Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogy kell készíteni a műsebet?

Hogy kell készíteni a műsebet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A "massza" azaz a műbőr amit a saját bőrödre teszel és amiből a sebeket formázod 2 fajta módon tudod elkészíteni.

1: liszt, víz és bőr színű krém vagy por púder

2: tapétaragasztó por formájában valamint púder folyékony illetve por állagú.

Ezeket keverd jól formázhatóra, azaz gyurmaszerűre, önts rá fél pohár vizet és hagyd állni 1- 1,5 napot. :)


A krém festékekről:

Sok színű festékre lesz szükséged ha mondjuk egy bokaficamot szeretnél elkészíteni... piros (világos)-(sötét) valamint kék.

A krém festékeket vazelinből pici lisztből és ételszínezékből tudod elkészíteni. Ha vágott sebet szeretnél csinálni a seb belsejébe világos piros festéket kenj a szélére sötétet. Ez úgy fog kinézni, mintha a vér belseje friss a külsején pedig már alvadna a vér. A folyékony vért pedig a gyógyszertárakban kapható glicerinből és a boltban beszerezhető ételfestékből ajánlom elkészíteni. ha túl sűrű egy pici vizet vagy alkoholt is tehetsz bele. Ezek mellett a valósághű sebek elkészítéséhez szükséged lesz még vékony és vastag spatulára, vízre, kétoldalú ragasztóra, ecsetekre, üvegszilánkokra fekete porra homokra és még egyéb dolgokra attól függően, hogy pontosan milyen sebet szeretnél elkészíteni :)



vagy...


Én angol órán kiviteleztem a legolcsóbb módját, ami nem tudom, mennyire hatásos, de a tanár azért rákérdezett, mi történt vele! XD

Hozzávalók:

- occó tescos ragasztó stift ( addig használd, amíg ragad! )

- egy-két papírzsepi

- alapozó ( sötétebb és világosabb is, kicsit vöröses über hatást ad! )

- művér

Figyelmeztetés: Nem éppen bőrkímélő!


Beragasztózod a seb helyét, és EGY réteg zsepit ráraksz pontosan a ragasztós bőrre... ne lógjon ki! Összecsavarsz két vékony zsepicsíkot, és a seb két oldalát ezzel csinálod meg. Leragasztózod megint... minél tobbszül annál jobb... a lényeg, hogy a bőrödre simuljon teljesen a széle. Alapozóval lekened az egészet, majd a seb környékét egy vörösebb árnyalattal hasonlításképpen... beggyulladt bőrfelszín. A sötétebbiik alapozóval csak nagyon halványan a seb körvonalát húzd ki... öntsd rá a vért, és voálá! Készen van!



ezeket olvastam most... remélem segítettem..

2011. okt. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen!! köszönöm! ment a plusz!:)
2011. okt. 21. 20:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia :-)


Az előbbi hozzászólás tetszett. :-) Egyébként egy vágott sebhez folyékony latex kell, sebfestő színek (barna, zöld, fekete, fehér), és művér. Az előre megformázott seb felrakásához és rögzítéséhez speciális ragasztóra un. mastixra van szükség. De lehet sebkészítő waxból is, csak azzal jóval nehezebb dolgozni. Ha beírod youtube-ra, hogy FX makeup találsz jó pár videót. Egyébként nagyon jó móka!!

2011. okt. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Örülök neki, hogy tudtam segíteni!:)


További szép napot!:)

2011. okt. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
mindenkinek ment a plusz!nagyon köszönöm a segítséget :)
2011. okt. 23. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!