Létezik olyan tetoválószalon ahol nem a szokásos tintát, használják, hanem természetes alapú anyagokat amik egy idő után felszívódnak mint ami a kozmetikusoknál is van?
A fekete tetoválófesték természetes (szén) alapú a tetoválószalonokban is.
A többi ugyan nem, de ha káros lenne, és elősegítené a bőrrák kialakulását, akkor nem engedélyezné a használatukat sehol a világon!
(a kozmetikusod etetett meg azzal, hogy káros?)
Régebben a festékpigmentek szerkezeti alakjában volt különbség, a rendes tetoválófesték szerkezete bogáncs-szerű volt, míg a kozmetikai gömb alakú volt, ezért volt kevésbé ragaszkodó egyrészt, másrészt a tetoválófestéket a mélyebb irharétegbe viszi be a tetováló, a kozmetikai festéket csak a cserélődő hámrétegbe, azaz nem olyan mélyen ütik be. Mára már nincs eltérés a kétféle festék pigmentjének alakjában (nem jut eszembe a neve az alakzatnak, bocs), szóval inkább a beviteli mélység és a technika a döntő.
A tetováló nem fogja az általad vitt bizonytalan eredetű festéket felhasználni, amiről nem rendelkezik hivatalos papírokkal, hogy engedélyezett, stb, ezzel inkább ne is próbálkozz...
Ha tetoválást szeretnél, akkor tudd eldönteni, mi az, amit éveken keresztül viselni szeretnél, aztán ha évek múlva mást szeretnél a helyére, inkább menj el egy-két alkalommal lézerezésre (Nd-Yag pl nem hegesít) és utána mehet rá az új minta...
egy tetováló
Az dohányzástól is rákos lehet az ember mégis engedélyezve van...
Amúgy neten egy tucat téma van erről ( [link] hogy a tetkó bőrrákosodást elősegítheti egyes embereknél (tehát nem mindenkinél)
Lézerkezelést inkább kihagynám, engem még mindig csak a fentebb említett rövidebb életű tetkó érdekel.
Ha ősi indiánok ezt megtudják oldani, nehogy már a modern világban ne legyen ilyen.
De szerintem egyébként nem csak a mélység számít hanem maga az anyag is amivel dolgoznak. Ezt tudnám hasonlítani, ahhoz, hogy pl.: a tintát ha lenyelné az ember nem emésztené meg, míg a pirospaprikát igen. Mindkettő színez csak az egyik kemikália (lehet, hogy szén alapú, de biztos vannak benne más vegyületek is), míg a másik természetes. Szerintem a bőrben is ugyanez a folyamat játszódhat le. A kemikália nem szívódik fel, a természetes anyag pedig igen.
Na és ha szerzek hozzá papírokat? (bár nem hiszem, hogy bármelyik anyag ami a természetben nő, be lenne tiltva, vagy ne lenne engedélyezve) :D
Na mindegy még egy kérdésem lenne ha már itt van egy tetováló...
Szóval az eredeti henna ami növényi alapú szintén, azt is be lehet juttatni tűvel a bőr alá nem?? - erről a módszerről is azt hallottam, hogy nem örök életű de évekig bírja.
Bár most már nemtom kinek higgyek... Azaz, hogy számít-e az anyag amivel tetoválva van az ember, vagy csak, hogy milyen mélyre van bevíve a bőrbe a festék.
Ha csak a mélység számít akkor van olyan tetkószalonos amelyik nem az irharétegbe viszi a festéket hanem egyel feljebb?? - Tehát a lényeg még mindig az lenne, hogy jó sokáig ott legyen de azért legyen kiskapu, hogy pár év múlva mást tudjak oda tetoválni.
"Na és ha szerzek hozzá papírokat? (bár nem hiszem, hogy bármelyik anyag ami a természetben nő, be lenne tiltva, vagy ne lenne engedélyezve) :D"
Bocs, ebben az egyben tévedtem. A cannabis sincs engedélyezve pedig a természetben nő. És van még pár ilyen növény is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!