Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Összejönnétek nihilista...

Összejönnétek nihilista emberrel? (elméleti kérdés)

Figyelt kérdés
Vállalnátok-e kapcsolatot egy olyan emberrel, akinek nincs semmi célja az életben, semmi értelmét nem látja saját életének? Nagyjából minden más tekintetben normális személy, csak annyi, hogy kevésbé társasági ember, mondjuk introvertált és "egyszemélyes" hobbijai vannak. De egyébiránt jó humorú, korrekt ember.
2013. aug. 14. 23:36
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"szórakoztató számára" -- azaz máris talált valamit, amiben értelmet lelt. Abból él -- ha már biztosítja a megélhetését, és élvezi is, amit csinál, ráadásul kapcsolatról ábrándozik, az már messze nem azt jelenti, hogy nincs célja.


Egyébiránt nem nehéz rájönni, hogy rólad van szó. Lazíts egy kicsit, és próbáld meg élvezni az életet! Ha lehet, ne mindenben a logikát meg az értelmet keresd! Az élet nem célirányos algoritmusok összessége. Értem, hogy ez a hobbid és ez a munkád, de próbáld meg néha könnyebben felfogni a doglokat.

2013. aug. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó a kérdésben, de magam miatt íródott ki. Szerencsére nem olyan vagyok, amit leírtam, de néha jó úton haladok felé... Megpróbáltam valami általános küllemet adni a kérdésnek, több kevesebb sikerrel.

-

"szórakoztató számára" -- azaz máris talált valamit, amiben értelmet lelt. Abból él -- ha már biztosítja a megélhetését, és élvezi is, amit csinál, ráadásul kapcsolatról ábrándozik, az már messze nem azt jelenti, hogy nincs célja.

-

Viszont valószínűleg idáig rosszul értelmeztem a dolgot, de legalábbis nem ugyanúgy értelmezzük. Én az ilyeneket nem tekintettem céloknak. Most elgondolkodtattál. Egyébként köszi a hasznos válaszokat.

2013. aug. 15. 00:00
 23/24 anonim ***** válasza:
Ha jól érzem magam a társaságába, és felvetődik bennem,hogy esetleg többet érzek iránta, vagy el tudom képzelni vele a jövőben.. akkor igen! lehet én lennék a "cél" az életében.
2013. aug. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Szívesen, örülök, ha segíteni tudtam. :-)

Azt mindjárt gondoltam, hogy ezeket te nem tekinted célnak. Igazából itt a "cél" szó értelmezésében különbözik a nézőpontunk. Attól, hogy valakinek nincs egy jól körülhatárolható, magasztos cél az életében, attól ő még nem él céltalanul. Attól, hogy valaki mittudomén... nem akar híres orvos lenni, aki többezer embert ment meg... hanem szimplán csak szeretné élvezné az életet, a hobbiját, szeretne egy jó munkát, meg találni magának egy társat... az is bőven életcél. :-)

2013. aug. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!