Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen egyszerűbb sminket...

Milyen egyszerűbb sminket tudnék készíteni suliba?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szemre tegyél földszíneket, húzd ki szemcerkával a szemed és használj natúr rúzst vagy szájfényt.

[link]

[link]

2011. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értem minek kell leszólni rögtön mert rosszul írta.Nem értelmes ember az aki attól rézi jóban magát hogy a másikat sértegetheti.

A kérdésre válaszolva : Én csak kihúzom a szememet és szempillaspirált használok.Néha korrektort.Alapozót meg nemigazán mert tesiórákon úgy is leizzadnám :/

2011. aug. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És évnyitóra jó a kicsit erősebb smink? hétköznapokra meg pl tus+szempilla spirál ?
2011. aug. 29. 13:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem tervezem előre, milyen sminkem legyen. Majd attól függ, milyen kedvem lesz.

Mivel 1 héten belül fog megjönni a mentsruációm most kicsit pattanásosabb a bőröm, ezért ilyenkor használok alapozót, egyébként mivel a matrózblút váll részén lévő anyag sötét kék, valószínűleg kék sminket fogok csinálni.

Hétköznapokra pedig a ruha színével harmonizáló, szolid sminket fogok készíteni magamnak, amolyan pár perceset, hoyg ne kelljen sokat pepecselnem reggel a tükör előtt.


Én így szoktam sminkelni magam:

Reggel arctisztítás, majd arckrémmel bekenem az arcomat, várok 10-15 percet, hogy az arcom beszívja a krémet, így az alapozás és az egész smink tartósabb lesz. (ilyenkor felöltözök, reggelizek, elrakom a tízórait stb.), korrektorral elfedem az apróbb bőrhibákat, a szem alatti karikákat, majd lehel vékonyan felviszem az alapozót. A szemhéjamra teszek egy-egy cseppnyi korrektort szépen eldolgozom, majd alapozót is, végül púderrel fixálom, s ezután jöhet a szem sminkelése. Így tartósabb lesz a smink. Általában barna vagy fekete szemceruzát használok, de szoktam néha sötétkéket is. Szemhéjpúderből a barnás és barackos árnyalatokat részesítem leginkább előnyben, de nagyon szeretem még a zöldet és kéket is. Szoktam olyat is csinálni, hogy nem használok szemceruzát, hanem szemhéjpúdert dolgozok el úgy, mintha ceruza lenne.

Végül egy kis szempillaspirál.

Még annyi, hogy sminkelés elején vékonyan áthúzom a számat ajakápolóval. Majd a sminkelés végéhez érve letörlöm, teszek egy pici alapozót, majd púdert a számra, így jön a szájfény vagy rúzs. Így ez is tartósabb. Végül egy kis púdert teszek az arcomra - csak ha használtam alapozót - ,hogy fixáljam a sminket.


Arra azért figyelek, hogy ne vigyem túlzásba.

Most évnyitóra el tudok képzelni egy olyan sminket, hogy egy kis korrektor, alapozó, púder, alul sötétkék szemceruzával kihúzni a szemet, a felső szempillák tövébe pedig sötét két szemhéjpúdert tenni ( úgy mintha szemceruzával csinálnám), a belső szemzugba egy kis világos rózsaszín szemhéjpúder, ettől nyitottabbnak tűnik a szemem, szépen összedolgozva. Szempillaspirál, a számra pedig egy természetes barackos, rózsás színű rúzs vagy ajakápoló.

Hozzá kék kiegészítők (ha már a matrózblúzban is van kék és a sminkben).

16/L

2011. aug. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

wow ez biztos szép lehet :D

Én nem használok alapozót meg ilyeneket :/ a múltkor vettem egy elég drágát,és el ****tam az árnyalatot ://

Én tusra meg szempilla spirálra gondoltam :)

Esetleg tud még vki vmit? :$

2011. aug. 29. 17:48
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én elég egyszerűen sminkelek suliba, általában kihúzom alul a szememet fekete szemceruzával és szempillaspirált használok, ajakápolót és rá egy nagyon halvány szájfényt. Ha nagyon gáz a bőröm, akkor teszek fel alapozót, de amúgy csak korrektort szoktam a problémásabb helyekre. Ha olyan kedvem van, akkor felül tusvonalat húzok, de ilyen ritkán szokott lenni.

Évnyitóra én ilyen sminket teszek fel: lealapozózom magam + korrektor a pattanásokra, aranyszínű szemhéjpúder, fekete szemceruza, szempillaspirál és szájfény.

2011. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!