Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Baj ha nedvedzik a fülporc...

Baj ha nedvedzik a fülporc piercing?

Figyelt kérdés

7 hete csináltattam, 2 hete van benne karika...ma kiszedtem hogy megtisztítsam, és alig tudtam visszarakni mert összeszűkült a lyuk, a hátulján dudor volt, és most nedvedzik....ez normális? vagy jó? Ha még egyszer kiveszem lehet már vissza se tudom tenni? Vagy nem tudok bele mást rakni?


Mielőtt kivettem már akkor is fájt érintésre 7 hetesen...ez normális?



2012. szept. 16. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ennyi idő után nem normális, nyílván fertőződött, ajánlom neked az Octenisept spray-t az nagyon jó ilyen vadhúsos kinövésekre, és a használata mellett nem is kell kivenni az ékszert.

Tudni kell hogy jobban ártunk egy be nem gyógyult ékszernek akkor ha kivesszük, mintha ki sem vennénk


Porc érzékeny terület, és ha begyullad természetesen fájdalommal jár

20/F

2012. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van, ahol én csináltattam, ott azt mondták, hogy ha 2 hónap után is gennyedzik, meg fáj, ha hozzáérek, akkor ki kell venni, és hagyni benőni.

Nálam szerencsére nem volt semmi gond, de szerintem te inkább ne erőlködj vele. :S

2012. szept. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A porc nagyon lassan gyógyul. Én májusban csináltattam és még mindig nem gyógyult be teljesen. :/ Még augusztus elején volt pont úgy begyulladva mint neked, úgy voltam vele, ha már megcsináltattam, én ki nem veszem, azzal a cuccal kezeltem amit az első válaszoló írt :D és egy hét után tök jól helyrejött.
2012. szept. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Szerintem is be van gyulladva.

Én a csípmentes jódot javasolnám a patikában vásárolhatsz.

S abból cseppents a gyulladásra de a piercing legyen benne a füledben hogy a lyuk ne forrjon be.Többször csepegtess mondjuk minden nap 1.x.és helyre fog jönni.

De a legjobb ha megnézeted a házi orvosoddal ha nem javul,mert a gyulladás csúnya dolgokat is művelhet.

Azért nem kell meg ijedni előfordul az ilyen

Üdv.

2012. szept. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem is biztos, hogy be van gyulladva és persze ez nem normális. Már csak abból is kiindulva, hogy én saját magamnak csináltam ugyan úgy porcba és ugyan úgy karikára cseréltem ki szúrás után 3 nappal. és ez az egész kb. két hete volt és már elég szép, nem igazán fáj, nem is nedvedzik, tudom forgatni stb. Mondjuk az is igaz, hogy nem kéne bolygatni, de az a lényeg, hogy ennyi idő után már nem kéne fájnia..

Elég érdekes, hogy nekem magamtól is sikerült, máshol viszont szakember sem tudja megcsinálni.. Persze nem buzdítok senkit, hogy saját magát lövöldözze..csak egy megjegyzés volt. 22/L

2012. szept. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyéntől függ ám, hogy meddig fáj, vagy mennyire tud begyógyulni. Van akinek egyáltalán nem bírja a füle a karikát. Akkor érdemes másfajta ékszerre cserélni.


Nem kell kiszedni a tisztításhoz! Többet ártasz vele ha kiszeded!


Octeniseptet használj, gézzel vagy fültisztítóval szedd le a rászáradt sebváladékot az ékszerről.


Nekem június elején készült a helix karikám, és még mindig szokott váladékozni, néha dudor nő a hátulján, kisebesedik, sokszor fáj.

Visszamentem a piercingeshez, ő azt mondta nem bírja a fülem a karikát, van ilyen, cseréljük másik ékszerre. Én azt mondtam, még várjunk vele, de lehet nem kelleném erőltetni.


A többi fülporcban lévő piercingemmel nincs semmi baj, igaz azok nem is karikák.


Karikánál a porcnak idomulnia kell a karika görbületéhez. Ha csak két hete van bent, lehet hogy még idő kell neki. Fertőtlenítsd gyakran és várj vele pár hetet. Ha nem javul, cseréld vissza az eredeti ékszerre.

2012. szept. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
az eredeti ékszer nem fér vissza...
2012. szept. 17. 17:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!