Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Sminktetoválás szemhéjjra?

Sminktetoválás szemhéjjra?

Figyelt kérdés

Szeretnék olyan sminktetkót, mintha tussal lenne kihúzva a szemem a szempillák tövében felül.

Mennyire "veszélyes" és fájdalmas ez? Van valami nagyon profi, aki ezt nagyon szépen és jól csinálja? Szívesebben mennék olyanhoz, akit ajánlanak, mert teljesen idegennél ki tudja mióta van a szakmában, milyen ügyes?

Mennyire kékülnek be ezek a színek? Mert én örülnék ha minnél feketébb maradna és tényleg cicaszemeim lennének! :)


2011. jún. 22. 09:20
 1/5 Barbara (Shana) ***** válasza:
100%

Szia!


Veszélyesnek akkor veszélyes ha allergiás vagy a festékre, vagy az illető aki tetovál nem gondoskodik a megfelelő higiéniai feltételekről. Érzéstelenítve leszel, de nem kertelek, fájdalmas, egy hétig be lesz duzzadva a szemed, ha nem kenegeted megfelelő termékkel összeragadhat a szemhéjad, mintha csipás lenne és az elég fájdalmas megint csak...

Nem ajánlom, hogy feketével csináltasd meg, mert a fekete ahogy kopik biztosan elváltozik a színe, vagy kékesbe, vagy szürkésbe, vagy zöldesre. Én a vendégeimnek a a sötétbarnát (mahagóni)szoktam ajánlani, mert az már annyira sötét, hogy feketének tűnik, amikor viszont kopni kezd, mégsem egy teljesen más színt kapsz.

Nem tudom mennyire fontos(időben) számodra a tetoválás, de a vendégeimmel át szoktam tetetni nyárról őszre, mert a napfény nem tesz neki jót (kifakulhat), a meleg még kellemetlenebb érzést okoz (az amúgy is megviselt bőrfelületen), és az izzadságcseppek sem kímélik, ill mosakodásnál, fürdésnél, zuhanyozásnál vigyázni kell, hogy ne legyen vizes a tetovált felület, mert feloldja a pörköt, ami megint kiszedheti a betetovált színt.

Elsőre ennyi:)

Szép napot!

2011. jún. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Huha! Nagyon köszönöm a válaszodat! Ezek szerint Te is sminkes vagy, illetve csinálsz ilyeneket... Merre dolgozol? Én őszre nem tenném át, mert hamarosan a férjemmel kibabát tervezünk és akkor nem kaphatok lidokaint. Pont azért szeretném még baba előtt, hogy utánna úgysem lesz mindig erőm még egy tust sem feldobni, meg elkenődik, stb...Ha napszemüveggel megyek utcára, nem vizezem, kenegetem akkor azért lehet ezt nyáron is csináltatni? Egy ismerősömnek nagyon profi csinálta és megsérült a szaruhártyája, 2hétig sötét szoba és szerencséje volt, h csak ennyi.. Milyen sűrűn adódnak "bakik"? Te mennyiért csinálsz ilyet? Köszi!!
2011. jún. 22. 09:57
 3/5 Barbara (Shana) ***** válasza:

Szia:)


Én kozmetikus, sminkes, sminktetováló, testfestő vagyok. Specialitásom a szemöldök tetoválás, és az elrontott szemöldökök korrekciója, de természetesen a többi sminktetoválással is foglalkozom. (Viszont itt nem szabad sem magam, sem a weboldalamat reklámozni, így nyugodtan keressél meg e-mailben.) Szívesen válaszolok minden kérdésedre ott.

Pesten dolgozom egyébként.

Szép napot!

2011. jún. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenkinek csak ajánlani tudom. Én is megcsináltattam. Az alsó-felső szemkontúrral kezdtem. Aztán annyira meg voltam elégedve vele, hogy megcsináltattam a szemöldököm, meg a szájkontúrt is.

40 éves vagyok és egyre jobban nehezemre esett kifesteni magam, ráadásul már a szemhéjam is egy picikét megereszkedett, ezért folyton elmaszatolódott, ha kihúztam a szemem, szóval már évek óta foglalkoztam magamban a kérdéssel, csak nagyon paráztam tőle. Aztán egyszer csak valahogy véletlenül kiderült, hogy akihez kozmetikába járok amúgy egyébként, ő régen foglalkozik tetkóval is (csak én nem tudtam róla). És egyre másra derült ki, hogy neki is, meg neki is ő csinálta. És sorra vizslattam az üzletben azokat, akiknek már csinált bármit is. Annyira szépek voltak. Hát nem is lehetett észlelni, hogy ez tetoválás. Tehát meggyőzött a referenciák sokasága és döntöttem. Különösebben nem volt fájdalmas. Olyan érzés, mint amikor egy fa kihegyezetlen ceruzával karcolod. Amikor már kezdett a művelet közben fájni, szóltam neki és bekente érzéstelenítővel. Tehát végig simán ki lehetett bírni. Estére bedagadt (ödémás lett), de ez normális, mondta előre. JEGELNI kell ezerrel! Én egy lefagyasztott juhtúró tömlőt szorítottam rá, persze ráraktam előtte egy fóliát. Ezt lehetett hengergetni, kicsi volt a tömlő, tehát precízebben lehetett ráilleszteni a szemhéjra. Többször ismételni kell. Ez bevált. És nekem egy nap alatt lehúzta a duzzanatot. A következő nap már nem is volt bedagadva. Aztán meg ami fontos, hogy folyamatosan vazelinezni kell, hogy ki ne száradjon a "heg", mert akkor bereped. A heg is elég gyorsan lejött. Én úgy krémeztem, hogy vattás fülpálcikát belenyomtam a sima fehér patikai vazelinbe, és azzal mentem rá. Aztán csak azt vettem észre, hogy a sötétbarnás hegek, rajtamaradtak a vattán, ahogy áthúztam. Szóval így. Tulajdonképpen a negyedik napon már csak a beavatkozás eredménye látszott és a kellemetlenségeket már el is felejtettem. Aki csinálta nagyon profi. Előtte egy csomót beszéltünk róla, hogy hogyan miképp szeretném, meg rajzolgattunk, meg megmutattam magamon, hogy ilyet szeretnék. És pont olyan lett! Tökéletes, ízléses, igényes. Ja, és egyébként minden "páciensétől" ezt hallom, tehát nemcsak nekem ez a véleményem. Remélem nem tűnök elfogultnak, de mindenféleképpen csak jót tudok mondani róla. Pesterzsébeten dolgozik és most 15 ezerbe kerül egy felső szemhéj. Azóta elfelejthettem a sminkelés napi nyűgjét. Ha extra helyre megyek akkor persze komolyabban kifestem magam egyéb színekkel, de a hétköznapokra ez a tetoválás egy szuper megoldás. Amúgy ne félj a "veszélyességétől", nyilván van hibaszázalék, de az utcán is az ember fejére eshet egy virágcserép. A szóbanforgó kozmetikussal kapcsolatban én tűzbe tenném a kezem. Évek óta járok hozzá egyéb kezelésekre és messzemenően figyelmes, és soha nem okozott még eddig kellemetlenséget (leszámítva a gyantázásokat) áááááááá :-) Szóval, ha gondolod (mivel átérzem a félelmeidet) emailben szívesen elküldöm, a telefonszámát. Vágj bele bátran. 4 napot utána a szobában tölteni nem a világ. Megéri! Sok sikert hozzá! 40/n

2011. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Barbara (Shana) ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!


Két e-mail is küldtem neked arra a címre amiről megkerestél, de valamiért nem mennek át az üzeneteim. Meg tudsz adni egy másik címet? Vagy más elérhetőséget?

2011. jún. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!