Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért olcsóbbak a kozmetikumok...

Miért olcsóbbak a kozmetikumok külföldön?

Figyelt kérdés

Szlovákiai vagyok, de évek óta Magyarországra járok vásárolni, ha kozmetikumokról van szó. Sokkal olcsóbban be tudom ott szerezni nem csak a tusfürdőt, sampont, sminkszereket, hanem még a parfümöket is.

Kb egy hónapja kint voltam Németországban, betévedtem egy dm-be, és legnagyobb megdöbbenésemre, nem csak hogy rengeteg minden kapható náluk, ami otthon nem, de sokkal olcsóbb is. 1,35€-ért vettem 300ml Garnier sampont, ugyanennyiért Nivea tusit nem akcióban, teljes áron.

Miért van ez?


2014. máj. 8. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy Európában Magyarországon a legmagasabb az áfa! ;)
2014. máj. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyanazt akartam írni, mint az előző...

Meg szerintem azért ilyen feltűnő mert mi még az ÁFA felé is több pénzt kérünk - vagyis akik árusítják a dolgokat, ugyanis a forint nem túl erős...

2014. máj. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol vásárolsz. Sok boltban pofátlanul drágán adják az ilyeneket. Érdemes eurós boltokban megnézni, ott itt is 350-400 forint, ami drogériában 700 körül. Persze benne van a pakliban, hogy hamisítvány, de személy szerint még semmi különbséget vagy mellékhatást nem tapasztaltam. :D

Meg persze ott van az áfa, az ősi elv, hogy ha valamit megvesznek x összegért, akkor minek olcsóbban adni, és érdemes azt is megnézni, hogy hol gyártották az adott dolgot - emlékeim szerint a németeknél elég jelentős tételben gyártják a kozmetikumokat. Lehet, hogy amiatt is olcsóbb, meg persze a szállítási költség is lényegesen kevesebb, stb.

(Amúgy én meg Szlovákiában szeretek 1-2 dolgot venni, csak ritkán járok arra. :D De kozmetikumokból csomó dolog itt nem kapható - pl a kedvenc alapozóm legvilágosabb színe, ami kellene. :D)

2014. máj. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!