Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Minden keresztény lány szűz...

Minden keresztény lány szűz akar maradni a házasságig?

Figyelt kérdés
Figyelem! Nem minősítem ezt a hozzáállást. Sem jó, sem rossz értelemben. Csak érdekel! Tehát kérem, szorítkozzatok a kérdésre. Ne arra válaszoljatok, hogy hülyék / nem hülyék! Köszi!
2010. dec. 18. 14:11
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
magyarán, szerinted aki nem akar az maradni, az nem igazi keresztény, hanem képmutató? de miért?
2010. dec. 18. 15:04
 12/32 anonim ***** válasza:
33%
mert saját kénye-kedve, ízlése szerint válogat a kereszténység tanításaiból
2010. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

néha viszont azt mondják a keresztényekre, hogy birkák, mindent megcsinálnak, amit a pap mond


ha meg nem mindent, akkor meg az a baj


őszerintük meg mindenki bűnös, aki nem olyan, mint ők


jó, hogy egyik se érti a másikat :P

2010. dec. 18. 15:14
 14/32 anonim ***** válasza:
98%
Csak megemlíteném, hogy a keresztény valláson belül több felekezet van. Én evangélikus vagyok, és nekünk még hittanon is azt mondta a lelkész, hogy pl. a "Ne paráználkodj!" nem azt jelenti, hogy a házasságig ne szeretkezz senkivel, hanem azt, hogy azzal tedd, akit szívből szeretsz, és légy hűséges hozzá, és törekedj rá, hogy olyannal tedd, akiről azt érzed, a társad lehetne egy életre. Én sem maradtam szűz, de remélem, hogy az lesz a férjem, akivel elvesztettem a szüzességem, és azóta is együtt vagyunk. Pár éven belül kiderül :) 20/L
2010. dec. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
89%

Bocsánat, de a kereszténység a szeretetről kellene, hogy szóljon, nem pedig hülyeségekről. Az elég nagy szánalom, ha valaki csak azért nem követ el bűnt, mert fél valami Isntetől vagy törvénytől stb...:S

A sex akkor lehet bűn, ha direkt valakit bántani akarsz vele, egyébként rohadtul nem az és rohadtul lehestz keresztény, ha csinálod. Szomorú, hogy egyes emberek a kereszténységből a rohadt szertartásokat meg hasonló dolgokat tekintenek elsődlegesnek...

Keresztény ember az valójában, aki hisz Istenben, vagyis a szeretetben. Nem pedig aki a Templomban a blokkot olvasgatja és mocskol mindenkit meg sunyít, miközben azt hiszi, hogy ő most tök jó.

Én is járok, Templomba, keresztény vagyok és bátran kijelentem, hogy a kereszténység lényege csakis a szeretet. Aki mást mond, az rosszul tudja vagy pedig hazudik. És azt is megmondom bátran, hogy többen fognak a "mennyországba" kerülni azok közül, akik nem járnak Templomba. Egy a lényeg, ne kövess el bűnt. A többi csak szokás. Én úgy érzem, hogy kell járnom Templomba, de nem vetem meg azokat, akik nem.

2010. dec. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék senkit megbántani, de pont az álszent emberek miatt nézik le a kreszténységet meg azok miatt az emberek miatt, akik üvöltöznek, hogy a bűn büntetése a halál stb...

Tiszteletben kell tartani a másik embert és a szeretet tanítnai. Nem tudjuk mi az élet és a halál értelme, azért ha valaki úgy érzi, hogy Isten nem hallgatja meg vagy nem érti, miért hallnak meg a csecsemők, nem az a megoldás, hogy akkor nincs vagy pedig egy mocsok.

Egyáltalán mi az az Isten??

Nem drágáim, az Isten nem bűntet, mivel nem ember.

2010. dec. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
89%
Szeresd az Istent és szeresd a többieket! Ez nem azt jelenti, hogy csinálj magadból bohócot, legyél rabszolga meg ilyenek. Azt jelenti, hogy szeress és ne kövess el bűnt vagyis ne bánts másokat. Szolgálni az Istent nem azt jelenti, hogy rabszolgának lenni, hanem szeretni. Az Istenfélő ember sem az a kőbunkó, aki retteg Istentől, hanem aki hisz benne.
2010. dec. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Bocsi a gépelési hibákért...
2010. dec. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
89%

Ezek is milyen dolgok, hogy keresztény emberek utálják egymást, mert az egyik hisz a szentekben, a másik meg nem??

inkvizíció meg a másik:SS

Az ilyenek miatt nézik hülyének a keresztényeket és jogosan.

Isten soha nem akart ilyesmit.

Azt nem értem, hogy aki hisz Istenben, miért fél a haláltól?? Vagy hogy elpusztul a világ?? Mert aki nem, az még érthető... Nekünk a szeretet a dolgunk, nem pedig ráerőszakolni magunkat másokra, kiírtani másokat, hogy a "világ megmeneküljön", mert pont nem fog.

2010. dec. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:
60%
Szerintem nem attól keresztény valaki hogy házaságáig nem sexel...ez egy rossz hozzáállas akkor lassan már senki sem lenne keresztény:))
2010. dec. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!