Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Hol találok az interneten...

Hol találok az interneten ilyen témában tetoválás "mintákat"?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy kis háttérinfó a sztori megértéséhez:

Megelégeltem, hogy túlsúlyos és elhízott vagyok, ezért 2020 novemberében elkezdtem életmódot váltani. -40kg után és egy elég jó fizikum után gondoltam ez megér egy tetoválást.


Alapvetően nem nagyon akartam tetoválást így semmiről sem. Úgy voltam vele még régebben, hogy tetoválást csak akkor érdemes csináltatni, ha valamilyen emlékhez/történethez/fontosabb korszakhoz/eseményhez tudja kötni az ember. Nem nagyon volt ilyen még akkoriban, ezért nem is foglalkoztatott a dolog. (+az életkorom miatt nem is akartam csináltatni tetoválást.. :D)


Viszont ez az egész életmódváltás és edzéses korszakom az utóbbi, lassan másfél évben nagyon meghatározza az életemet. Tulajdonképpen a mindennapjaimat.. Heti 5x edzek(konditermi, súlyzós edzés), odafigyelek arra, hogy mit eszek, komolyan próbálok venni mindent. (persze ésszerű keretek között, hisz én is csak egy hobbista vagyok ilyen téren, csak annyi különbséggel, hogy túlságosan maximalista vagyok.. mindenben. :D)

Úgy gondolom, hogy mivel ennyire megszerettem ezt a sportot és ennyire a mindennapjaim részéve vált és ez nálam már mondhatni örök, ezért elhatároztam, hogy szeretnék ezzel a témával kapcsolatban egy tetoválást.


Ez az a dolog ebben a témában, amiben szinte 1000%-ban biztos vagyok, hogy nem bánnék meg.


Kutakodok már jó ideje az interneten, hogy milyen tetoválások vannak ebben a témában, de szó szerint 2 db ötleten kívül semmit sem találtam.. (és azok sem feltétlen tetszenek..) Angolul is keresgéltem, mert azt hittem, hogy hátha több szerencsém lesz, de semmi eredmény nem volt ott sem..

Ötletek, hogy hol találhatnék hasonló témában tetoválásokat? (táplálkozás/éltmódváltás/súlyzós edzés/konditerem és ezekhez hasonlók érdekelnének)


(Persze, az is megfordult a fejemben, hogy majd a tetoválóval egyeztetek, hisz egy tetoválónak elméletileg terveznie is tudni kellene tetoválásokat, de mivel nem tudom, hogy ez mennyivel kerülne többe, ezért biztosabbnak tartom azt, ha egy kész tervvel állok elé. Vagy, ha nem így van, akkor elnézést, nem vagyok jártas a témában ilyen téren.. :D)



2022. márc. 1. 19:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Egy fontos dolog kimaradt: Alkarra tervezem csináltatni, kb 20cm szerintem megfelelő lehet.
2022. márc. 1. 19:07
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Úgy látom az agyadból is sikerült leadnod ha tetoválásra akarod adni a fejed. Tudod minden ember életében lesz sok érdekes dolog, születnek sztorik de ezekkel még nem kell egyből a tetoválóhoz rohanni. Persze gyerekeknél még elmegy az mondjuk, hogy mint a méhecske cserkészcsapat tagjai újabb és újabb kitűzőket kapnak a sikeresen elért mérföldkövek után, de felnőtt embereknél ez nem így kellene hogy működjön.
2022. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem ismersz, és nem tudod, hogy nekem ez mennyire megváltoztatta az életemet, szóval ne gyere a "Tudod minden ember életében lesz sok érdekes dolog, születnek sztorik de ezekkel még nem kell egyből a tetoválóhoz rohanni." dologgal. Nekem ez az életemben biztos vagyok, hogy az egyik legfontosabb dátum és korszak.. Nem ismersz, nem tudod, hogy azelőtt min mentem keresztül lelkileg, és fogalmad sincs, hogy milyen világot éltem az elcseszett önértékelésem miatt és a 0 önbizalomnak hála.. De miért is magyarázkodok egy anonim oldalon.. Nem is értem.. :D


Menj, és tetováltass magadra egy sárkányt, annak úgy is több értelme van.

2022. márc. 1. 19:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azta, először is gratulálok! Nem semmi kitartásod lehet:) Én ennek a felét adtam le, de ez is már teljesen megváltoztatta többek között az önbizalmamat (pedig egyszer sajnos vissza is híztam ugyanannyit).

Bocsi, hogy nem túl sokat tudok segíteni, de az jó ötletnek tűnik, hogy ha egy tetoválót kérsz meg, hogy tervezzen neked valamit. Én úgy vettem észre, hogy ezt szeretik is, hasznosítani tudják a kreativitásukat ezáltal. Csak igen, ahogy írod is, ez sajnos kicsit többe kerül.

2022. márc. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gratula kérdező, szép teljesítmény! Először is szard le az első válaszolót, állandóan idejár kötekedni és prolifuttyózni bárkit aki kiír kérdést a ténában, nem érdemes foglalkozni vele, erre veri ki otthon a szottyadt mikropéniszt.

Nem lesz drágább ha a tetoválóval tervezteted! A végeredmény pedig sokkal jobb lesz, mint ha kész mintával mennél. Az instagram a legjobb nézelődni, a legtöbb művész oda tölti fel a portfólióját, nézegesd és ha találsz valakit akinek nagyon tetszik a stílusa, írd meg neki a történeted, linkelj pár referenciát és majd ő megtervezi :)

2022. márc. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pinteresten szinte mindent meg lehet találni amin a terveket illeti, szerintem ott nézelődj.

Egyébként igen, a tetoválódnak kéne hogy megtervezze, de sok esetben már kész terveket várnak.

Én tetoválásokat tervezek "másodállásban" és azt kell mondjam, nagy igény van rá, tehát gondolom nem sokat bajlódnak a tervezéssel.

2022. márc. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem mennék olyan tetoválóhoz, aki a kész mintát várja és csak másolni tud, kreatívan alkotni nem, de persze kinek mi a fontos.
2022. márc. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom van e aki szokott plusz költséget vállalni ha tervezni kell. De akinél tetováltattam ő nem kért.


Minden esetre megéri a tetoválót megkérni, hogy segítsen ötletelni. Esetek többségében kreatívabbak mint a kuncsaft.


Egyébként szerintem nem feltétlen kell erre a témára rákeresned. Nagyon sok dologhoz lehet társítani a gondolataidat amiket mondtál.


Arra gondolok, hogy mondjuk nem feltétlen egy súlyzót kell ahhoz tetováltatni, hogy mondjuk az egészséges életmódot ábrázold.

Szimplán te is kitalálhatsz valamit.


Mondok egy példát mire gondolok: Mondjuk nagymamádnak akarsz emléktetoválást! Mit tetováltatsz? Őt, a portréját? Nem feltétlen kell őt.

A kedvenc virága rózsa volt ezért azt tetováltatod magadra. Talán senki nem fogja tudni ha nem mondod el, hogy neked az nagymamád emléke, de te tudod és elmondhatod ha valakit érdekel.


A lényeg, hogy szerintem nyitottan keress ötletet. Nekem van olyan tetoválásom ami egy emlékemhez köthető, és sose tudná senki megmondani hogy ez az “életet és egészséget” szimbolizálja számomra. Csak ha elmondanám.

2022. márc. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm hasonló életmódváltás után a "No pain, no gain" feliratot rakatta magára.


Nekem tetszik még a "Testünk a kert, akaratunk a kertész" is, Shakespeare Otellójából.

2022. márc. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!