A tetoválásomról festék jön le?
Kevés vízzel kicsit megvizezem a kenőcsözés előtt és egy fehér törölközővel fel itatom a vizet. Tusolni nem szoktam a tetkót.
Ma vettem észre,hogy festék nyomok voltak a töröközőn. Ez természetes?
Pénteken csinálták a tetkót. bepanthen plus kenőcsöt használok.
semmi gond nincs vele, természetes igen, mivel a felesleges festék nem tud máshogy távozni a bőrből csak így.
a gyógyulási folyamat egy része.
Kérdezném,hogy a bepanthen pus vagy a sima bepanthen a jobb?
Nekem a plus van.
A plus annyiból jobb, hogy fertőtlenít is, viszont sokan érzékenyek rá, emiatt szokták inkább a simát ajánlani. Ha nincs gondod a plus-szal, az jó :)
A felesleges festék és a régi, még festékes hámréteg távozik az első héten, szóval no para, ez természetes.
Az a nem jó, ha vastag seb alakul ki, mert a vastag sebbel együtt a festék is teljesen ki tud potyogni. Olyankor mindig korrekcióra van szükség.
egy tetováló
#4-es vagyok. Még azt elfelejtettem hogy szerintem ne fóliázd mert nem higiénikus.
A Fóliázás kételyei
A tengerentúl számos Szövetségi Államában hosszú kísérletek és egyeztetés után kitiltották a gyakorlatból a mûanyag fóliával való utókezelést. Mivel, hogy Európában még nincs egységes szabályozás és állásfoglalás az egészségügyi és szakmai szervezetek részérõl egyelõre "nem ajánlottként" tüntetik fel.
Ez a gyakorlat (Plastic Wrap), ami oly divatos volt 70-80-as években mára igen vitatott és kockázatos jelzõt kapott.
Az eljárás a következõ: a tetováló munkája befejeztével megtisztítja, lekezeli a bõrfelületet és mûanyag fóliát (nálunk jobb híján háztartási fóliát) helyez a sebre. Az indok tulajdonképp, hogy ne kerüljön piszok a sebre, a kilökõdés esélye csökkenjen és a varosodás folyamata is lerövidüljön.
Ezen indokokat cáfolták meg azon kutatások és empirikus tapasztalatok, amit a National Tattoo Association, az Alliance of Professional Tattooists és számos európai egészségügyi szervezet végzett. - A mûanyag fóliázás nem , hogy segítené a gyógyulást, hanem a vizsgált személyeknél még elnyújtotta a regenerálódás idejét. Több esetben káros utóhatást figyeltek meg illetve lehetõséget a szövõdmények kialakulására. Azon teszteltek akik, hagyományos úgynevezett bandázsolást, steril bekötözést kaptak, jóval kevesebb panasz merült fel.
A sebre helyezett fólia a porozitás hiánya miatt légmentesen zárja a bõrt. A levegõ hiányában a bõr és a mûanyag fólia között egy megemelkedett klímájú zárt patogén, fertõzésre hajlamosító környezet jön létre. Ez a testnedvekkel, vérrel, törlõdarabkákkal, vazelinnel, elhalt hámsejtekkel keveredett nyálkás konzisztenciájú egyveleg igen jó táptalaja a baktériumoknak, gombáknak.
Nem elhanyagolható az sem, hogy semelyik fóliagyártó nem kezeskedik a terméke sterilitásáért. VICC! (háztartási fólia, folpack).
Ha ez még így se gyõzte meg a lelkes használót, most jön a tõrdöfés az ügyben.
A megemelkedet testhõmérsékletre szervezetünk folyadékot présel a szövetekbe és a verejtékmirigyeken keresztül a bõrfelszínre. Így van ez sportolás vagy magas láz esetén is. Ez a kifelé ható folyamat hûtésként szolgál gyulladás elkerülésére. Az így reagáló szervezet kinyomja a bõrfelszín alatti (dermis) rétegbõl a folyadékot és persze az oda nagy nehezen bevitt pigmentáló anyagot is. Így a valószínûsége is megnõ a tetoválásunk tónusveszteségének.
Tehát a fólia nem csak az egészségünkre jelent kockázatot, hanem a mintánk esztétikai értékére is.
Számtalan esetben tapasztaltuk gyakorlatunk során magunk is, hogy klienseink a körültekintõ figyelmeztetés ellenére vagy feledékenységbõl, esetleg kényszer hatására akár egy teljes napig magukon hagyják a kötözésüket. El lehet képzelni milyen állapotba kerül az a mû, amiért egyszer már megszenvedtünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!