Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért van az, hogy tetszik...

Miért van az, hogy tetszik egy lány, de semmit nem tudok tenni érte?

Figyelt kérdés
Tehát a helyzet a következő. Van egy lány, aki már nagyon régóta tetszik nekem, és most először láttam rajta azt, hogy mintha én is tetszenék neki.. Sőt egyre többet keresi a társaságom.. Ez mind nagyon szép és jó, csakhogy én már ha csak ránézek eláll a szavam, és így meg elég nehéz lenne vele beszélgetni.. Alapból voltak kommunikációs problémáim, amik már kezdenek megszűnni, de ha egy olyan lánnyal dumálok, aki tetszik nekem, akkor teljes a káosz.. Olyan kiábrándító dolgokat mondok, meg nagyon feszült vagyok, és izgulok.. Nem tudok összerakni két értelmes mondatot. Nem tudok tenni azért, hogy összejöjjek vele, vagy akár csak egy nagyon jó barátság kialakuljon köztünk.. Pedig minden téren nagyon szimpatikus.. A beszédem kapcsán, még annyit, hogy kiskoromba kb 4-16 éves koromig rendszeresen vert apukám, és ordibált velem, így nem mertünk sose megszólalni, pl ebédi kajáknál, vagy amikor rokonok jöttek, és együtt kajáltunk.. Pl ha kérdezett valamit az egyik rokonom a családi kaja közben, nem mertem megszólalni, nem tudtam értelmesen válaszolni, akárhogy is ott volt a fejemben a válasz. Azóta már normális a kapcsolatom az apukámmal, és az anyukámmal is, de ez még mindig bennem van..

2014. ápr. 30. 13:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Meg régen ha megszólaltam, apukám biztosan belekötött, hogy az meg az nem úgy van, és biztos neki van igaza.. Mindig úgy hozott ki mindent, hogy neki legyen igaza.. Ezért az tudatosult bennem, hogy mindent amit mondok hülyeség.. És hülyeséget meg nem akarok mondani egy lánynak, mert az olyan kiábrándító.. Ezért nem tudok megszólalni..:/
2014. ápr. 30. 13:20
 2/12 anonim ***** válasza:
Ő nem az apukád gondolj bele ebbe ő nem fog megütni. :)
2014. ápr. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak úgy nehéz, hogy bennem vannak ezek, hogy én csak hülyeséget tudok mondani, és csak mások tudnak okosat mondani..:/
2014. ápr. 30. 13:26
 4/12 A kérdező kommentje:
Tehát nincs orvosság erre a szarságra?:( Egyedül fogok meghalni?:(
2014. ápr. 30. 13:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Te magad vagy az orvosság. Ha a saját félelmeidet nem győződ le addig nem mersz odamenni. Próbálkozz és ne add fel ;)
2014. ápr. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Naif_Hazazi ***** válasza:
jesszus. mikor elkezdtem olvasni a sztorit a hebegésröl egyböl a gyerekkori dologra gondoltam, konkrétan a verésre. ez ma sajnos annyira általános mint az alkoholizmus. rengeteg hülye a hülye szülö, veréssel csak olyan traumát okoz a gyereknek ami késöbb üt vissza. tessék, neked ez a bajod, ha van tesód aki szintén átélte, beszéljetek róla rengeteget, egy idö mulva már nevetni fogtok persze sok sirás után. ha ez sem segit akkor szakember kell, mert ezt egyedül megoldani nem lehet. ha nem teszel semmit akkor egész életedet a depresszió fogja meghatározni!
2014. ápr. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Valahogy én is ebben a helyzetben vagyok, csak velem anyukámmal volt ilyen a kapcsolatom. Azóta sem javult meg, elköltöztem tőle. Ja, és én lány vagyok, de átérzem, amit leírtál. :/
2014. ápr. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mond el a lánynak, mikor ismerkedsz, hogy miért van. Ha megértő, akkor elfogad ilyennek, ha nem, jobb is ha nem ismerkedtek.
2014. ápr. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#5 Rengeteg félelmemet győztem már le egyedül, úgy hogy senkinek nem beszéltem róla, és most ezalatt nem olyanokat kell érteni, hogy féltem a pókoktól de már nem félek..:D Például ami nagyon nehéz volt, társaságokban megszólalni, vagy például amikor először visszaszóltam apámnak, de ide sorolhatóak még a különféle fellépések, amiken osztály szinten mindenkinek kötelező volt, és 60-70 ember csak rám figyelt, csak az én beszédemre.. Nem gondoltam volna, hogy képes leszek rá, de megcsináltam, bár néhol kicsit hebegtem-habogtam, de meglett..:)


#6 Apukám nagyon fiatal korába, kb 4-5 évesen veszíthette el az apukáját, és nem tudta követni azt a példát nevelésben, amit az apja mutathatott volna neki.. Persze akkor is belegondolhatott volna a mi helyzetünkbe is egy kicsit, de mindegy most már. Azóta rengeteget változott ő is, mondhatni már egy rendes ember, nem ordibál.. Bár kb annyit beszélgettem vele egész életembe, mint itt veletek..:D Anyukámmal, meg a tesóimmal ugyanez.. Egy házban élünk, de alig beszélgetünk..:/ És sokszor hiába kezdeményezek, nem akarnak, vagy pont "nem érnek rá"..


#7 én is átérzem a te helyzeted..:/


#8 Hát nem tudom, szerintem nem a legjobb egy lánynál a hibáinkkal kezdeni, mert eléggé kiábrándító tud lenni.. Mármint pl odamegyek ezzel, hogy "nagyon tetszel, de nem tudok beszélgetni veled, mert ez meg az történt kiskoromba".:D Azért ez az egész eléggé furcsán venné ki magát..:D

2014. ápr. 30. 13:53
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze, hogy megértő lány, de mint minden lány egy magabiztos, céltudatos, és egy olyan férfit szeretne maga mellé, akire fölnézhet, aki mellett biztonságban érzi magát..:) Egyébként mindenkivel nagyon kedves, és mosolygós lány, ez fogott meg benne leginkább..:) ő 17 én 18 éves vagyok.:)
2014. ápr. 30. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!