Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen akupunktúrás pontok...

Milyen akupunktúrás pontok vannak a tragusban? A piercinget forgassam, avagy sem?

Figyelt kérdés

Szeretném megtudni, milyen akupunktúrás pontok vannak a tragusban (eddig nem kaptam rá pontos választ), valamint hallottam olyat, hogy a piercing előrecsúszik és egyszerűen kiesik a fülből. Ez hogy lehetséges?

Az egyik helyen azt olvastam, hogy naponta kétszer forgatni kell, míg a másikon azt, hogy egyáltalán nem szabad forgatni. Most melyik igaz?

(Ha valaki leírná a tapasztalatait, azt nagyon megköszönném!!!)


2011. ápr. 9. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Na akkor tapasztalat meg egyebek:

Kitolódni előre meg ilyenek tuti nem fog. Amúgy a tragusban szinte nincsenek idegek, tehát akupunktúrás pontok se hiszem. A helyes ápolás az, ha minden egyes mosdás után, de legalább naponta kétszer gyógyszertári alkoholos vattával fertőtleníted a területet, és ekkor meg is forgatod egy kicsit. Túl sokat nem jó forgatni, mert akkor nem hagyod hámosodni egyáltalán, de ha nem forgatod, az se jó, mert akkor meg nem fog szépen egyenletesen hámosodni. Ha esetleg begyulladna, mert ez a terület erre nagyon érzékeny, akkor kamillateás borogatással (és továbbra is alkoholos fertőtlenítéssel) tudod lehúzni a gyulladást. Ne menj vele 1 hónapig uszodába, napközben ne piszkáld, koszos kézzel egyéltalán ne nyúlj hozzá, mert ezektől begyulladhat. Ha begyullad, az azért nagyon nagy baj, mert (bár ez állítólag nagyob ritka) részlegesen vagy teljesen elhalhat a porc és akkor csak egy ronda puha lifegő bőrdarab marad a helyén, nem lehet rajta segíteni többé. De természetesen ha megfelelően ápolod, akkor ez nem fog bekövetkezni. Ami személyes tapasztalat, hogy nekem az alapból berakott talpas piercingtől nagyon begyulladt a fülem, nem rögtön, hanem pár hétel később, mint amikor szúrattam. egy ideig bogyós orrpiercinggel helyettesítettem, de azokat meg állandóan elvesztettem, hetente veni kellett egyet. Most összecsavarós mindkét oldalán golyós "súlyzó" alakú van benne, azóta semmi baja, immáron másfél éve (fél évbe tellett, míg rájöttem mitől gyullad be egyfolytában, mert a talp éle bevágott amikor alvásnál ráfeküdtem).

Szóval ennyi, és ennek nagyrészét a piercingesnek el kellett volna mondania, legközelebb valami megbízhatóbb emberhez menj, ha szúratsz.

2011. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Még nem szúrattam, csak most szeretném, de előtte tudni szerettem volna ezeket a dolgokat.

Nagyon köszönöm, sokat segítettél!!! :)

2011. ápr. 10. 10:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy enyhén hajlított ékszer van benne, mindkét vége bogyós, de csak a felső lecsavarható.

Ha valahogyan a bogyó le is csavarodna (kizárt, fogóval is nehéz szétszedni), akkor se esne ki azonnal a hajlított szár miatt az ékszer.


Azt hogy a tragusban alig van ideg azt megcáfolnám, mert én csillagokat láttam, amikor átszúrták, de utána tényleg nem problémás, ha sikerül megelőzni a gyulladást, akkor tejesen fájdalommentes a gyógyulás.


Én Octenipest-el kezelem, és minden fertőtlenítés után megmozgatom egy kicsit.

2012. máj. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Van ott akupunktúrás pont, az éhségé. Csökkenti az éhséged, elvileg, én még nem véltem felfedezni, 2 napja szúrattam.
2012. aug. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!