Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetoválásban jártas emberek!...

Tetoválásban jártas emberek! Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Ti milyen tűt használtok kontúrhoz? Vastaghoz,vékonyhoz? Melyik a kedvencetek?:)Satírozni milyet? Milyen tűhöz milyen csőrt használtok? Az indigónál mivel rajzoljátok át a mintát,hogy jól rátapadjon a papírra az indigó? Köszi a segítséget,remélem sikerül tapasztalatokat cserélni!

2013. szept. 10. 12:50
 1/6 SzilKa ***** válasza:

Szia! :)

Én leginkább az 5RL-t használom kontúrjoz, de néha előfordul (pl apró feliratoknál), hogy 3-ast használok. Vastagabb kontúroknál (pl. oldschool-newschool mintáknál) akár 11RL-t is.

Satírozni két méret vált be leginkább, a 11RS (körsatír) és a 13RM (magnum).

Mindig a tű méretéhez való csőrt, vagyis eldobható műanyag egybemarkolatot használok, illetve most fogok átállni Cheyenne Thunder gépre, ott már tűmodul van (egyben van a tű a csőrrel).

Az indigós átrajzolásnál sima rotringceruzát használok.


S Te? :)

2013. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából még kezdő vagyok de én is valahogy hasonlóan csinálom a dolgokat. Csak attól féltem,hogy nemjól csinálom és berögződik valami negatív dolog ami a későbbiekben hátráltathat. Közben megtaláltam a forumot ahol te is jártas vagy:) a mai napomat azzal töltöttem,hogy olvastam vissza. Köszönöm a választ,rendkívül hasznos volt!
2013. szept. 11. 21:34
 3/6 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy átrajzolom a mintát és az indigó alig ragad rá a papírra emiatt persze a bőrön sem látható valami jól. Eddig nem volt gond mert ugye egyszerű mintákkal volt dolgom de idővel belefutnék egy komolyabba akkor ez gondot is okozhat. Te milyen indigót használsz és a menetét leírnád pontosan?
2013. szept. 11. 21:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Kezdetnek ajánlom a sima zsír papírt, abból is a barnát.

Ha rajzolsz rá(B-s ceruza, jól kihegyezve), arra ügyelj, hogy a papírhoz, és a rajzhoz ne érj hozzá, csak a papír szélét fogd meg és úgy helyezd fel a bőrre. :-) aztán vizes ronggyal törölgesd meg és szép erősen ott marad a helye. :-)

Aztán ha ezzel már elboldogulsz lehet kapni 2 oldalú indigót. :-)

2013. szept. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SzilKa ***** válasza:

Én nem szoktam nagy feneket keríteni, 2, vagy 3 lapos indigóm van, a papír sima géppapír, amin a minta van. Rotringgal, vagy hegyesebb tollal (0,38 zselés pl) határozottan átrajzolom a minta vonalait, alatta van ugye az indigó, az indigós részével fölfelé. Körbevágom ollóval gondosan.

A bőrfelületet letisztítom, megszárítom, majd spray-vel Dettol olajat fújok rá. Rásimítom a papírt úgy, hogy ne mozduljon el (többnyire középről a szélek irányában simítom), aztán óvatosan lehúzom. Papírtörlővel felitatom a felesleges olajat, majd hagyom hogy száradjon vagy 10 percig (ezalatt készülök elő a gépekkel, festékekkel).

Szóval semmi extra...

2013. szept. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SzilKa ***** válasza:
Ja, azt gondolom nem kell kiemelnem, hogy bőrindigót használok, nem simát, ami a célnak nem felel meg.
2013. szept. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!