Szeretnék tetováló lenni, vagy legalábbis úgy csinálni hogy az jó legyen. Tippek tanácsok?
Sokan mondjak nyilván hogy a rajzolás a legfontosabb, de rajzolni és tetoválni nem ugyan az.
Lehet hogy jól rajzolsz de tetoválni meg egyáltalán nem tudsz.
Ceruzával árnyékolni stb egy papíron egyszerűbb mint a bőrön egy 3x olyan széles tűvel mint a ceruza.
Kezdő tippekre és tanácsokra lennék kiváncsi hogy mit hogyan kellene, hogy lenne a legjobb hogyan vágjak bele.
Igen, a disznóbőr is megoldás, de elég macerás vele dolgozni. Ki kell feszíteni rendesen, zsíros, úgyhogy elfolyik rajta a stencil és alapból is büdös tud lenni, de ha nem dolgozol elég gyorsan, akkor pár óra után már elég kellemetlen szaga lehet.
Inkább gyakorlóbőrt javasolnék. Könnyebb beszerezni és dolgozni is vele.
Szia!
Igen, lehet, hogy jól rajzolsz, de tetoválni nem fogsz jól. Miért? Mert más a papír, mint a bőr. Ezért sem rossz, ha nem csak papírra rajzolsz, hanem festegetsz, méghozzá különféle felületekre különféle alapanyagokkal.
Ceruzával árnyékolni nem a vastagsága miatt egyszerűbb, mivel a tetoválótű sokkal vékonyabb, mint a ceruzák hegye. RL1-el nem lehet árnyékolni RL3-al nagyon nehéz, de úgy az összes round linerrel nehéz rendesen árnyékolni, de attól még nem lehetetlen. Csak meg kell szokni, hogy nem mindegy, hogy hogyan tartod a gépet a bőrhöz képest (dőlésszög), illetve milyen frekin megy a gép (tehát hány voltra rakod a tápot - minél kisebb, annál kevesebb ütést csinál a gép egy perc alatt, így érdemes ezt is nagyon kitapasztalni), és milyen arányban kevered ki a festékeket. (Van, aki a feketét is csak hígitja desztvízzel, de van aki fehérrel keveri, illetve a különféle színekkel, ha színes a minta.)
Egy kisebb magnummal alacsony feszen könnyebb gyakorolni az árnyékolást.
De ez is olyan, hogy ismerkedj meg a különféle tűfejekkel (Van a vonalba rakott, a körbe rakott, a több sorba rakott, közöttük is van kicsi tűközű és szélesebb (nyílt, vagy nyitott) tűközű is.)
Amúgy vegyél gyaksibőrt, fekete festék, és kezd az egyenes vonallal, majd párhuzamos, merőleges gyakorlásaival. Nem is olyan könnyű szép, tényleg egyenes vonalakat húzni. Utána jöhetnek a sima alakzatok (háromszög, négyzet, téglalap, különféle négyszögek, ötszögek, majd az ívek, körök, ellipszisek, majd a valós testek sík felületei (falevél, kis házikó, a különféle betűk)), majd az egyszerű testek és árnyékaik, majd mellé az ellenfények, visszaverődések... és így tovább a bonyolultabbakig. Nagyon sok gyakorlás, nagyon sok oktató videó nézés, utánaolvasgatás...stb. 1-2 év gyakorlással el lehet jutni olyan szintre, hogy emberre is lehessen, de van, aki sosem jut el addig, vagy túl hamar lép át a gyaksibőrről az élőbőrre és csak kontárkodik vele. Persze akkor már tájékozódni kell a bőr előkészítéséről, folyamat közbeni kezeléséről, megtanulni, hogyan fárad a bőr, mennyire máshogy veszi be a festéket minden bőrtípus és még azon belül is a személy (függve az akkori állapotától). Szóval nagyon sok gyakorlás és tanulás.
Müllner csabi videók, Tímár Otte félék, vagy bármi ami tényleg segíthet.
Gépből is sima tekercsessel érdemes kezdeni, majd utána a forgómotorost tesztelni és ha már minden megy, csak akkor váltani pen-re. Különféle gépek vannak, különféle tápok, kordok, pedálok, markolatok...stb. Ezt is mind ki kell tapasztalni.
Egy használt minőségi gép tökéletes és mellé lejárt, de minőségi festékek, vagy gyaksibőrre jó még a nem túl minőségi kínai vacak is. Kiegészítőkért lesd meg a sebi weblapját/boltját. De ne félj segítséget kérni fórumokon, tetoválással foglalkozó fb csoportokon, vagy más online felületeken át.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!