Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen körömproblémákat...

Milyen körömproblémákat okozhat a zselés műköröm? Mi okozza ezeket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
A műköróm nem okoz problémát, csak a műkörmös. A leggyakoribb, hogy túlságosan elvékonyítja a természetes körömlemezt.
2011. nov. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

* műköröm

Bocsánat

2011. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De pl körömgomba , meg ehhez hasonlók ugye nem?
2011. nov. 5. 18:42
 4/9 anonim ***** válasza:

A gomba nem anyagfüggő.

Tévesen azt hiszik, hogy mindenféle körömgomba a körmös hibája. Ez nem így van. A penészgomba, ami a szabadszél felől terjed, rohamos gyorsasággal, és sötétzöld színű pl nem körmös hiba, hanem bárkinél előfordulhat, akinél megbomlik a kézflóra egyensúlya.

Sarjadzó gomba lehet körmöhiba, az viszont elég hosszú idő, mire feltűnik, hogy egyáltalán van. Nagyon ritkán fordul elő egyébként.

Amit sokan gombának hisznek, az az alga. Ami akkor keletkezhet, ha belevegősödik a köröm, alámegy a víz, és ugyan úgy, ahogy egy akváriumban, elterjed az alga. Ez lenő amúgy, sok teendő nincs vele, a színe kevésbé sötét, az elején inkább sárgás folt.


A másik gond lehet, az allergia. Ez is teljesen egyén és anyagfüggő.

Harmadik pedig az, ha a körmös szétreszeli a körmöt. Ez egyértelműen emberi hiba, mégpedig a körmösé.

2011. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi sokat segítettél :)
2011. nov. 5. 18:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Szintén nem a köröm okozza. Azt bárki elkaphatja függetlenül attól, hogy van műkörme vagy nincs. Általában a szaktudás hiánya okozhatja műköröm esetén a gombát.
2011. nov. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
nekem is pont most lett az említett "algám".. fogalmam sincs, hogy mit tehetnék ezzel. Nagyon fáj mert elég sok réteg köröm lejött a körmömről. amíg nem nő le addig nem is lehet műkörmöm? az meg elég hülyén nézne ki ha csak azon az egyen nem lenne nem?
2011. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es: az alga nem fáj és nem jön le tőle a körmöd. Biztos, hogy alga?
2011. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
a műkörmöm elég szépen lenőtt és ránéztem és úgy nézett ki, hogy a körmöm ami kilátszott az egyik sarkéban egy fehéres folt volt. azt hidtem, hogy valami szennyeződés elmentem, hpgy lemosom és ehy hártyát láttam rajta alányúltam és egy kis darabban lejött a körmöm. de nem azért fáj mert lenne rajta valami hanem mert annyi körömlemez lejött, hogy ami megmaradt az fáj. szóval elég mély. de amúgy semmi nem látszik rajta. csak lejött a körmöm-
2011. nov. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!