Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok, mennyi sminkcuccotok van?

Lányok, mennyi sminkcuccotok van?

Figyelt kérdés

Értelemszerűen azoktól kérdezem, akik sminkelnek :)

Szóval így az érdekelne, hogy miből mennyi van, pl. 3 alapozó, 5 spirál...akármi, ha nem tudjátok pontosan akkor kb. És ha akarjátok, a márkát is írjátok oda, vagy hogy miket szerettek, és hogy ezeknek a cuccoknak mekkora részét használjátok rendszresen...és kort is írjatok :)


2013. okt. 31. 23:17
1 2 3
 1/23 anonim válasza:

van vagy 5spirálom mindegyi más:) van miss sporty,maybelline,maxfactor,astor.

garnier BB krém,púder:maxfactor,bronzosító: essence

szemöldökceruza: essence de kéne venni egy normálisat:D

de normális alapozót eddig sehol sem találtam ha valami ötlet lenne megköszönném:)

15/L

2013. okt. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Egy közepes paletta szemfesték, egy szemceruza.

Rúzst nem használok, van egy alapozóm és egy púderem, de azt csak havonta egyszer veszem elő, ha nagyon fontos.

Egy szempliilagöndörítő és egy fekete spirál, de azt csak hetente egyszer használom. Ennyi.

Az avonos cuccokat szeretem a legjobban. Normális áron elég jó minőség.

2013. nov. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Alapozó: Avon BB krém

Korrektor: Essence

Púder: She

2 szempillaspirál: Miss sporty, She XXL

2 szemceruza: Avon, Manhattan

2 szemhéjtus: Manhattan zselés, Essence toll

Szemöldökceruza: Essence

Púderecset: Catrice


Ezeket használom, ha sminkelek, természetesen nem leszaladni a kisboltba, de vegyük úgy, hogy hétköznap. Néha a tus vagy a szemöldökceruza kimarad.

16/L

2013. nov. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Csak azokat írom, amiket használok, különben sok lenne :)


Szempillaspirál : Eddig 10 volt, de anyu elsajátított egyet, úgyhogy 9 maradt (1 Amway, 2 Avon, 1 Rimmel, 2 Maybelline, 1 Bourjois, 2 Max Factor) (különben szempillaspirál mániás vagyok :D)

Szemceruza: 2 fekete, 1 fehér (Essence, Rimmel, Bourjois)

Alapozó: 3 (Maybelline, Bourjois, L'Oreal) (de most főként a Bourjoist használom, a másik kettőben már kevés van)

Púder: 1 (Max Factor) (ezt különben az egyik szempillaspirállal együtt vettem akcióban kb 2500 ft-ért, "vészhelyzetként", mert az előző 2 púderem egymást követő napokon ejtettem bele a mosdóba, és sikeresen eltörtek)

Szemhéjtus: 3 - van zselés, filces, és olyan egyszerű is (Rimmel, Essence, Avon - bár ez utóbbit bánom, hogy megvetem; a Rimmel-t imádom nagyon, de már kevés van benne)

Szemhéjpúder: Nem igazán használok szemhéjpúdert, de azért van kb 5-6, van, amiben csak egy szín van, és van amiben több is - inkább alapszínek vannak (barnás, feketés) + ezüst, arany, kék árnyalatai, rózsaszín árnyalatai - az összes márkáját nem tudom, de Essence, Avon és Deborah (ez nem igazán ismert Magyarországon :D) biztos van. Szemhéjpúderre tartom legfeleslegesebbnek sok pénzt kidobni.

Rúzs/szájfény: Inkább nem állok neki számolgatni :)

Pirosító: 2 (Rimmel, Bourjois)

Bronzosító: 1 (Maybelline)


16 éves lányként ez sok? :D


Első, alapozóból tudom ajánlani a Bourjois Healthy Mix Serum alapozót, én most ezt használom, bár ennek enyhe fedése van, igazából nekem csak arra kell, hogy egyenletesebb legyen az arcom. Amit még szerettem az a L'Oreal True Match volt, ennek erősebb a fedése (de nem maszkosan).

Olcsóbb kategóriában az Essence Stay All Day alapozója is nagyon jó, meglepődtem rajta, tényleg szépen fed és illeszkedik a bőrhöz. :)

2013. nov. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
35%

4: Nem sok, de pár év múlva úgy fogsz kinézni mint a nagyanyád. :-)

A bőrödet is tönkreteszed vele hosszabb távon, na meg a férfiak sem szeretik a sok vakolatot és mázat.


[link]

2013. nov. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Azért mert ezeket használom, nem jelenti azt, hogy minden nap az összeset ;)

Hétköznap kevés alapozó, púder fixálásra, szempillaspirál, pirosító/bronzosító, hétvégén szoktam erősebben is, de akkor sem viszem túlzásba.

Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor fordult elő, hogy sminkben aludtam el, pedig "már" 3 éve sminkelek.

Nem vagyok kétbalkezes, nincs rajtam sem vakolat, sem máz, a képen lévő bohócot még csak meg sem közelítem sosem, nem vagyok egy igénytelen lány.;) Úgyhogy ezt elb**sztad.

2013. nov. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
45%

"Hétköznap kevés alapozó, púder fixálásra, szempillaspirál, pirosító/bronzosító, hétvégén szoktam erősebben is, de akkor sem viszem túlzásba."


Már az első három szónál túlzásba estél 16 évesen.


"pedig "már" 3 éve sminkelek."


13 éves korod óta??? Te jó ég, ezzel nem kéne büszkélkedni.


" Úgyhogy ezt elb**sztad."


Nem én, hanem te a bőrödet.

"Bezzeg az én időmben" :-))) még csak nagyon kevesen festették magukat ennyire, többek között az egyik osztálytársam. Alapozó, enyhe szemfesték, nem vastag vakolat, de mégiscsak máz..

A 15 éves érettségi találkozón na ki volt tiszta ragya és nézett ki úgy, mintha nem az osztálytársunk hanem a volt tanárunk lett volna?


Amúgy meg a pasik nagy része tényleg nagyon nem csípi a sok sminket, különösen az alapozót. Én nagyon ritkán használom, az eddigi férfiak az életemben mind azt szerették, hogy meg lehet puszilni az arcom és nincs rajta máz.

Azt, meg hogy valakin sok-e a smink vagy nem, nem mindig tudja eldönteni. Volt olyan kolléganőm, akinek a háta mögött röhögtek a férfikollégák, mi, a kolléganők próbáltunk neki tanácsot adni finoman, de szerinte pont úgy volt jó és előnyös számára, ahogy ő csinálta. :-)

2013. nov. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Anno más volt a sminkek minősége is azért, az meg ne haragudj, de nem mond sokat, hogy mi jön be a nálam 20+ évvel idősebb pasiknak :)
2013. nov. 1. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Alapozó-Manhattan powder mat make up

Korrektor-catrice camouflage

Púder-Manhattan porpúdere

Szempillaspirál-Lovely pump up(a sárga)

Pirosító-Miss rose krémes pirosító(százforintosból :D)

Tus-Szintén Lovely+Essence zselés tusa

Szemöldökceruza-Essence

Ajakápoló-Primus(gyógyszertáros) vagy carmex

Arckrém-essence mattító krémje(my skin)


Nekem ezek vannak, ezek amik beváltak, másfajtát nem veszek, így nincs mindenből 520 darab feleslegesen :D

2013. nov. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Én szinte mindent használok, amim van, úgyhogy próbálok mindent leírni.

Alapozó:

-Max Factor CC krém 2 db (az egyiket használom, a másikat most vettem tartalékba)

-Max Factor Facefinity (szinte üres)

-Catrice Matt Mousse

-Sleek New Skin Revive (na ezt nem szeretem)

Púder:

-Essence porpúder

-Max Factor Creme Puff

Korrektor:

-Catrice Camouflage

-Essence Coverstick

-Essence Stay All Day

Szemhéjalap:

-Essence I love Stage

Szemceruza:

-Avon tekerős 2 db (szürke csillámos, sima fekete)

-Essence Sun Club

-Oriflame Nude

Szemhéjpúder:

-3 Essence Duo

-Essence Vampire's Love 6-os paletta

-Essence Sun Club 8-as (kifogyóban)

-Essence lilás 4-es

-MUA 24-es Immaculate Collection (ritkán használom)

-Sleek Au Natural 12-es (most vettem, majd ha az Essence-ek megfogyatkoznak, akkor akarom használni)

Rúzsok:

-Max Factor Color Elixir -Star Dust Pink

-Alverde Color&Care -Dusty Nude (ez nagyon rossz minőségű, soha többet Alverde rúzst)

-Rimmel -Airy Fairy

Szájfény:

-Essence Stay With Me- My Favourite Milkshake

-Essence Be Loud Ajakstick (ezt nem tudom hova írjam, amolyan rúzs-ajakápoló-szájfény keverék, de nagyon jó, szeretem)

Ajakápoló:

-Oriflame Univerzális Ajakbalzsam (ebből 3-at betankoltam, mert imádom, a legjobb)

-Isana Intensive

Pirosító:

-Essence Silky Touch


Asszem ez az összes cuccom. :D

24/L

2013. nov. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!