Tetoválást szeretnék gyakorolni. Mivel kezdjek?
Szerintem keress egy jó tetoválóművészt Instán vagy fészbukon akinek tetszik a munkája.
Írj rá, érdeklődj tőle hogy ő mit ajánlana egy kezdőnek gyakorolni.
Három opció van:
Első, hogy felmész aliexpress-re, wish-re, vagy más kínai webáruház oldalára, appjára, majd onnan rendelsz egy egész szettet (gép, táp, kord, pedál, tartó, festék, tűk, és a géphez tartozó csőr.), majd veszel egy doboz gumikesztyűt és egy doboz vazelint (patika) és gyaksibőrt akárhonnan. Itt nem kell bőrfilc, nem kell indigó+indigóolaj és a többi. Amint minden megvan, gyakorolsz, a mintákat sima filccel, vagy golyóstollal rajzolod fel (szabadkézi, vonalzó). Ez a legolcsóbb, egyben a legtrébb. A gép hangos, zajos, és eléggé nagy esély van rá, hogy hamar bedobja a törülközőt. Emberre teljes mértékben használhatatlan és nem ajánlott, főleg a festék miatt.
Másik, hogy lesel fórumokat, facebook csoportokat, ahol direkt ezzel foglalkoznak. Ott használt, de minőségi(bb) gépet, tápot, és a többit tudsz szerezni. Ugyan úgy lehet indigó nélkül is kezdeni a gyakorlást, de lehet már egyből azzal.
A hamardik, hogy keresel egy értelmes és minőségi forgalmazót, kereskedőt és tőle szerzel be mindent, amire szükséged lehet. (pl sebitattoo)
Ez azt jelenti, hogy kapsz egy jó gépet, de drágán, mellé mindenből vehetsz minőségit, ami tartós.
Mi az, amit ne vegyél, vagy ne sokat?
Elsőnek a festéket említeném. Vegyél egy nagy feketét elsőnek és ennyi. Ne vegyél színeket, és fehéret sem. Gyaksibőrt sem érdemes több négyzetméternyit venni, mivel többféle van és nem mindenkinek válik be egy fix márka, így azzal is kísérletezni érdemes. Mellé ajánlom a banánt, narancsot, esetleg a tökféléket, mivel rájuk is lehet tetoválni. Illetve a klasszikus hentestől vett disznóbőrt. Csak frisset! A disznóbőrt ne fagyaszd le sosem, ne tartsd hűtőben, hanem amint megvetted, vidd haza, alaposan pucold meg a bőr alatti zsírokat, majd egy jó szappanos mosás után használd fel rögtön. Ha elkészültél, akkor lefotózod és kuka, mert büdösödik.
Amúgy is érdemes minden munkádat fotózni és dátumozni, hogy lásd, hogyan fejlődsz, esetleg a későbbiekhez, hogy mások is lássák, hogyan fejlődsz.
Gyakorolni elsőnek a vonalazást kell. Egyenesek, görbék, párhuzamosak, merőlegesek, egyszerű geometriai ábrák (háromszög, négyzet, téglalap, kör..stb). Utána jöhetnek az egyre bonyolultabb, de még mindig geometriai ábrák. Utána az egyszerű térbeli testek, majd a bonyolultabbak, árnyékolás nélkül, majd árnyékolással.
Amit ne vegyél elsőnek:
Ne vegyél PEN típusú gépet elsőnek. Vegyél klasszikusat, vagy rotary-t, de ne pen-t. Penen nagyon könnyű ugyan gyakorolni, de hosszabb távon csak félrevezet és drágább is.
Ne vegyél álványt, vagy kellékes kocsit, mivel alapjáraton nem kell, ahogy kupaktartó is felesleges.
Mi az, ami feltétlen kell?
A gép önmaga. A gép lehet csőrös, vagy modulos. A csőrös gép, gyakorláshoz tökéletes. Evidens, hogy ne eldobható csőrt vegyél, hanem fix fémet. Tűből 3rl, 5rl a vonalazáshoz (elsőnek tökélesesen elég ennyi is!). A gépet működtetni is kell, amihez kell egy táp. A táp annyit tudjon, hogy lehessen kicsit változtatni rajta a feszültséget és kész. A tápot és a gépet össze is kell kötni, ehhez kell egy kábel, amit cord-nak hívnak csak. A gépet be és ki is kell kapcsolni, amihez kell egy pedált venni. Kétféle pedál van: amíg a lábaddal nyomod, addig megy a gép is (érintő), vagy egyszer lenyomod, megy a gép addig, amíg másodjára is le nem nyomod (kapcsoló). Kapcsolós jobb gyakorláshoz. Gumikesztyű sem kötelező, de ajánlott, hogy ne legyél te is nagyon festékes. Folpack, vazelin, papírtörlő, kupakból a normál méret egy közepes csomaggal, vizes spricni flakonja, egy nagy üveg desztvíz, lemosófolyadék (ebből is nagyon sokféle van, a sima szappanostól a nagyon antibaci+ápoló+öszehúzó... verzióig, neked a legalapabb elég lesz), denaturáltszesz (obi, praktiker, és a többi barkácsáruházban vehető) az eszközfertőtlenítéshez és mosáshoz.
Amit sose felejts:
Ne gyakorolj emberen, se élőn, se holtan, egészen addig, amíg tényleg nem csinálod jól. Csak lassan nyugodtan, nem kerget senki, de azért érdemes nézni, hogy mit és mennyi idő alatt csináltál, illetve ezeket a képekkel együtt elrakni, legyezni. Óvd a ruhádat, környezeted. Használt tűt ne dobj kukába, direkt az erre a célra kialakított gyűjtőbe gyűjtsd, ha nem akarsz olyat venni, akkor egy kicsi kartondobozba és ha megtelik, akkor egy kórház vagy sztk-ba sétálj be és ott add le, mint veszélyes hulladékot (hiába nem az, mivel ne érint élő szövetet, de mivel éles-hegyes, így veszélyes tárgy, veszélyes hulladék)
Amit még érdemes betartani: keress fel direkt ilyen facebook csoportokat, fórumokat, nézz rengeteg videót, akár oktatási anyagokat. Ha már úgy érzed, hogy jó vagy, akkor ne csak pár ismerős véleményét kérd ki, hanem írj szalonoknak, tetoválóknak, hogy nekik mi is a véleménye a munkáidról.
Most így hirtelen ennyi, ha kihagytam volna valamit, bocsi, nem olvastam vissza :D nyelvtani hibákért felelőségget nem vállalok, borzalmas néha a helyesírásom.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!