Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Csomó a fülbevalónál?

Csomó a fülbevalónál?

Figyelt kérdés
December elején lövettem ki a fülemet (2. lyuk) azóta is van a lyuk mellett egy csomó. Valószínűleg genny van benne. Amikor itthon vagyok mindig kiveszem a fülbevalót és betadinnal kenem a fülem, de nem úgy tűnik, mintha használna valamit. Mit kezdjek vele, hogy elmúljon?
2013. jan. 17. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Mióta van? Gyógyult már a seb? Növekszik a csomó? Milyen ékszer van benne? Porcban van?


Ha két héten belül nem múlik el, szedd ki a fülbevalót és várd meg ameddig begyógyul.


Lehet, hogy kezdődő keloid. Ha az, azt nagyon nehéz eltüntetni, max sebészeti úton lehet.

2013. jan. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kb 2 hónapja van. A seb már begyógyult, a csomó nem növekszik. Néha mikor berakom a fülbevalót jön belőle genny, de aztán a mérete ugyanakkora marad. Az az ékszer van benne amivel alapból lőtték. Persze mindig fertőtlenítem alkohollal. Nem porcban van, hanem fülcimpában.
2013. jan. 17. 17:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha bekented a füled, utána mindenképpen tedd vissza a fülbevalót! Ha megvárod a másnap reggel, addigra elkezd beforrni és utána te csinálsz rá újabb sebet. Én mikor lövettem mind a 6 lyukat :D utána hasonló volt. Én nem kenegettem, annyi volt, hogy ha gennyezett, akkor ami rászáradt, azt lekapartam, vízzel kitisztítottam és kinyomkodtam ami még maradt genny. Fogalmam sincs, hogy ezzel jót tettem-e vele vagy nem szabadott volna nyomkodni, mindenesetre rövid időn belül begyógyult és a mai napig viselhetem éjjel-nappal :)
2013. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

-fölbevalót lőni nem szabad. (nem higénikus, nem pontos, elavult módszer)


-ha genny jön belőle, akkor nem keloid. a keloid a bőröd anyagából van, nem vérzik, nem gennyedzik. Egyébként lassan növekszik, hónapok, évek alatt már a teljes gyógyulás után. Ameddig genny van, addig nyílt a seb. Szóval a genny "jó hír"


-valószínüleg szennyeződés és/vagy gyulladás van, ezt jó lenne kitisztítani.


-amivel lőtték... hmm. ez ezüst? vagy arany? vagy orvosi fém? Az orvosi fémre lehet allaergiás, én mindenképp nmeesfémre cserélném le. Tisztítási szempontból egy bogyós karika piercinggel járnál jól, mert abban ül meg legkevésbé a szennyeződés.


-a genny tényleg jöjjön ki, mert ha benn marad, ez is megromlik, és a romlás további fertőzésnek ad helyet. tehát tisztítsd ÉS fertőtlenítsd is.

2013. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!