Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mennyire gyakori, hogy fiatal...

Mennyire gyakori, hogy fiatal párok együtt építik fel az egzisztenciát anyagi biztonságot a családhoz?

Figyelt kérdés
Vagy az a gyakoribb,hogy a férfi megalapozta a dolgokat és a nő jön és hozzátesz és úgy alakul a többi?
2013. dec. 26. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Én sehol nem látok ilyet. De ettől még nem akarom megmondani, hogy ez milyen gyakori, és szerintem ezt senki nem tudja megmondani, mivel nem végeztünk erről kutatást!!


Azt meg felháborítónak tartom, amikor a másik opcióként az van megadva, amit te ott leírtál. Jön a nő, és hozzátesz? Akkor miért nem lehet azt is úgy kifejezni, hogy a nő is megalapozza a saját életét, a pasi, is, és aztán egybe rakják amijük van...

2013. dec. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, mert elég vegyes kép a környezetemben. Van ahol együtt építettek fel mindent. Van ahol a nő tett le többet az asztalra és ebbe került bele a férfi, és persze ennek az ellenkezője is.


Ha ez csak rajtam múlana akkor én a közös egzisztencia kiépítésére voksolok, mert akkor már eggyel több kohézió van a kapcsolatunkban, és abszolút egyenlő felek lennénk a kapcsolatba (senki nem vághatná a másik fejéhez, hogy ez az én vagyonom, te csak beleültél a jóba!)

2013. dec. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegyikre van példa szép számmal.
2013. dec. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindegyikre van példa.

Amikor együtt építik fel a fiatalok a közös családi alapot, az általában akkor fordul elő, amikor a párok fiatalon, huszonévesen ismerkednek meg, mindketten akkor kezdtek dolgozni, összeköltöztek és szépen gyűjtögetnek a saját életükhöz. Én ezt úgymond jobbnak látom, mert itt senki nem nagyon tudja másik fejéhez vágni problémák esetén, hogy te bezzeg az én házamban laksz, meg ami itt van, az az enyém, te semmit ezért nem dolgoztál vagy csak morzsákat tettél hozzá. Nálam ezért is nem volt elvárás, hogy egy már meglett egzisztenciájú emberhez kössem az életemet. A férjemmel együtt dolgoztunk azért, amink van.

Amennyiben idősebb korukban kezdenek családalapításban, ott pedig mindkét félnek lehet már egzisztenciája, amit aztán összetesznek, majd a későbbiekben tovább építik.

2013. dec. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!