Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mit csináljak, ha ne, tudok...

Mit csináljak, ha ne, tudok olyan szinten románul?

Figyelt kérdés

Ngyváradi vagyok és az ismerekedés terén sosincs problémám, ami a magyar lányokat illeti, viszont itt van egy csomó gyönyörű román lány is, de nem tudok olyan helyesen románul beszélni és attól tartok e miatt nem fog úgy menni, mint amikor magyarul csinálom.

Szoktam néha utszán is ismerkedni, ha meggyőződtem róla, hogy magyar a csaj, de ha nem tudom, hogy magyar, e vagy román nem merem leszólítani, mert nyelvtudásommal biztos beéégnék.


Nen arról van szó, értek románul, alapszinten tudok beszélni, de csak az alapot, románul nem jön olyan gyorsan és spontán az amit mondani akarok és mivel szerkezetileg is másképp kell megfogalmazni egy-egy mondatot, ez is akadály szokott lenni.


Segítsetek! :S



2012. máj. 1. 17:33
 1/10 A kérdező kommentje:
17/f
2012. máj. 1. 17:34
 2/10 A kérdező kommentje:
Milyen "megszállókkal"?
2012. máj. 1. 17:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ne izgulj! Nekem is külföldi párom van (már több mint 2 éve), és nekem se ment azonnal jól a nyelv. Rengetegszer rosszul mondtam vmit, de ő megértett és nem nevetett ki, ma pedig már perfektül beszélem a nyelvet. szóval bátorság!

19/L

2012. máj. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
értem, de te nő vagy, hogy reagálnál, ha egy vadidegen - mielőtt még találkoztál jelenlegi pároddal - odajönne és habogna össze vissza magyarul?
2012. máj. 1. 21:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok külföldi fiút ismerek , akik épp hegebve-habogva próbáltak felszedni (még nem beszélték jól vagy egyáltalán a nyelvet) és nem nevettem ki őket, sőt tetszett is, hogy mindent megtesznek azért, hogy legyen valami köztünk. Szóval ne félj :)

19/L

2012. máj. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Gondolom 11.dikes vagy, már késő átmenni román suliba. Én ott tanultam románul, és ott találtam román barátokat is. Én is Váradi vagyok, vagyis oda járok egyetemre. Nincsenek román ismerőseid? Ha volna kivel beszélned, gyorsan megtanulnál mert már az alapokat tudod.

Az én párom is román.

2012. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Hogy milyen kedvesek ezek a nagy magyarok
2012. máj. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Jó pasinak kínai nőt is könnyű felszedni :)) Csak egy kérésem van a román nőkkel. A nő olvadjon be közétek, és ne te a románok közé. üdv. Ábel a Hargitáról
2012. jún. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsónak igaza van! ne legíél román!
2012. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
27%
Nem hogy Románul nem tudsz, de még magyarul sem:( .nézd már meg a helyesírásod???!!!
2012. jún. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!