Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fiúk-lányok egyaránt: nem...

Fiúk-lányok egyaránt: nem érzitek kicsit csalásnak, ha egy lányon sminket láttok? Mi számít már sok sminknek?

Figyelt kérdés

Nem szeretném megosztani a válaszolókat, hogy "2 kiló smink, fúj" meg "csak a természetesség", stb.

A normál, igényes sminkre gondolok, azokra, akik (mint pld. én) egyenletes arcszínt szeretnének elérni, illetve feldobnak még egy kis szemceruzát, szempillaspirált.

Nem volt sosem különösebb bőrproblémám, de lettek kisebb foltok sajnos az arcomon, amiket szeretek színezett hidratálóval elrejteni. A szememet is szeretem hangúlyozni, mivel ezek tetszenek a legjobban az arcomon és szép hosszú pilláim is vannak. Továbbá csak a felső szempillasorhoz húzok egy vékony fekete vonalat és fekete spirállal egészítem ki.


Ez nektek így sok? Néha kicsit csalónak érzem magam, mikor lemosom. Nem vagyok ronda, végülis nem takargatásból teszem fel ezeket, hanem hogy kicsit jobban érezzem magam, hogy tudjam, a legjobbat hoztam ki az arcomból.


Kíváncsi vagyok, hogy pld. egy fiú hogy áll ehhez a témához. Lekerül a smink...kicsit megváltozik az ember...persze kevés smink lévén nem felismerhetetlenségig, csak mégis. Ez zavaró?

Persze személyesen lányokra is kíváncsi vagyok, ha van valamilyen gondolatotok ezzel kapcsolatban :)


2012. okt. 3. 11:41
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ezt én is észrevettem. Igazából azért kezdtem el kihúzni a szememet felül, mert 20 éves vagyok és maximum 16-nak tippelnek. Ehhez hozzájön az is, hogy elég picire nőttem és ez a kettő együtt néhány helyen hátrány azért. Viszont sminkben meg végre kinézek annyinak, amennyi vagyok :D


Köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 3. 16:35
 12/19 anonim ***** válasza:
43%
Nem olvastam a válaszokat, lehet, hogy leírok egyet mégegszer :D Szerintem ahogy te sminkelsz, az a legmegfelelőbb, én is így sminkelek :P A kevesebb több. És igazából ha úgy vesszük, ha lemosod, az arcod nem változik meg teljesen... Akkor igen, ha füstös vagy pandasminket csinálsz és felraksz magadra egy tégey pirosítót.:D Meg még talán akkor is, ha 'miőségibb' alapozót használsz, lemosod és aknés a bőröd. Tehát a minimális smink egyáltalán nem csalás!
2012. okt. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%
nekem sose kenődött fel másra...nem tudom,nekem megszárad ha felrakom és nem kenődik:D max ha nedves lesz a bőröm, de még nem tapasztaltam.
2012. okt. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%

Én legtöbbször csak spirált használok, néha kihúzom a szemem. Ha nagyon durván pattanásos a bőröm (mielőtt megjön) akkor teszek alapozót, de egy 1-2 nap egy hónapban.

Nem érzem csalásnak, gond nélkül kimegyek utcára smink nélkül, meg szerintem hátrányt se okozott soha, akinek tetszettem sminkkel annak anélkül is, volt aki nem is látott rajtam festéket. Nem hiszem, hogy bárki, akinek fontos vagyok megijedne, mert esetleg rövidebbek a szempilláim vagy barnák és nem feketék.

2012. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is :)

Azért tényleg nem egy komplett maszk ez a smink, csak néha eszembe jut, hogy mennyire számít ez megtévesztésnek... Én is inkább mensi előtt teszek fel valamit a bőrömre, mert akkor tényleg gázosabb. De kaptam jó sok hasznos választ, szóval nem fogok már ezen rágódni :)

2012. okt. 4. 06:58
 16/19 anonim ***** válasza:
74%
Én "csak" alapozót, korrektort és púdert használok, mert ezek nélkül szörnyen pattanásos-sebes az arcom. Próbáltam már azt is, hogy egyáltalán nem sminkeltem, nem javult semmit. Kozmetikushoz gyakran járok, de csak pár napig szép utána a bőröm, aztán megint jönnek a pattanások. Én csalónak érzem magam mikor lemosom a fejem, és a tökéletes bőröm egy perc alatt undorító lesz, de ez van. Inkább ez, mint hogy ronda legyek.
2012. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%
Ha valaki előnyösen öltözködik csal? Hagyjuk már ezt a gyermeteg témát...
2012. okt. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Úgy látom, nem jól értelmezted a kérdést és "kissé" sarkosan fogalmazol :) Nem muszáj ideírnod, ha nem tudsz hasznosat írni a sok-sok hasznos és értelmes válasz után :)
2012. okt. 6. 20:35
 19/19 anonim válasza:
36%
Hú de régi kérdés:P:D Na de ha már rátaláltam!:D Én csak alapozót használok, de van, hogy csak korrektort, mert van egy apró bőrbetegségem, amit igazából senki nem szokott észrevenni, de engem zavar, ezért elfedem, és szerintem ha valaki egyenletes, szép arcbőrt "varázsol" magának, az sosem baj. Nem szeretek ezen kívül bármi mást használni, mert engem nagyon zavar, ha ki vagyok festve!:S Talán kevés lány van vele így, de én olyankor úgy érzem, hogy nem vagyok önmagam. Mindig azt érzem, hogy túl sok, túl erős, túl kihívó, folyton vigyáznom kell rá, nehogy elkenődjön stb. Viszont nagyon tetszenek a sminkek, tök jó dolognak tartom:) Nem tartom magam smink nélkül sem csúnyának, de én inkább ékszerekkel és szupi ruhákkal szeretem magam "díszíteni":P Amúgy amit te használsz smink, mindig és minden alkalomra pont ideális:) Szerintem az sok, amikor az égegyadta világon mindent magára tesz az ember (alapozó-korrektor-púder-szempillaspirál-szemhéjpúder-szemceruza-szájkontúrceruza-szájfény-rúzs-pirosító stb-stb). Mert sok ilyen ismerősöm van, aki felkel egy órával hamarabb csak azért, hogy reggel kisminkelje magát, de délutánra..sőt, délre már az egész "maszkjuk" leolvad az arcukról. De amúgy a vérprofi sminkmesterek mindent felrakva is el tudnak érni nagyon természetes hatást, de én megvesznék, ha ennyi mindent kellene magamra kenni:D
2013. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!