Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

A húgom 12 éves és kezd "nagylányoskodni". Folyton olyan újságokat vesz amikben sminkek vannak és ezt persze egy ideig titkolta anyukánk elől. De egyszer láttam, hogy a boltban ilyen újságokat vesz és megmondtam anyunak. Ő leszidta és mondta, hogy még neki nem kéne sminkelnie magát. Folyton elveszi a rúzsaimat, pirosítómat meg a szemhéjfestékeimet. Eldugja és azt mondja, hogy nem tudja, hogy hol van. Szerintetek mit csináljunk vele?

16/L


2012. márc. 6. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit csodálkozol? Téged utánoz.
2012. márc. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy engem utánoz, de az,hogy már hazudozik is az már kicsit kikészíti anyukámat.
2012. márc. 6. 11:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Üljetek le, beszéljetek vele, hogy neki még abszolút nem való a smink, örüljön neki, hogy még kislány. Amúgy Te mennyire sminkeled magad?
2012. márc. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem kellene tiltani. OTTHON nézegetheti ezeket az újságokat és sminkelhet is, de csak otthonra, ha suliba megy le kell mosnia.
2012. márc. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: Én nem nagyon szoktam sminkelni magam hétköznap csak alapozó meg púder. De ha hétvégén mondjuk buliba megyek oda jobban kisminkelem magam.

3. válaszoló: Az a baj, hogy már a tanárok egyszer fölhívták a szüleinket, hogy a tesóm mért sminkeli magát iskolaidőben?! Régebben elvitte a sminkjét és ott sminkelte ki magát.

2012. márc. 6. 11:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet ezt oldani úgy, hogy semmilyen hozzáférése ne legyen sminkcuccokhoz. Leszidni amúgy nem szabad ilyen miatt. Legalábbis bennem ez nagy törést okozott, sok időbe telt, mire itthon ki mertem mutatni a nőiségemet (fésülködés, kiengedett haj, szépségápolás, sminkelés családtagok előtt), pedig már 20 éves vagyok.
2012. márc. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Apa ma rakott egy zárat a sminkesfiókomra úgyhogy már nem tudja elvenni a cuccaimat. Mi nem szidtuk le nagyon szóval nem üvöltettük le a fejét, csak megmondtuk neki nyugodtan, hogy nem szabad hazudni és mások dolgait elvenni, mert ebből még baj lehet.
2012. márc. 6. 12:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Most, hogy zárható a sminkcuccosod, nem fogja tudni elvenni a dolgaidat.

:)

28/n

2012. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Remélem:D Csak nem töri fel egy harapó fogóvalxD
2012. márc. 6. 13:00
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a mai világban normális, ezt látja, hogy a 13 évesek már vastagon vakolva járnak suliba, ő meg menő akar lenni az osztályban, nehogy lemaradjon valamiről.

Már nálunk is ez ment, pedig 10 évvesl idősebb vagyok nála. :D

Meg kell vele beszélni, hogy otthonra szabad, színházba, bálba, karácsonyra, stb szabad (persze csak minimálisan), de iskolába nem.

Az újságokat meg vegyétek már meg neki, meg ne kelljen titkolóznia, annak semmi értelme. Szerintem minden kislánynak volt szinte sminkes táskája, csillámpor, golyós szájfény, újságokból szedett sminkek. :D Aztán készültünk a sulidiszkóba, hogy néztünk ki. :D Ha nem tiltjátok, és lehet 1-2 sminkje (persze semmi komoly eszköz), akkor nem fog lopkodni se.

Suliba mi se festhettük ki magunkat, egyéb alkalmakra igen, színházba pl anyum sminkelt ki mindig, ettől nagylánynak éreztem magam, meg menőnek. És nem lettem rosszlány, általában mostmár nem is festem magam. :D

Az árulkodás meg nem szép dolog, és te sem vagy szent szerintem. Tőled tanulta nagyrészt a dolgot szerintem mégiscsak. Egyfajta elismerésnek is vehetnéd tőle igazán. :P

2012. márc. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!