Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi a jobb az arcbőrnek, ha...

Mi a jobb az arcbőrnek, ha minden nap nappali alapozó van rajta ( hidratalo krém, bb krém) vagy ha nincs semmi?

Figyelt kérdés

Az alapozokba, krémekbe ki tudja miket tesznek, hiaba vannak a reklámok hogy hidratál, selymes lesz, lehet jobban artok vele. Vagy az időjárás, hideg vagy meleg, szel, stb jobban árt a bőrnek?

Nekem egy csaj tanácsolta, (aki elvileg sminkes, de nem tudom milyen végzettsége van) hogy alapozó mindig kell. Tökre elcsodálkoztam, mert 35 vagyok es eddig csak akkor raktam alapozot, ha mentem vmi alkalomra, különben meg nem, mert a bőröm amúgy is szep még, kreol színű.


2015. márc. 5. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Az alapozó sehogy nem jó a bőrnek, a 8000 összetevőjével. Akkor sem, ha méregdrága, minőségi cucc.

Ha a szél picit kiszárítja az arcot, akkor meg lehet mosni és lehet rá kenni egy kis krémet, lehetőleg olyat, ami természetes alapanyagú.

A sminkes meg még jó, hogy azt mondja, hogy kell az alapozó, ez a munkája. Az autószerelő sem fogja azt tanácsolni, hogy "add el a francba a kocsidat, úgyis csak a baj van vele".

2015. márc. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor en is jol gondoltam. Miert rontsam el a bőrom, amig még szep. Különben is észrevettem amikor alapozó van rajtam, utána sokkal szárazabb lesz a bőrom, sot egy ket ragya is kijön.
2015. márc. 5. 21:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Buta libákra nem kell hallgatni. Neki ez a "szakmája", meg ennyi esze van, hogy csak a vakoláshoz ért. Egyébként az alapozó nem véd a hidegtől vagy a melegtől... ellenben eltömi a pórusokat, hiába bb krém meg hidratáló. Ha az arcbőrödnek szeretnél jót, akkor ne mázold semmivel, főleg ne minden nap. Hetente egyszer vagy alkalmakra oké, de naponta még véletlenül se.
2015. márc. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez hülyeség, ne hallgass ilyenekre. Én is 27 vagyok, eddig szinte sosem használtam alapozót, de ha mégis csak kipattogtam tőle úgyhogy én sem használok. Én ráálltam mostanában a natúr kozmetikumokra, használj inkább te is ilyeneket, és ne rontsd el a bőröd mindenféle vakolattal.
2015. márc. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ugyan már. minden attól függ, hogy MILYEN az az alapozó, bb vagy hidratáló. ha van benne alkohol, vagy póruseltömítő, komedogén összetevő, akkor ne kend. ennek könnyen utána lehet nézni a krémmánia nevű oldalon. ellenben nagyon sok olyan alapozó, hidratáló, bb van, ami nem csak hogy nem tömíti, irritálja a bőrt, hanem vannak benne tök jó gyulladáscsökkentők, antioxidánsok, vitaminok. a hidratáló aztán meg tuti hogy jót tesz a bőrödnek, tovább marad szép. ha hideg van meg fúj a szél, akkor megvéd. ha ezek a krémek uv szűrősek, akkor meg a naptól is védenek. szóval érdemes őket használni, de csak okosan. ha itthon vagyok, csak fényvédős hidratáló van rajtam, sokkal szebb a bőröm, mióta hidratálom 2 éve, előtte sose használtam ilyet, csak csodálkoztam, hogy miért száraz, hámló a bőröm. egy pattanás nem jött ki rajtam jó krémtől. ha elmegyek valahová emberek közé, teszek fel bb-t, mert az is szűrős, meg kicsit kiegyenlíti, frissebbé teszi az arcomat, és az enyém jót tesz a bőrömnek is, mert van benne teafaolaj. ha nincs bőrhibád, szép a bőröd, akkor simán elég nappalra egy hidratáló.

amúgy a natúrkozmetikumokkal vigyázz, sok közülük alkoholos és tele van illó olajokkal, amelyek allergizálhatják a bőrt.

amúgy a krémekbe nem kitudjamiket tesznek, van rajta összetevő lista, nézz utána, pl. a krémmánián, hogy mi van benne. minden rá van írva, csak el kell olvasni.

2015. márc. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!