Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Hogyan tudnék erről vele...

Hogyan tudnék erről vele beszélni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, a barátommal több, mint 4 hónapja vagyunk együtt, nyárra tervezzük a szüzességünk elvesztését. Viszont óvszer mellett fogamzásgátló használatát is szeretném, hogy 100%-ig biztonságban érezhessük magunkat szeretkezés közben, és után is.

Anyukámmal szeretnék erről beszélni, de nem merek belefogni, utoljára 13 évesen beszéltünk szexről, mikor felvilágosított. Viszont úgy érzem tudnia kellene arról, hogy mit szedek, egyrészről mert gyakorlatilag mérgezném magam ezzel(de úgy vagyok vele, hogy inkább kisebb adagokban 'mérgezem magam', mintsem hogy valami becsússzon véletlenül, és akkor szaladhassak az esemény utániért, ami jóval károsabb!), másrészt pedig pénzem sincsen rá.

Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?

Nem értelmes válaszokat nem kérek, előre is köszönöm!:)



2013. ápr. 7. 16:09
 1/5 anonim válasza:
Új generációs tinédzser mottó: jobb késve mint terhesen.
2013. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
18 vagy, nagykorú. és Anyukád biztosan azért világosított fel, mert tudta, ez az idő is eljön majd. Szóval nem lesz nagyon meglepve. Egyszerűen menj oda hozzá, amikor van egy nyugodtabb, "csajosabb" pillanatotok, és mondd meg, a tanácsát/segítségét szeretnéd kérni. Biztosan nem utasít el.
2013. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

"...kisebb adagokban 'mérgezem magam', mintsem hogy valami becsússzon véletlenül, és akkor szaladhassak az esemény utániért, ami jóval károsabb..."


anyukád arról nem óhajtott felvilágosítani, hogy ha aktivan szedsz fogamzásgátlót akkor az hosszutávon kikészit?

Pl nem szühletsz majd gyereket mikor már szeretnél... Vagy nem lesz szex utáni vágyakozás...

A 72 órás tabi lehet, hogy erösebben hat, de azt csak 1x kell bevenned ha kiszakad a gumi.

ez kb ugyanaz, hogy inkább dohányzol és halsz meg tüdörákban minthogy alkalmanként egy összejövetelen elszivsz egy cigit v szivart (ha már erösebb)

nézd meg hogy 10 év dohányzás alatt mennyi nikotin meg mocsok rakodik le a cigitől és hasonlítsd ahhoz a mennyiséghez ami egy szivar elszivása után rakodik le.


Jo persze a dohányzást nem lehet a tablettákkal egy lapon emliteni, de lényegében ha elvonatkoztatunk a cigitöl akkor ugyanaz a végeredmény...

2013. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó! Mikor erről szó volt, ő azt mondta, fogamzásgátlót csak szülés után javasol, hiszen nagyon felborítja a hormonháztartást, ő elmondta nekem, hogy mennyire káros. Viszont csak egy gumival nem hiszem, hogy teljesen el tudnék lazulni, mindketten kezdők vagyunk még!

2013. ápr. 7. 16:21
 5/5 anonim ***** válasza:

attól még, hogy kezdők vagytok a gumi ugyanúgy véd. pont ez ne legyen az amitől parázol.

és vannak gyenge hormontartalmú fogamzásgátlók. az orvos a neked leginkább megfelelőt írná fel.

viszont visszatérve a kérdésre. ha 13 évesen tudott erről anyukád beszélni, akkor elhiheted, hogy most is szívesen beszélne róla veled. szerintem még jól is esne neki, hogy 18 évesen még hozzá mész és meg is 'nyugtatod' hogy még szűz vagy.

az én anyukámmal sosem lehetett semmi ilyenről beszélni. nálunk felvilágosítás sem volt... úgyhogy becsüld meg anyudat és bátran mondd el neki, hogy mi bánt ha kettesben vagytok.

2013. ápr. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!