Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetoválásellenesek! Milyen...

Sowilo kérdése:

Tetoválásellenesek! Milyen érveitek vannak a tetoválás ellen? (kulturált vitaindító kérdés)

Figyelt kérdés

Egy beszélgetést szeretnék itt létrehozni, ahol a tetoválásellenesek felsorolják a jellemző érveiket. Ez után ki lehetne őket elemezni mindenféle elfogultság nélkül, logikusan, tények alapján, hogy melyik igaz, és melyik tévedés. Ebben az idetévedő tetováláspártiak fognak segíteni(akár én is).


Sajnos azt tapasztalom, hogy itt minden második kérdésnél felmerül ez a téma, és sajnos nem nagyon jutnak ötről a hatra, többnyire csak a szidás meg a trágárkodás megy.

Ha itt szépen kielemeznénk a témát, az azért is lenne jó, mert ha legközelebb kitör a vita ezen, vagy akár egy másik fórumon, akkor ezt a kérdést faszán be lehetne oda linkelni a további veszekedések elkerüléséért.


2014. jún. 26. 11:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
10-es kommentre: az az egyharmad elég optimista becslés, vagy más az ízlésed, esetleg szerencsésebb közegben mozogsz. Én eddig egész konkrétan két tetkót (avagy inkább két személyt sok tetkóval) láttam amire azt tudom mondani hogy egyedi, esztétikus, illik a viselőjéhez, érdemes volt megcsináltatni. Az összes többi pedig a semmi extra / ezt inkább nem kellett volna kategória, és bizony az a két kategória nem igazán különül el egymástól.
2014. jún. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem lehet megbecsülni. Bár én szerintem elég, ha a tetoválás a viselőjének tetszik, elvégre ha nem divattetkó, akkor nem másért, hanem magáért csináltatta.
2014. jún. 27. 21:53
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Itt azzal van a probléma hogy a tetoválást rögtön összekapcsolják az igénytelenséggel, és az értelem hiányával. Ez azért van mivel az átlag ember legtöbbször a kissebbségen látja (ezt nem rasszizmusként mondom). Ami pedig nem a romákon van annak a nagy része ócska, egy kivehetetlen massza, vagy tömegtetkó. Ezektől engem is kiráz a hideg. A másik meg amit már mondtak, hogy végleges. Nagyapám vállán a budai szabadságszobor van, egy hatalmas vörös csillaggal, a rendszerváltás után még a strandra is pólóban jár. Az SS jelképekről, schwastikákról és hasonló jelképeket tetováltató agyhalottakról nem is beszélve. Amúgy meg Magyarországon nincs is nagy múltja a tetkóknak ez is lehet egy ok hogy miért nem fogadják el. Nekem személy szerint nem tetszik az sem amikor a saját bőrből már nem látszik semmi, de egy jól elhelyezett, szépen elkészitett kis tetkóval semmi bajom.
2014. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
22%
Szerintem a tetkok felesleges pénzkidobás meg gagyiság az egész.A nőknek nem szabadna tetoválatatniuk magukat .Miért???Azért mert szerintem vannak olyan nők , lányok akiknek rendkívűl szép fehér selymes tökéletes bőrük van + idomaik és akkor el rontja,csúfitja az egészet valami firka vagy kép a testén. Nem hat meg ilyenkor ha rózsa is van rápingálva elvan rontva az egész összhatás más szóval illúzió romboló.Pl hátsó pózban nézhetem a rózsa csokrot a fenekén, az amúgy gyönyörű selymes bőre helyett.Remélem azért lehet sejteni hogy mire akartam rámutatni.
2014. júl. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

A saját ízlésvilágodra mutattál rá, de objektív dologra nem. Én a fülbevalóval vagyok ugyanígy, számomra förtelmesen gusztustalan (egyéb piercingekkel ellentétben), viszont nem "ellenzem", mert tiszteletben tartom más ízlését. A kérdés nem "szerintem jól néz-e ki" kategóriás véleménykutatás akarna lenni, hanem a tetoválás létjogosultságára szeretnék érveket és ellenérveket kapni.


"felesleges pénzkidobás meg gagyiság az egész"

A pénzkidobás vélemény kérdése, és mint olyan, nem létezik. Értékrendje válogatja, hogy ki mit tart annak, kinek mi a fontos, objektíven kijelenteni nem lehet.


"nőknek nem szabadna"

Ez a kedvencem, egyszerre van benne feminizmus és hímsovinizmus. :D

2014. júl. 23. 12:59
 16/19 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem viszont teljesen jól ráérzett az előző válaszoló,hogy miért is nem fest jól és miért felesleges egy oda nem illő semmitmondó csúnya és ízléstelen motívum.A nőknek alapból el kellene felejteniük a sötétkék meg a fekete vastag vonalú tetoválásokat annyira elüt a bőrtől,annyira esztétikát romboló hogy az borzasztó.A barna árnyalatai a fehér ,vagy ezek kombinációja vékony vonalakból,mintákból viszont tényleg szép tud lenni,esztétikus ha anatómiailag is pontos az elhelyezése,akkor valóban szolgálhatja az amire hivatott,hogy díszítse a testet.


Ami esetleg a legirritálóbb számomra a fent leírtakon kívül azok a közhelyes idézetek felpingálva.Ha angolul van akkor az duplán genny.

Szóval az amiért inkább hajlok a tetoválás ellenesség felé az azért van mert a legtöbb tetoválást viselőnek és a tetoválást készítőnek-tisztelet a kivételnek-nincsen meg az az esztétikai igénye,hogy valóban egy olyan alkotás,kiegészítő jöjjön létre,ami a test éke és egyben kiegészítője lehetne.

Amiben viszont mellette vagyok azok a sebhelyek,műtéti,baleseti nyomok,durva striásodás elfedése a vázolt esztétikus és anatómiailag pontos módon.

2014. aug. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Megvan! Rájöttem! :D A tetoválásellenesség alapja (a sok igénytelen tetováláson kívül) ez a félreértés:


"amire hivatott,hogy díszítse a testet."


Ez nem minden esetben igaz. Eredetileg a tetoválás egy bizonyos kifejező eszköz volt, jelentéstartalmat hordozott. Csak nézzük meg az egyiptomi múmiák, vagy egyes bennszülöttek tetoválásait... Van aki azért varrat hogy szép legyen tőle, és akkor az lesz az elsődleges szempont, hogy minél esztétikusabb legyen a minta. Ilyenkor szokták az emberek megunni, és megbánni(logikus: ha valamit minden nap látsz, megunod). Én a testem szépségét edzéssel és egészséges életmóddal szereztem meg, de ez már csak rám tartozik.


Aztán van az a kategória, amikor azért varrat az ember, mert az adott motívum valami fontos/személyes dolgot jelképez: lényegében ez az igazi tetoválás. Ilyenkor nem minden esetben az a lényeg, hogy minél szebb legyen, bár nyilván össze lehet hozni a kellemeset a hasznossal, de például ha egy nő erős, fekete vonalakkal tudja kifejezni amit szeretne, akkor... érted:)


Vélemény az eszmefuttatásomról? :)

2014. aug. 25. 18:52
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Félig meddig megvan.

A test díszítését azért emeltem ki az előző kommentben,mert jelen korunkban ezt a célt szolgálja elsősorban.

De alapesetben a véleményem az amit az első válaszoló pedzegetett,amiért beszólt az előző oldalon az egyik válaszoló,hogy mindenki egyből kultúr antropológus lesz a témától,ahogy most te is:) és én nem akartam az lenni,de úgy látszik elkerülhetetlen:).

De maximálisan adom,hogy az igazi tetkónak jelentése van és nem hétköznapi,hanem komoly,amit ki kellet érdemelni,le kellet érte tenni valamit az asztalra,mint az egyik szigetlakó népnél ahány csík van a mellkasára varrva a vállától indulva,annyi ellenséget ölt meg,fejezett le és vitte haza a levágott fejet.

Vagy mint a légiós tetkó,vállon,tricepszen.

A Légiós kiérdemelte a viselését.

Pont ezért nem ritka Hawaiion,Szamoán,Új-Zélandon,hogy ha odatéved egy majom kivarrva törzsi tetkókkal,amiknek a megszerzése és kiérdemlése nem kis munka alapesetben hanem egy élet,a legkisebb motívumnak is jelentése van,akkor szájba fogják verdesni,vagy lelövik a tudatlanságáért és a tiszteletlenségéért.

Vagy meghurcolják,mint Gangxta Zolit az amerikai reptéren a könnycseppért meg a pókért.

Ezért mentem rá a testdíszítős dologra.

2014. aug. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Teljesen korrekt amit írsz, egyedül a ki kell érdemelni résszel nem értek egyet.


Inkább arról beszéltem, hogy ha valaki csak a kinézet/divat miatt varrat, azt előbb utóbb meg fogja unni -> meg fogja bánni. A számítógéped hátterét is lecseréled néha. Amit minden nap látsz, azt megunod. Kell valami plusz, ami hozzád köti az adott mintát, ez /szerintem/ a jelentés.


Ismerősöm például leszokott a drogról, új életet kezdett. A tetoválása egy injekciós tűt ábrázol. Minden nap emlékezteti rá... Másik ismerősöm Amerikában él, és nem tervez hazaköltözni. Rajta magyar címer van. Rajtam a vallásom egyik szimbóluma található.


Az ilyenekkel szerintem semmi gond nincs, büszkén viselheti az ember, senkinek nincs joga "ellenezni".

2014. aug. 27. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!