Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mennyire "kell", hogy mély...

Mennyire "kell", hogy mély jelentése legyen egy tetoválásnak számodra ahhoz, hogy magadra varrasd?

Figyelt kérdés

A random emberek, akik szerint 6 oldalas esszét kellene írni egy tetoválásról, csak hogy elmondhasd, hogy nem vagy divatb..zi, nem igazán érdekelnek. A saját későbbi véleményem érdekel, meg hogy mások hogy állnak ehhez a kérdéshez a SAJÁT tetoválásaikkal kapcsolatban.


9 tetkóm van, amiből 8-nak van jelentése, van amelyiknek mélyebb, van, amelyiknek annyira nem, de mégis fontos számomra. Egy van, amit csak azért csináltattam, mert tetszik, semmi másért, de vállalom.


Szeretnék mégegy tetkót, egy nagyobbat és összetettebbet a bal combomra. Görög mitológiai lényekre gondoltam, mert mindig is szerettem a görög mitológiát, szerintem tök érdekes, meg Görögországot is imádom, eddig ötször voltam ott, van egy másik tetoválásom, az is Görögországgal kapcsolatos. De különösebb, világmegváltó gondolatom nem támad tőle, akárhogy is gondolkozom, de nem is szeretnék csak úgy bemesélni magamnak valamit, csak hogy elmondhassam másoknak. Annyi még, hogy nagyon szeretem a tetkókat, és nagyon tetszik, ha valakinek sok tetoválása van, én is szeretnék még sokat, mert tetszik. Illetve megtaláltam ehhez az ötletemhez a tökéletes tetoválót, még nem beszéltem vele, de a munkái alapján nagyon megfogott, nagyon tetszik a stílusa, és szívesen rábíznám, hogy elmondom az ötleteimet, és tervezzen nekem valami egyedit a saját ötletei és stílusa alapján.



2020. máj. 4. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a világmegváltó jelentésnél fontosabb, hogy egyedi legyen. A netről másolt, meg a divattetoválás gáz, akkor is, ha a viselőjének tetszik (szerintem). De ha egyedi ötlet, akkor tökmindegy, hogy azért csináltatta, mert nagymamája született, mert a kisutyája szerint illik hozzá, vagy mert simán tetszik. A "simán tetszik" tetoválásnak is van jelentése, mert valamiért tetszik. Más meg úgyse fogja érteni.


Én emiatt nem is szoktam magyarázkodni. Miért van X állatos tetoválásom? Mert szeretem az X állatot. Van mögöttesebb jelentése is, de az úgyis csak nekem lényeg, minek magyarázkodjak? :)


A leírt ötleted meg tök jó szerintem. Világmegváltás meg nem kell mögé, szereted a görög kultúrát, ennyi. Bár nekem nem szimpik az olyan emberek, akiken sok össze nem illő tetoválás van, szerintem nem néz ki jól, de szerencsére nem nekem kell tetszened. :) Ha passzol a stílusodhoz, személyiségedhez, akkor hajrá!

2020. máj. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem az egyik tetkóm magában foglalja a kedvenc országomat (apám onnan származik), az egyik kedvenc állatomat és a festményeimen használt "pecsétemet". A másik egy állat ami a kedvenc írómra, valamint az első könyvre utal amit tőle olvastam. Nem szívesen varratnék portrét, ezért nem az író maga van rajtam, csak valami ami rá utal. Meg az az állat is nagyon tetszik önmagában is. Szerintem nem kell ehhez világmegváltó gondolat, csak ne a "láttam Gizin, nekem is kell, bár én nem is szeretem de jól néz ki" dolog legyen.
2020. máj. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindegyiknek van valamilyen jelentése számomra, kapcsolódik hozzám, de mind tök más okból; van, ami mélyebb, pl. a regényem motívumai, közös tetoválás, van, ami kevésbé, csak szimplán nagyon erősen azonosultam vele, mert az árvácska egy erős gyerekkori érzést kelt fel bennem, vagy van egy téglaszívből kihajtó rózsám, ami szintén erős érzelmeket vált ki belőlem, emlékeket, de nincs egyetlen konkrét, mély jelentése számomra.

Szimplán azért, mert tetszik, nem varratnék magamra, mert akkor már rég nem lenne rajtam hely :D. De azzal sincs baj, ha valakinek csak tetszik egy minta, és magára varratja. Szerintem az önazonosság a fontos, hogy tükrözze azt az embert, aki viseli; ehhez meg nem kell jelentés.

2020. máj. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem aztán az se zavar, ha valaki csak azért rakat magára egy tetoválást, mert tetszik neki. Az én első tetoválásomnak sincs különösebben jelentése
2020. máj. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!