Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A drágább körömlakkok tartósab...

A drágább körömlakkok tartósabbak?

Figyelt kérdés
Nem nagyon volt még 700Ft-osnál drágább lakkom, ezek két-három napig bírják. Érdemes drágábbat venni? Hogyan, mivel lakkozzak, hogy tartósabb legyen?

2014. máj. 22. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. Nálam minden lakk 1 max 2 napot bír, ugyanúgy a 290 ft-os lakk, és 2400-as. Egy nappal lehet hogy többet bír, de jelentősen nem, és hatszor-hétszer annyiért, nem éri meg.
2014. máj. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rajtam minden lakk bírja kb 5-6 napig, csak 1-2 nap különbség van. Szerintem sem éri meg azért a pár napért drágábbat venni. Én egy idő után meg is unom, ami rajtam van.
2014. máj. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi:)


azért még várnék véleményeket, hátha valaki ismer valami tuti jó márkát

2014. máj. 23. 07:42
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Nincs tuti jó márka. :D A körmödön múlik alapvetően. Ha zsírosabb, akkor hamar ledobja magáról a lakkot. A rövid körmökön tovább fennmarad, a hosszú köröm több hatásnak van kitéve, hajlik kicsit, stb. Függ attól is, mennyire rugalmas vagy merev a körmöd. Az sem mindegy, mit csinálsz egy átlagos napon, ha egész nap gépelsz az irodában, majd hazamész mosogatni és este megmosod a hajad, azt egy lakk sem tolerálja sokáig.

Tehát elsősorban az a fontos, hogy a saját körmöd egészséges és ép legyen. Ha töredezett a felszíne, arról is nagyon jól lepattog minden lakk. A másik fontos dolog, hogy legyen egy nagyon jó alaplakkod, és kell egy fedőlakk is. Ezekre esetleg érdemes picit többet is áldozni, az olcsóbbak nem igazán nyújtanak sok extrát egy átlátszó lakkhoz képest - pedig nem mindegy. Olvasgass fórumokon, ki mit ajánl, kiindulási pontnak jó lehet.

Persze vannak minősíthetetlenül rossz lakkok, de tapasztalatom szerint egy 300 forintos lakk is lehet ugyanolyan jó. Nekem személy szerint nagy csalódás az OPI. Áradozik róla mindenki, drága is, biztos jobb is... aha. Még aznap konkrétan le tudom húzni a körmömről, és három színnel is ugyanígy jártam. Nem jövünk ki jól. Ettől függetlenül neked lehet pont az válik be a legjobban, nem vagyunk egyformák.

Ja igen, a technika. Azon is múlhat a dolog. Jó, ha nem kened össze a körömágyadat (jobban is néz ki), és a lakkozás végén húzd át egy réteg fedőlakkal a körmöd élét is, sokkal jobban fogja bírni a körmöd végén a lakkozás. :)

2014. máj. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen, megfogadom a tanácsokat!!
2014. máj. 23. 15:06
 6/9 anonim ***** válasza:
2-es, hogyan lehet hogy nálad ennyi ideig bírja? takarítást, ami ugye vegyszerekkel jár, mosogatást, mindent kibír?
2014. máj. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én használtam már olcsóbb és drágább lakkot is. A drágább lakkok közül a többség rendesen bírta a kezemen (vagyis rendesebben, mert az én körmeimen ami 3 napot megér, az már fantasztikus :D), az olcsóbbak közül meg volt, ami jó, volt, ami nem. Szóval nem feltétlenül tart tovább a drágább, mint az olcsóbb.

Amit még tudnék ajánlani, az a géllakkozás, de lehet, nem tudsz egyszerre annyit kiadni, hogy vegyél hozzá otthoni lámpát...

2014. máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
nem feltétlenül éri meg drága lakkokat venni, szerintem sok múlik azon is ha van egy jó alap és fedőlakkod ami akár a 300 és a 4000 forintos lakkot is tartóssá teszi, persze lehet hogy van egy olyan márka ami nálad nagyon beválik, érdemes akciókat kivárni akkor esetleg ki tudsz próbálni néhány drágább lakkot is! :)
2014. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Próbáltam már én is drága lakkokat, de nem tartósabb. Próbáld meg az Essence gél hatású körömlakkot, vagy rendelj ugyanilyen gél hatású lakkot Avonból. Nekem ezek váltak be.
2015. okt. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!