Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért félnek önmagukat adni...

Miért félnek önmagukat adni az emberek ismerkedéskor?

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 21:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nem felvágni akartam,de mindegy.

Kiváncsi lennék,hogy melyik 81%-os vagy. Aki imádja szívni a vérem,ha igen,akkor nem baj,neked lehet :)

Vagy a kényszeres,aki mindenkit kijavít és tikkel,ha helyesírási hiba javításnál le se sz..rják,meg mindig megmagyarázza más vicceit (nem az enyéimet) ezzel elcsűrve azt.

Ha egyik se,akkor üdv a klubban.


Kérdező,bocs az offért.

2013. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én mindig önmagamat adom. Nem érzem szükségét, hogy hazudjak sem a neten, sem élőben.
2013. szept. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem hogy nem félek (más téren amúgy beszari vagyok), de csak ezt tartom járható útnak :)

Kicsit fiús stílusú lány vagyok, utálok sminkelni - így randira is mindig lazán felöltözve mentem (sportcipő, farmer, fekete top az átlag öltözékem), sima kiengedett hajjal, semmi smink stb. A viselkedésem is mindig olyan, mint más hétköznapokon, más kérdés, hogy nem is vagyok/voltam népszerű soha, de ez nem zavar, nem a mennyiségre hajtok.

2013. szept. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én se tudom önmagamat adni.:( De nem adok más személyt, csak nagyon nehezen nyílok meg.
2013. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert túlságosan átmossák a jónép agyát a sok böszmeséggel, illetve mert túl sok a felszínes ember. Elvben igen sokan hangoztatják, hogy "ó, igen, toleráns vagyok", aztán amikor tettekkel kellene ezt bizonyítaniuk, akkor a többség mégsem így cselekszik. Minő meglepetés...
2013. szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én a szociális fóbiám miatt még szinte sosem mertem önmagam adni, azt se tudom milyen az :/
2013. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
a szorongás miatt nem tudják önmagukat adni, nem azért mert keményebbnek akarnak tűnni
2013. szept. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Igen, és nekem is szociális fóbiám van. Eleve ismerkedni sincs kivel, ez a legnagyobb baj. Az ismerkedéshez idő kell, és ha ha lenne valaki, aki türelmes, akkor idővel talán meg tudnék nyílni, és talán fel tudnám vállalni a problémáimat, és önmagamat adnám. Eleinte csak annyit mondanék el az igazságból, amennyit úgy gondolom, hogy be tud fogadni.

Végülis beszélnék én, nem azzal van a gond, csak közben nagy feszültséget, gátlást érzek, és ez szinte minden emberre vonatkozik, nemcsak a másik nemmel történő kommunikációra. Akik ezzel a problémával küszködnek, azok nagyon jól tudják, hogy miről van szó. Olyan ez, mintha egy sánta embernek kellene megtanulni futni, vagy egy vaknak olvasni. Az is igaz, hogy sokan mást állítanak magukról, ahogyan egy korábbi hozzászóló írta. Toleránsnak mondják magukat, holott nem azok.

2013. szept. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#18: Átérzem a helyzetedet, sokban ismerős számomra az egész. Amúgy ez az egész sokszor egy ördögi körré válik. A szorongások legyőzésében sokat segíthetne, ha egy türelmes, normális ember elfogadna, támogatna (nem pátyolgatásra gondolok), csak hát pont belőlük van nagyon kevés. Mivel nem tudnak elfogadni, csak elutasítást, közönyt, beszólogatást, megbélyegzést kapsz, ezért te még csalódottabb és visszafogottabb leszel, kvázi még kisebb az esélyed arra, hogy találj valakit. Persze elvben sokkal könnyebb azt hazudni, hogy valaki milyen toleráns, az kevésbé nehezebb feladat, mint ezt a gyakorlatban is bizonyítani. Aztán persze csodálkoznak, hogy az önbizalomhiányos, gátlásos stb. emberkék miért "lúzerek", miért nem mernek kilépni a saját árnyékukból. Rossz tapasztalatokkal nagyon nehéz ezt megtenni, csak ezt a "normális" emberek sokszor nem igazán tudják megérteni.
2013. szept. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Igen, ez sajnos pontosan így van!
2013. szept. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!