Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fiúk-lányok egyaránt: nem...

Fiúk-lányok egyaránt: nem érzitek kicsit csalásnak, ha egy lányon sminket láttok? Mi számít már sok sminknek?

Figyelt kérdés

Nem szeretném megosztani a válaszolókat, hogy "2 kiló smink, fúj" meg "csak a természetesség", stb.

A normál, igényes sminkre gondolok, azokra, akik (mint pld. én) egyenletes arcszínt szeretnének elérni, illetve feldobnak még egy kis szemceruzát, szempillaspirált.

Nem volt sosem különösebb bőrproblémám, de lettek kisebb foltok sajnos az arcomon, amiket szeretek színezett hidratálóval elrejteni. A szememet is szeretem hangúlyozni, mivel ezek tetszenek a legjobban az arcomon és szép hosszú pilláim is vannak. Továbbá csak a felső szempillasorhoz húzok egy vékony fekete vonalat és fekete spirállal egészítem ki.


Ez nektek így sok? Néha kicsit csalónak érzem magam, mikor lemosom. Nem vagyok ronda, végülis nem takargatásból teszem fel ezeket, hanem hogy kicsit jobban érezzem magam, hogy tudjam, a legjobbat hoztam ki az arcomból.


Kíváncsi vagyok, hogy pld. egy fiú hogy áll ehhez a témához. Lekerül a smink...kicsit megváltozik az ember...persze kevés smink lévén nem felismerhetetlenségig, csak mégis. Ez zavaró?

Persze személyesen lányokra is kíváncsi vagyok, ha van valamilyen gondolatotok ezzel kapcsolatban :)


2012. okt. 3. 11:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%

A smink csak roncsolja a bőrt és nincs semmi értelme.

Nekem nem tetszik, ha valaki kicsit is ki van sminkelve, nélküle sokkal jobb. 19/f

2012. okt. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én imádok sminkelni, és alapozót nem használok, de gyakran megesik, hogy a szememet nagyon erősen húzom ki, vagy pl sötétbordó/fekete/lila rúzst használok, de szerintem ép eszű ember gondolhatja, hogy nem természetes színe az ajkaknak egyik se...Egyébként szerintem az, amikor azért sminkelsz, hogy kicsit javíts az összképen az nem számít csalásnak, ne érezd magad csalónak miatta! :)

Én azért sminkelek erősen, mert így érzem jól magamat, nem javítani/eltakarni akarom a dolgokat, egyszerűen szeretem, ha van rajtam valami...de ha nem sminkelek, akkor is kimerek menni emberek közé, mert a bőröm szép (mint írtam alapozóra se szorulok), egyszerűen nem vagyok a természetesség híve...szóval szerintem, ha valakit megszólnak az inkább én leszek, és nem te a visszafogott sminkeddel! :)

2012. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kvázi erre a válaszra számítottam :) Legalábbis ez a fiús válasz, barátom is ugyanezt mondja. Bár ha vele találkozom, nem teszek fel hidratálót sem, mert nem akarom, hogy az ő arcán kössön ki az egész :)


Bár az is érdekelne, hogy aki mondjuk alapozót visel, az hogy oldja meg az összebújást/arcpuszit. Valahogy a kettő nem jön össze, ezért nekem már az is soknak számít.

2012. okt. 3. 12:05
 4/19 A kérdező kommentje:

#2 köszi a választ :) Én is szeretem egyébként azt a hangyányi kis időt a tükör előtt, mikor ügyködöm a szememen/bőrömön. Teljesen jó érzés szerintem :)

Engem nem zavar máson az erős smink, a két közeli barátnőm is jobban szeretik az erősebbet, de mégsem lesznek természetellenesek. Ezért nem szólnék meg senkit.

2012. okt. 3. 12:08
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én nálad erősebben sminkelem magam, de ha lemosom a férjem azt mondja, úgy is nagyon szép vagyok (neki), csak más karakterű az arcom. Úgy lágyabb, fiatalosabb, sminkkel meg nőiesebb, határozottabb. Őt nem zavarja ha sminkelem magam, de az sem ha nem. Igazából nem tulajdonít neki nagy jelentőséget. Amúgy én szeretem csinálni, engem szórakoztat, főleg ha valami eseményre készülünk, mert alapvetően jól sminkelhető az arcom és sokféle variációt lehet belőle alkotni, és jól elfoglalom magam vele.


Egyébként eddigi pályafutásom során ez egyik férfinak sem volt probléma.


Szerintem az, hogy mi számít sok sminknek az relatív. Ha smink nélkül nem lehet valakit felismerni, akkor talán az már sok volt...de hát van amikor meg pont ez a cél.

2012. okt. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
első barátom utálta a sminket, a másodiknak tetszett, aztán volt, akit nem érdekelt és volt aki szóvá tette a púdert, pedig tudta, hogy a fényesedés ellen használom. A férjemnek tetszik a smink, mindig megdicsér, ha szépen kifestem magam és megmondja, hogy melyik szín áll jobban, ha megkérdezem.
2012. okt. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hát, ez valóban relatív :) Csak mostanság kezdett el foglalkoztatni a téma, eddig nem is gondolkodtam ezen.


Audrey: aranyos férjed van akkor! :))

2012. okt. 3. 12:20
 8/19 anonim ***** válasza:
47%
Ma már alap a smink mindenhol, különben kinéznek.
2012. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ezt még sehol nem is hallottam... Nem gondoltam, hogy a nem-sminkelésért is kinéznek valakit...? Fura :)
2012. okt. 3. 14:21
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én használok alapozót, és puszinál, vagy összebújásnál nem zavar, mert a barátomra sose kerül semmi. :)

A szememet gyakran húzom ki erősen, és a szempilláimra is szeretek több réteg festéket felvinni. Szeretek sminkelni.

A barátomat kicsit sem zavarja, szerinte mindenhogy szép vagyok. :)

Az egyik válaszoló már tökéletesen leírta, ezt én is említeném, hogy sminkkel én is nőiesebbnek és határozottabbnak nézek ki, míg smink nélkül valóban lágyabb, fiatalabbnak.

2012. okt. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!