Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mekkora mértékben torzítja a...

Mekkora mértékben torzítja a tükör az arcunkat?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy a tükör sohasem mutatja a "valós" arcunkat, mivel torzítja azt. Viszont, hallottam már olyat is, hogy csak minimálisan (emberi szemmel nem láthatóan) torzítja az arcunkat.
2012. szept. 22. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:
igen, torzul is, no meg az a TÜKÖRképünk, és ha csak nem 100%-osan szimmetrikus az arcunk (már pedig elég kevés embernek az) akkor nem a valós énünket látjuk.
2012. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

A tükör torzítja az arcunkat, mint minden más... Tökéletes, szimmetrikus arc azonban nem létezik. Ha a tükör meg nem az igazi arcunkat mutatja, akkor egyáltalán minek nézünk bele? Az a torzítás amit a tükör produkál az annyira kevéske, hogy a mi szemünk nem tudja észrevenni, mert ugye a szemünk is csal.


Tükör a tükörképünket mutatja és ezért nem hasonlít a valódi arcunkra... Na az ilyen jellegű mondatokon szoktam a hajamat tépkedni. Mivel mások úgy látják az arcunkat mint mi a tükörképünket, erre szoktam azt mondani, hogy a logika nem az erőssége az ilyen gondolkodású embereknek.


Tehát, összegezve: a tükör a "valódi" arcodat mutatja.

2012. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!