Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Sminkeljek vagy ne? És ha...

Sminkeljek vagy ne? És ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés
Szóval a sulinkban tilos a smink. Én tavaly néha megszegtem, és raktam magamra "láthatatlan" sminket. Szeretnék sminkelni. Persze csak ízlésesen, finoman, nem vakolatszerűen, és csak minimálisan kiemelve az arcom. Azzal indokolják, hogy nagyon káros, de én többször is utánaolvastam. Nem káros, ha nem használják MINDEN EGYES nap, ha nem hagyják fent éjszakára, és ha nem viszik túlzásba. Én egyiket se tenném.

szept. 1. 20:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

"Ennyi erővel el kell ismerni, hogy az is szemét, amit megeszünk. Minden mennyiségben."

Mi? Az alma? Arról is azt olvastad? Meg a sárgarépáról?


Ne csak olvass, hanem azt is nézd meg, hogy ki az, aki valamit leír. És gondold meg, milyen céllal írja. Hogy érdekében áll-e azt írni vagy nem. Ha anyagi érdeke fűződik hozzá, akkor meg inkább őrá gyanakodj, hogy nem az igazat írja, ne rám, akinek semmiféle anyagi érdekem sem fűződik ahhoz, amit írok.

szept. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Az alma is, igen. Ki tudja mivel permetezték le. Mégis megeszed. Mégsincs tőle bajod. Ennyi erővel mindenki hazudik. Viszont most tipegjünk szépen vissza a sminkek témájához, mert ez engem nem érdekel.
szept. 3. 15:46
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Arra már kaptál választ.
szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
60%

Én amikor hetedikes voltam akkor kezdtem el úgymomd sminkelni, de akkor is inkább csak szem sminket csinaltam: szempillaspirált használtam és szemceruzát a vizvonalamhoz vagy nem tudom ezt hogy mondják.

Elég feltűnő volt, de egyik tanár sem szólt érte. Ugyanúgy nálunk "tilos" volt a rövid nadrág, ami nem ér legalabb a combod közepéig és a topok is "tilosak" voltak, de nálunk ezeket sem vettek nagyon figyelembe, nyilván ha valami durvább volt azért szólatak.


Nézd meg hogy osztalytarsaid sminkelnek-e és úgy kezdd el te is, vagy ha nem sminkelnek akkor először te se ess túlzasba nehogy fdltunjon valakinek.


De egyébként minden smink káros valamennyire, hiába van rairva hogy nem az. Teljesen mindegy hogy este lemosod, mert attol még napkozben az arcodon van. Van akinek például megritkul/kihullik a szempillája egyes szempillaspiraloktol vagy kiütéses lesz a bőre valamelyik alapozótól, szóval minden smink káros, még akkor is ha nem is látszik az arcodon. A "tini" sminkek is károsak, és kb csak azért tini, mert kevésbé tartós, minőségi, lehet nem annyira karos de az sem jo a borodnek.

De etol fuggetlenul persze szinte mindenki sminkel (en is).

szept. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%
Őszintén: válts iskolát. Menj olyan helyre, ahol lehetsz kreatív és hagynak felszabadult fiatalnak lenni ahelyett, hogy belegyalulnak a földbe.
szept. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
15 - Igen, azon vagyok. Ez az utolsó évem itt.
szept. 6. 18:49
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

"és csak minimálisan kiemelve az arcom"

Miért kellene kiemelni? Honnan? Hogy feltűnőbb legyél? De mire lenne az jó, ha olyanoknak is feltűnnél, akiknek smink nélkül nem?... Akinek igazán te kellesz, aki tényleg rád kíváncsi, az smink nélkül ugyanúgy megtalál.

szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
17 - itt nem erről van szó. Ez az önkifejezésem egy módja. Ennyi. Semmi többet nem kell belelátni és magyarázni.
szept. 6. 22:41
 19/19 anonim ***** válasza:
35%
Az önkifejezésnek rengeteg féle módja van. A sminkelés csak egy a sok közül. Az összes többit használhatod!
szept. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!