Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Bunkóság lányként előreengedni...

Bunkóság lányként előreengedni egy fiút az ajtóban, buszon stb?

Figyelt kérdés
Fiúk, ti hogyan reagálnátok?
2014. dec. 12. 23:53
1 2
 1/11 opened paradise ***** válasza:
43%
Az etikaikódex szerint a férfinek kell előre mennie,hogy ellenőrizze,hogy nincs veszély.
2014. dec. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Dehogy. Én közben azt is mondom nekik, hogy nyugodtan szálljanak fel HÖLGYEIM.
2014. dec. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 opened paradise ***** válasza:

Szóval elvileg nem,de én azért nem tenném,hanem a nőt engedném előre.

Hátha mégis veszély van :D

2014. dec. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sokszor engedek előre srácokat viccből. Nem szoktak erre megsértődni, jól reagálnak rá :)
2014. dec. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Miert lenne bunkosag?


Az a szexista bunkosag, ha azert engeded elore, _mert_ fiu. Ugyanugy, ahogy az is bunkosag, ha fiukent valaki elore enged valakit _azert mert_ lany. Ez egy nagyon buta szexista szokas, ami kimondottan banto tud lenni.


(Nem keverendo ossze peldaul azzal, amikor a buszon, villamoson lathatoan idos, beteg, serult vagy terhes szemelynek atadod a helyed. Az nem hogy nem bunkosag, hanem szinte kotelezo. Kiveve, ha az illeto nem utazhat ingyen es nem vett jegyet: ebben az esetben forduljon fel nyugodtan :D )


21/F

2014. dec. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem bunkóság, csak fura. Itt a mi kultúránkban előre szokás engedni a nőket. Araboknál pont fordítva van, ott a férfiakat engedik előre a nők. Ez nem valmi jó mert ha az ajtó előtt mindketten megálltok és egyikőtök sem hajlandó elindulni, akkor ott udvariaskodtok egész nap. Volt ilyen élményem arab lányokkkal, ráadásul ott kommunikálni sem igen tudtunk mert még nem tudtam jól angolul.
2014. dec. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én előre szoktam engedni mindenkit, de a visszajelzések nem pozitívak a fiúk, férfiak részéről, mint az egyik válaszoló írta, ilyenkor megállunk az ajtóban ajánlgatva az előre menést.
2014. dec. 13. 00:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Engem nem tudnál:D Kb reflex, hogy nő előtt nem megyek be az ajtón. Ha máshogy nem, bedobnálak, de akkor se mennék be előtted.
2014. dec. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam nézni hogy fiút vagy lányt engedek e előre eddig ez eszembe se jutott :D De ha már vissza ajánlja akkor rámosolygok megköszönöm és elindulok, nem tessékelem tovább. Én felajánlottam, ha nem akar menni akk "csá" :P
2014. dec. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi értelme van ennek, az előrengedések nagy része teljesen felesleges, túlzásba vitt udvariasság, ami már inkább idegesítő. Én általában nem engedek előre senkit, ha én érek oda előbb az ajtóhoz, akkor bemegyek először és kész. Vannak néha kivételek, de ez a jellemző. És azt se szeretem, amikor előreenged valaki, aki korábban ott volt. Semmi értelme, sokkal folyamatosabb lenne a haladás ha egymás után menne mindenki érkezési sorrendben.
2014. dec. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!