Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Tényleg zavaró, ha egy srác...

Tényleg zavaró, ha egy srác gyakran használ latin eredetű szavakat, és általában nagyfokú tudásról tesz tanúbizonyságot a világ dolgait illetően?

Figyelt kérdés
Természetesen ismerkedési, párkapcsolati szempontból kérdezem, nem állásinterjún. :D
2013. okt. 10. 11:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

a buta ringyókat zavarja


az értelmesebb nők meg ha bejössz nekik is elküldenek a fa-szba mert azt hiszik h udvarolnod kéne egy évig mire elmegy veled egyáltalán randira


szóval ha dugni akarsz butulj le egy kicsit az ő szintjükre..

2013. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Csak az 5-ös válaszolóhoz szólnék... Igenis van olyan, hogy hamarabb eszébe jut valakinek egy idegen szó, mint a magyar. Én az angollal vagyok így. Többet beszélek angolul és hallok angol beszédet mint magyart és egy csomószor előfordult, hogy mondtam mondtam a magamét és egyszer csak elakadtam, mert egy magyar szó nem jutott eszembe és majdnem angolul mondtam. Sőt, van amikor mondom is (akaratlanul).
2013. okt. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem empátia kérdése is, hogy "levegyem", hogy a beszélgetőpartnerem milyen "szinten" van. Én köznapi beszélgetésekben kerülöm a tudományoskodást, az idegen szavakat, ami nehéz, mert a munkám során napi szinten kényszerülök ilyen szövegek megfogalmazására szóban és írásban egyaránt, tehát a "véremben van". Nekem is arra kell inkább koncentrálnom, hogy igyekezzek köznapibb lenni. Ugyanakkor, ha olyan emberrel hoz össze a sors, aki hasonló kommunikációs stílussal bír, akkor sokkal felszabadultabb tudok lenni, sokkal jobban érzem magam a társaságában, mert nem érzem azt folyamatosan, hogy "vissza kell fognom magam", hogy ne nézzenek valami tudálékoskodó, nagyképű alaknak...


És bár most iszonyú beképzeltnek fogok tűnni, de mindegy, név nélkül elárulom, hogy amikor szerényebb intelligenciával, tájékozottsággal, kommunikációs készséggel megáldott emberek áradoznak, hogy milyen "értelmes" vagyok, és mennyire élvezik a velem való társalgást, akkor én nem tudok hasonló pozitív érzésekről beszámolni, mert - ez már sajnos tapasztalat - ők egyszerűen nem is fogják fel, hogy milyen lenne a számomra is kellemes társalgás. Pl. aki tőmondatokban, egyszerű kérdések-válaszok formájában kommunikál, azzal én nem nagyon tudok mit kezdeni... és bizony ebből voltak már sértődések...

2013. okt. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Zavaró, nem csak srácoknál. Volt dolgom egy nagyon intelligens nővel, és nagyon zavart, hogy állandóan latin kifejezéseket használ a magyar helyett. Én sem vagyok buta, de volt, amit meg kellett néznem szótárban. Persze más területeken én voltam jobban képben, mint ő, így nem éreztem hátrányban magam. Összességében úgy éreztem, hogy okoskodik, fennhéjázónak éreztem a nőt (függetlenül attól, hogy elviseltem volna tőle, ha összejövünk, mert amúgy majdnem mindenben passzoltunk :)).
2013. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Én román meg kínai szavakat szoktam magyar helyett használni. Valahogy ez sem szokott randin bejönni.
2013. okt. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Komolyra fordítva a szót: nem akarok nagyképűnek tűnni, de diplomás vagyok, Mensa-tag, több, mint két idegen nyelven beszélek minimum hétköznapi társalgási szitnen, az angolt meg napi szinten használom, de mégis jobban szeretek magyar szavakat használni. Nem vagyok egy szélsőséges "nagymagyar", de úgy gondolom, az is az intelligencia egyik alapvető ismérve, hogy az ember képes kifejezni magát az anyanyelvén.
2013. okt. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem meg aki intelligens az nincs elszállva a tudásától és nem hozza fel a diplomáját, hogy ő mennyire okos. Nem diplomától függ a szókincs és egy diplomás ember is lehet buta vagy műveletlen (sajnos) - természetesen egy részük. (ezt nem célzásnak írtam, csak nem igazán tetszik, hogy azt hiszik egyesek, hogy a diplomájuk alátámasztják hogy ők "többet tudnak")


Na meg ha egy nagyfokú tudásáról kérkedő pasi vagy lány randizik, akkor gondolom alap dolog, hogy a másik fél anyanyelvén próbál kommunikálni. Attól mert valaki nem tud latin eredetű szavakat/ vagy kínaiul/vagy egyéb más nyelven nem buta! Még csak nem is műveletlen, simán meglehet, hogy ő másban jeleskedik, amihez meg a gazdag szókinccsel rendelkező egyének nem tudnának egy mukkot se szólni. Ha nem jut eszükbe a szó magyarul akkor meg körül lehet írni!

Megjegyezném, hogy a legokosabb emberek szoktak a legelnézőbbek lenni és nem azt nézik, hogy a másik mennyire nem az ő szintjén van, hanem, hogy mit tud! Egy olyan ember, aki nem igazán tanult, azért feltudja fogni, ha akivel beszél éppen hülyének nézi, mert nem ért valamit és igazából EZ NEKIK A ZAVARÓ!

Nem egy olyan emberrel hozott össze a sors, akik mellett éreztem, hogy jóval kevesebbet tudok, de nem zavart, ugyanis nem érzékeltették! Nem fogták vissza magukat, hanem bíztak abban, hogy megértem. De sajnos olyannal is beszéltem már aki csak tudálékoskodott és ha valaki nem fogta fel amit mond, már hülye.


Szóval összesítve, csak akkor zavaró, ha a másikat lenézi, ha épp nem tud annyit mint őnagysága.

2013. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Azért az idegen szavak használatának van egyfajta stilisztikai jelentősége is... és ugye a stílus maga az ember...

(Pl. nem mindegy, hogy valakinek azt mondom, hogy "ignoráld!", vagy azt, hogy "sz*rd le!". Pedig ugyanazt jelenti! ;) )

2013. okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 My Conserve ***** válasza:

Két okból lehet zavaró.


1. Melletted hülyének érzik magukat.

2. Azt hihetik, hogy te szándékosan használsz ilyen szavakat, hogy fitogtasd a műveltségedet.


Igazából egy valóban okos embernek meg kell tanulnia alkalmazkodni a többiekhez nyelvileg is. A legtöbbjük meg is tanul. Ha egy idegennel találkozol, az a tipikus, hogy a beszélgetésetek során egyre közelebb kerül egymáshoz a nyelvhasználatotok.

2013. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

Szerintem itt azon múlik minden, hogy a lexikális tudáshoz társul-e annyi érzelmi intelligencia, hogy tudd, kinek mit érdemes mondani, hogy az illető ne érezze lekezelve/megalázva magát.

Ha ez a ráérzés nincs meg, több, mint valószínű, hogy okoskodónak tűnsz, nem intelligensnek.

2016. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!