Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ez baj? /piercing kérdés/

Ez baj? /piercing kérdés/

Figyelt kérdés
pénteken szúrattam a fülembe egy pc-t: [link] ezt. de azóta képtelen vagyok ezen az oldalamon feküdni, mert fáj. ez baj? ugye el fog múlni? mennyi idő kb?
2011. júl. 19. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Én egy évig képtelen voltam egy ilyen helix piercingem miatt az adott oldalamon/fülemen feküdni.

Ez normális, ha rendesen kezeled, nem kapsz bele stb., akkor 8-12hét a gyógyulási idő.

2011. júl. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ohh, nekem azt mondta a srác, aki csinálta, h nem kell vele semmit sem csinálni, mármint kezelni és, hogy 2 hét múlva ki lehet cserélni. milyen kezelésre gondolsz?
2011. júl. 19. 16:36
 3/8 A kérdező kommentje:
jajj, am elírtam, mert lövettem és nem szúrattam, bocsi
2011. júl. 19. 16:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Hol csináltattad?

Normális piercinges szúrja, mert a lövés eltörheti a porcot, és sokkal nehezebben gyógyul úgy. Mivel porcról van szó, hosszú a teljes gyógyulás, hiszen nyilvánvalóan ott nem valami remek a vérellátás stb. Nagyon figyelni kell rá, van valami sépci folyadék (nem jut eszembe a neve), amivel ajánlott kezelgetni. De az teljesen tuti, hogy 2 hét alatt ez nem gyógyul meg. Még a sima fülcimpába lőtt fülbevalónál is 3-4hét után szokták ajánlani a cserét. Szerintem ne háborgasd 2 hét után.

2011. júl. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
egy ismerősöm csinálta így házilag. ezen én is csodálkoztam, hogy 2 hetet mondott, mert egyszer már szúrták a fülem és akkor többet mondtak - azt szintén ismerősöm csinálta. mondjuk az nekem begyulladt, de az az én hibám volt. ennek igazából semmi baja nincsen, csak fáj, ha ráfekszem. és azon csodálkoztam, hogy azt mondta, hogy nem kell semmivel sem kezelni. köszi a választ!
2011. júl. 19. 17:09
 6/8 anonim ***** válasza:
elég sokáig fog fájni, mert a porcnak nem nagy a vérellátása, ezért lassan gyógyul. 1-2 hónapot sztem simán számolj rá...:d
2011. júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hot_kiss ***** válasza:
Üzenem az ismerősödnek, hogy ha ennyire ász, hogy másoknak háznál bátran szurkál, akkor ahhoz is legyen esze, hogy legalább normálisan ellát infóval a kezelésről és gyógyulási időről (Y);D
2011. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én orvosi alkohollal + kapott valami fertőtlenítő cuccal tisztítgattam minden nap fürdés után, és egész szépen gyógyult (bár nekem tragusom van [belső/kis porc])

a 2 hét tényleg nagyon kevés idő, szerintem 2-3 hónapot minimum hagyd benne ezt az ékszert.

2011. júl. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!