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
15 évesen,azóta is együtt vagyunk.L
2014. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Úgy gondolom, hogy 16 éves kortól az ember igenis fel lehet készülve lelkileg a szexuális életre és lehet felelősségteljesen is csinálni a dolgokat. De mivel a sztereotípia az, hogy 18 év alatt gyerekek vagyunk, nem tudunk felelősségteljesen gondolkodni, így rögtön mindenki lehurrog minket.

"

Igen.


Én is abszolút érett vagyok, viszont imádom a gyerek énemet is sokszor elővenni, mert akárhány éves legyen valaki a gyerek benne él, csak az a különbség, hogyha valaki tudja nem használni a gyermek énjét, akkor tud éretten gondolkodni.

2014. nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!