Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Van egy 925-fémjelzett Italy...

Van egy 925-fémjelzett Italy ezüst nyakláncom. Szerintetek milyen áron tudom értékesíteni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Van egy 46 cm hosszú/6mm keresztmetszet/2mm vastag,sűrű szemes-megmértem egy itthoni(lehet pontatlan) mérleggel az 25grammot mutatott.Továbbá: Kapcsoknál 925-ös jelzés és a hátoldalán mindkét oldal Italy felirat. Szerintetek milyen áron tudom értékesíteni?

2013. márc. 20. 14:01
 1/4 anonim válasza:
100%
Sajnos mivel használt, 4-5.000Ft-nál ne számíts többre.:( Nem érné meg beolvasztatni és készíttetni belőle egy-két karláncot / gyűrűt...?
2013. márc. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon gondolkozok rajta, mert nagyon szép nyaklánc, csak egyetlen egy bajom van, rövid:/

Hordok egy 60cm körüli 10mm vastagot.Ezért is nem használom ezt a másikat.. Elgondolkozok ezen amit írtál! Köszi!

2013. márc. 25. 16:50
 3/4 A kérdező kommentje:
20F
2013. márc. 25. 16:51
 4/4 polarbeer válasza:
100%

Ékszerboltokban, nemesfémfelvásárlóknál 4000 Ft körüli összeget kapsz érte jelenleg.

Most 172 Ft a 925-ös ezüst grammja itt:

[link]

Ez tűnik jelenleg a neten a legmagasabb felvásárlási árnak, és kb. 4300 Ft-ot adnának érte.


Ha szépen kitisztítva ékszerként próbálod eladni (pl valami nagyobb facebookos csoportban próbálkozz), akkor kérhetsz érte többet, mondjuk 6-7 ezer forintot.


Ha más ékszerré szeretnéd átalakíttatni, akkor megteheted, természetesen fizetned kell majd érte, azt nem tudom megmondani, hogy mennyit.


A mérlegedet pedig úgy tudod "hitelessé tenni", hogy kiveszel a pénztárcádból pár darab 50 Ft-ost, aminek a súlya 7,7 gramm. Pár század gramm eltérés természetesen előfordulhat, ezért mérj meg több 50 Ft-ost is. A mért értékekből átlagot vonsz, és az átlag eltérése a 7,7 grammtól egyenlő lesz a mérleged hibaértékével.


Üdv.:

polarbeer

2013. márc. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!