Mit tanácsoltok nekem?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy smink nélkül csúnyának látom magam, az önbizalmam nullára ugrik,viszont egyben zavar is mert úgy érzem hogy ribancnak néznek miatta.Matt érzés!Tust és szemcerkát használok ajkamra meg ápolót.Ezek nélkül nem megyek sehova.Mit tegyek hogy jól érezzem magam?
2010. febr. 7. 07:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A sminkel vigyázni kell, mert később problémát okozhat az egészségedben. Mit nem szeretsz magadon? Ajakápoló helyet tegyél mézet az ajkadra, az is ápolja, és elég ha egy héten egyszer bekened, a problémádat meg nagyon gyorsan megoldja. Nem tudom, hány éves vagy, de ha kamasz, és sminket azért teszel magadra, mert azt hiszed, hogy így a fiúk felfigyelnek rád, mert másként csúnya vagy, akkor jobb ha figyelmeztetlek: sok fiúnak nem jön a szemceruza használta. A fiúk, az összes ember, mikor rád néz, téged szeretne látni, nem pedig egy sminkbe elbújtatott arcot.

Szerintem állj a tükör elé, és nézd meg magad, különféleképpen: oldalról, előröl stb. miközben vedd észre magadon a szépet, és dicsérd meg magad! Ez hülyeségnek hangzik tudom, de hidd el használ. Én se vagyok egy szépség, és eléggé önbizalom hiányos voltam/vagyok, de ezzel a technikával, mára - bár nem egy-két nap kellett nekem, hanem négy-öt hónap, és hidd el: megérte - valamennyire sikerült elfogadnom magam. Még pár jó tanács: változtass a frizurádon! Egy szép frizura, mely illeszkedik az archoz, nagyon sokat dob a megjelenésen. Ápold magad, ez nagyon fontos, és változtass egy kicsit a ruhatárad. Nem azt mondom, az eddig ruháidat dobd ki. Hanem pl. vegyél egy vagány mellényt, melyben coolnak tűnsz, és az alá pedig nyugodtan vehetsz egy olyan felsőt, ami már régebbről meg volt. De figyelj oda, az alakodnak illő ruhát válasz. Talán nehéznek tűnik ennyi mindent megcsinálni, de nem kell egyszerre mindent. Fokozatosan változtass magadon kívül, és belül egyaránt. Ha te belül elhiszed, szép vagy, azzal olyan kisugárzást sugallasz, amivel a többi ember is szépnek talál. A veled született hibáid ugyan úgy megmaradnak, de másoknak is meg vannak a hibáik. A lényeg, hogy a jót nézd magadon, és ne a rosszat. Remélem tudtam segíteni, bár nem sok konkrétumot adtál meg a kérdésedben... És még egyszer kihangsúlyozom: nem a sminkbe keresd minden problémád megoldását! Ha tini vagy, vannak nagyon jó tini magazinok, amik maximálisan segítenek neked abban, hogy megújulj. (pl. bravo girl)

2010. febr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jószívű tanácsokat igyekszem megszívlelni őket:)
2010. febr. 7. 09:30
 3/5 anonim ***** válasza:

figyi...a nők nagytöbbsége minimális sminket mindig tesz fel. nyugodtan rakhatsz fel sminket, egy cerkától megegy ápolótól nemleszel ribanc.

énis csak cerkát meg spirált használok, és ennyi. ez egyáltalán nem ribancos, nyugodtan sminkeljed magadat, senkisem gondolja rólad h ribanc vagy.

2010. febr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg magadban megtalálni a szépet, mint ahogy az első válaszoló is mondja!

De ha szeretnél sminkelni, akkor azt szolidan tedd! Natúr sminkkel, az is nagyon szép tud lenni.

Pl: reggeli arctisztítás, utána egy nappali krém/vagy ha zavar, hogy az arcod pattanásos akkor egy színezett hidratálót használj és kerüld el jó messziről az alapozót, púdert, mert tönkre teszik a bőröd. Tust ne használj, mert rosszabb mint a ceruza, és ceruzából is válts világosabb színekre pl: fehér (csak jól kell tudni használni és nem is feltűnő de mégis széppé tesz). Szempillaspirálból pedig van átlátszó, az is kiemeli a pillákat, de mégsem színezi ki. Ajakápoló szerintem nem probléma, már ha nem színezett, ugyanis ebben a téli hidegben könnyebben szárad a szánk.


Én is fekete spirált, szemceruzát meg feltűnőbb sminket használtam, de minek utcára ezt? Akkor bulira még jobban ki "kell" kenni magát az embernek, én így váltottam a natúr sminkre hétköznap, és ezzel nem eltüntetem magamon a szépet, hanem kiemelem. :)

Remélem tudtam segíteni. :):)

2010. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mit keres tus és szemcerka az ajkadon? O_O
2010. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!