Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szerintetek mi az igazság? A...

Szerintetek mi az igazság? A Coastal Scents termékeit hamisítják (ebay), vagy a makeuplaza oldaláról rendelhető paletták is onnan vannak, és csak ráírják, hogy Coastal Scents?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 21:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

SZóval: a Make Up Plaza a Coastal Scents hivatalos viszonteladója. Ő 100%, hogy CS termékeket árul és onnan kapja, ez 100% és kár is bármilyen hamis teóriákat gyártani. Még a CS honlapján is fent vannak, mint viszonteladók.


Amiket az ebayon látsz azok csak a 88 Original paletták. A CS-nek pedig jóval több palettája van! Szóval 1 paletta miatt nem fog a MUP hamisítgatni, ezt verd ki a fejedből.


Az ebayon vásárolható palettáknak más az összetétele csak ugyan úgy néz ki! Ezért hívják hamisítványoknak. Egyébként azok sem hamisítványok, hanem egyszerű utánzatok. A MAC-ot is utánozzák, csak más az összetétel, de ugyan úgy néz ki külsőre. A színek sem teljesen ugyan olyanok az utánzatokon.


A Make Up Plaza Katalógus menüpontjában egy tutti jó cikket lehet olvasni, hogy hogyan tudod megkülönböztetni az eredeti Cs palettákat az utánzatoktól. A CS ezeket a palettákat továbbfejlesztette és ezért egyediek. Érdemes elolvasni a cikket.

2012. máj. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Értem... és ez pl? Honkongi, de ez nem a sima 88-as hanem a metal mania.

[link]

VAgy itt van pl ez:

[link]

Ez a paletta a makeuplaza-ban 5500 ft. Itt van.

[link]

VAgy itt van ez, rúzspaletta, szintén coastal-os.

[link]

Makeuplazaban 6400 Ft:

[link]

Hát nemtudom... Tényleg nem. El vagyok bizonytalanodva...

2012. jún. 2. 21:07
 3/20 A kérdező kommentje:
Ráadásul a belinkelt 15-ös korrektor paletta nekem megvan, az ebay-es verzió, és nagyonnagyon jó!! Én beszéltem olyannal akinek ugyanilyenje van, elször a makeuplazatól rendelte, aztán az ebay-ről. És azt mondja, teljesen ugyanaz a kettő!
2012. jún. 2. 21:09
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
Az amatőr szemnek mindig minden ugyan az :-) bocs. Hidd el, hogy nem ugyan az. Még az összetételük sem. A CS palettáknak nincs ún. színtorlódásuk a nyitó gombnál és matt a dobozuk. Míg az utánzatoknak van, hogy matt, van, hogy fényes és a nyitó gombnál általában színtorlódások vannak. Ezt a Make Up Pláza KATALÓGUS menüpontjában is gyönyörűen leírják és milyen tök igaz. Nekem volt már Cs palettám és ebayos palettám is. Nekem ég és föld. Ennyi erővel vegyél kamu Urban Decay Naked palettát az ebayról és hamis MAC-et. Végülis ilyen egyszerű. De ha dolgozni akarsz a termékekkel, akkor kár ismeretlen összetételű festékekkel kockáztatnod a vendégeid bőrét. De te tudod ... Számtalan blogger írta már, hogy begyulladt a Coastal utánzatoktól a szeme és a bőrén is piros foltokat kezeltek bőrgyógyászok. Utána a bőrgyógyász is mondta, hogy az utánzatok, hamisítványok nem bevizsgált termékek, ezért nem tudhatod, hogy milyen összetevőket tartalmaznak. Hiába írnak a dobozra akármit, az nem biztos, hisz nem ellenőrzik. Amit viszont a boltban veszel vagy a MUP-ban, azok befizsgáltak 100%. Én azért ezt mindig figyelembe veszem. De ha megkockáztatod, hogy esetleg olyan bőrproblémát összeszedsz tartós használat után, hogy utána soha nem tudja bőrgyógyi kikezelni, akkor így jártál. Persze vannak, akiknek nem lesz bajuk. De mi van, ha neked éppen vagy a vendégednek igen? Hmmm, azért ez elgondolkodtató szerintem. Szóval nem véletlen kerülnek olcsóbba a hamis és utánzat termékek, hisz azokból kispórolnak jó sokmindent és mivel senki nem ellenőrzi őket, ezért azt írhatnak összetevőknek a dobozra, amit csak nem szégyellnek. Sajnos ez így van.
2012. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Itt is van torlódás: :P

[link]

2012. jún. 3. 23:20
 6/20 A kérdező kommentje:

[link]

Az az igazság, hogy én vele értek egyet. :) Szerintem sokkal egyszerűbb, és kézenfekvőbb az a válasz, hogy bizonyos cégek fantáziát láttak ezekben a "Noname" termékekben, és rányomták a logojukat. Meg nem kevés hasznot... :P Mit gondolsz, a Make up Plaza mennyiért veszi külföldről ezeket a palettákat? :) Ugyanmár.. Nem lettem meggyőzve, de azért köszönöm, hogy írtál. :)

2012. jún. 3. 23:34
 7/20 anonim ***** válasza:
51%

Ha jobban figyelnétek a CS cég történetét, akkor tudnátok, hogy ő dobta először piacra a 88-as palettákat, ezzel tört be a piacra. Utána jöttek a hamisítók és az utánzók. Vedd azt! Senki nem mondta, hogy ne vedd azt meg. Csupán a kérdésedre választoltak. Ha pedig kicsit tájékozottabb lennél, akkor látnád, hogy a MUP oldalán a KATALÓGUS MENÜPONTBAN pont arról beszél, hogy a CS cég még a régi torlódású képekkel dolgozik, de már rég nem ilyenek a termékei, pont az utánzatok miatt.


A livinpretty köztudott, hogy miért irogat ilyeneket, de ebbe most ne menjük bele szerintem.


A MUP nyilván nem sz aré hu gyé veszi, hisz ha ebben is járatos lennél, akkor tudhatnád, hogy minden amerikai cég max. 30%-os kedvezményt ad a viszonteladóinak. Ez az amerikai módszer, de a közgébe se menjünk bele. Mire a MUP behozza addig neki +35%-ban lesz a kedvezményes árból, tehát ő +5%-kal még többet is fizet, mivel Mo-on ba zi nagyok az adók, a vám, az iparűzési adó, a körny.véd adó és még sorolhatnám milyen költségeket kell rátennie, ráadásul nem feketén árulja szerencsétlen és még a szállításért is megadóztatja a magyar állam.


Szóval onnan veszed ahonnan akarod, de kár cs eszegetni sz arban lévő magyar vállalkozásokat. Szerintem örüljünk, hogy egyelőre még megy valahogy a magyar gazdaság és nem tette totál tönkre az állam. Sajnos hiába akarják a hazai vállalkozók olcsóbban adni a terméküket, egyszerűen ellehetetleníti őket az állam.


Én közgére járok és mi is beszéltük már, hogy kb. mennyi haszon lehet ilyen esetben egy vállalkozónak. Ha most kiélezzük a kérdést erre a palettára, akkor le fogsz döbbenni, de ha tényleg ilyen olcsón adja (mert igazából Európában a MUP adja a legolcsóbban, ha nem a feketegazdaságot vesszük alapul), akkor 1 palettán kb. 355,- Ft tiszta haszna van maximum, de ez már a plafon!!!


Szóval ennyit erről. Nem kioktatás, csak egy kis tisztánlátás végett írtam.

2012. jún. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék én nem cseszegetem a Makeuplaza-t, én is nagyon szeretem őket, mert olcsók, és rendszeresen vásárolok onnan. (csak épp nem Coastal-os palettákat, mert az az egyetlen, amit tekintve nem vagyok meggyőzve, hogy az ebay-es és a Coastal Scents nevű valójában nem egy és ugyanaz.) Ettől függetlenül nagyon jó, hogy van az oldal, és jó áron lehet rendelni dolgokat.
2012. jún. 5. 09:09
 9/20 A kérdező kommentje:
De egyébként meg miért érné meg a Mup-nak (maximum) 355 Ft-os haszonért Coastal palettákat forgalmazni, amikor köztudott h a kereskedelemben 5%-os haszonkulcsért a kereskedők kb a fülük botját sem mozdítják?
2012. jún. 5. 09:19
 10/20 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem tévedtek, ami a hamis, utánzat stb. dolgokat illeti. Nézzétek meg pl. a MAC-et vagy az Adidast. Nyilván az eredeti volt előbb és mivel látták, hogy népszerű, ezért elkezdték hamisítani. Szóval a kérdező által említett bloggerlány (livinpretty) mar hára hü lyeséget írt, amikor leírta a butácska eszmefuttatását. Mindenki tudja, hogy először volt az eredeti Adidas és utána jöttek az ugyan úgy kinéző utánzatok. Ez ugyan így van a CS palettákkal is. Tök egyértelmű, nem is értem miért ez a kérdés. És ahogyan az Adidas is csak hasonló, úgy a 88 paletták is csak hasonlóak, tehát utánzatok. Ilyen mar ha egyszerű :-) Kár filózni azon, hogy a tojás volt előbb vagy a tyúk. Biztos, hogy a CS 88 volt előbb és mivel népszerű lett, ezért elkezdtek utánzatokat gyártani. Nem hamisakat hanem utánzatokat (teszem hozzá gyenge utánzatokat :-) Egyébként meg csak azt éri meg hamisítani, ami után nagy a kereslet. Lásd NIKE
2012. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!