Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Összejönnétek nihilista...

Összejönnétek nihilista emberrel? (elméleti kérdés)

Figyelt kérdés
Vállalnátok-e kapcsolatot egy olyan emberrel, akinek nincs semmi célja az életben, semmi értelmét nem látja saját életének? Nagyjából minden más tekintetben normális személy, csak annyi, hogy kevésbé társasági ember, mondjuk introvertált és "egyszemélyes" hobbijai vannak. De egyébiránt jó humorú, korrekt ember.
2013. aug. 14. 23:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
35%

A hihillista tudomásom szerint az, aki egész nap csak fekszik, és szétunja magát, meg wellnes stb.?


Akkor a válaszom nem, sajnos vagyok annyira karakán, hogy nem bírom a tespedő egyedeket.

2013. aug. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

#9

Miért ne lehetne hobbija? Tudja, hogy nincs célja, de 'pillanatnyi' elfoglaltságokra neki is szüksége van. A humor kizárását sem értem. Bár nyilván jóval szarkasztikusabb, cinikusabb humora lenne az illetőnek.

2013. aug. 14. 23:41
 13/24 anonim ***** válasza:
53%

"A leírtak nem indokolják, hogy ne legyen rendes munkája."

Aki tényleg semminek nem látja értelmét, semmi célja az életben, az nem fog igyekezni, hogy jó munkája legyen.

2013. aug. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Okéééé

Az egzisztenciális nihilizmusra gondoltam. Nem tudom a nihilista miként él a mai köznyelvben.... Aki nem vágja, annak gugli: nihilizmus, nietzsche

2013. aug. 14. 23:42
 15/24 anonim ***** válasza:
Nem. A céltalan emberek felidegesítenek. Megrúgdosnám őket.
2013. aug. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Lassú vagyok

#13

Tegyük fel szórakoztató számára a programozás, ezért ebből él.

2013. aug. 14. 23:43
 17/24 anonim ***** válasza:

Akinek nincs célja, és nem is akar/tud maga elé egy célt kitűzni, az nem is fog magának elfoglaltságot keresni. Alkalmi elfoglaltság? Ha a leírásod szerint nem látja semmi értelmét az életnek, akkor annak sem fogja értelmét látni, hogy valami hobbit találjon magának. Elvégre: mi értelme?


Összegezve: nem kötekedni akarok, de te egyáltalán nem olyan emberre gondolsz, mint amit a kérdésben leírtál. Te szimplán egy amolyan magának való, negatív realista, fanyar emberről beszélsz, és nem egy olyanról, akinek "nincs semmi célja az életben, semmi értelmét nem látja saját életének".


Attól, mert valaki nem hajszol "nagy célokat", és az átlagnál sajnos filozofikusabb alkat, még vannak/lehetnek kisebb, adott esetben alkalmi céljai, még ha ezt te nem is nevezed célnak.

2013. aug. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Így a leírás alapján én is az vagyok, szóval igen.
2013. aug. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

O.o

Valamennyire magamra ismertem most ebben.

2013. aug. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Szerintem az, aki nem látja be a saját létezésének célját az nem nihilista, csupán egy lépéssel közelebb került a megvilágosodáshoz.
2013. aug. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!