Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Sminkeljek vagy ne? És ha...

Sminkeljek vagy ne? És ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés
Szóval a sulinkban tilos a smink. Én tavaly néha megszegtem, és raktam magamra "láthatatlan" sminket. Szeretnék sminkelni. Persze csak ízlésesen, finoman, nem vakolatszerűen, és csak minimálisan kiemelve az arcom. Azzal indokolják, hogy nagyon káros, de én többször is utánaolvastam. Nem káros, ha nem használják MINDEN EGYES nap, ha nem hagyják fent éjszakára, és ha nem viszik túlzásba. Én egyiket se tenném.

szept. 1. 20:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Ne!
szept. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Metionin ***** válasza:
70%
Sminkelj iskolán kívül.
szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2 - de én a suliba szeretnék.
szept. 1. 20:55
 4/19 Metionin ***** válasza:
100%
Akkor sminkelj csak viseld a következményeket. Te tudod, hogy nálatok a tilos mit takar, beírást, ejnye-bejnyét vagy azonnal lemosatják és akkor feleslegesen b.tad el rá az időt reggel.
szept. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan milyen sminkeket szeretnél használni, az arcod melyik részére?

Most itt nyilván nem mondom, hogy sminkelj nyugodtan, ha egyszer tilos nálatok - bár én ezt butaságnak tartom, hogy megtiltják, illetve nem káros, HA rendesen lemosod este (olajos+vizes lemosóval), nem alszol benne, higiénikusan tárolod a sminkjeidet, stb.

Az se mindegy, hogy hány éves vagy.


Hogy a kérdésre válaszoljak: ha láthatatlan sminket szeretnél, akkor pl. korrektor helyett használhatsz “color correcting” termékeket - tehát ha pl. el akarod rejteni a karikákat a szemed alatt, nem több réteg világos pacsmagot teszel oda, ami aztán megül a ráncokban és feltűnő, hanem olyan színt teszel oda HALVÁNYAN , ami “kiüti” a sötét karikákat. Erre megvannak a szabályok, hogy melyik szín melyiket semlegesíti, pl. el lehet vele tüntetni a pirosabb foltokat az arcon, stb. Ez szerintem egy kevésbé feltűnő megoldás, mintha vastag alapozót/korrektort kennél az arcodra, mégis egységesíti a bőrödet.


2. Ha a szemöldököd ritkásabb, akkor ha HALVÁNYAN kitöltöd, az sem lesz olyan feltűnő.

szept. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Pontosan milyen sminkeket szeretnél használni, az arcod melyik részére? - Egy kis korrektort a szemem alá és a "hibákra", leheletnyi pirosítót az arcomra és az orromra, egy kevés highlightert az arccsontomra, egy kis szájceruzát, szájfényt és egy szolid brana vonalat a szememhez, ami kb. észrevehetetlen.
szept. 2. 14:16
 7/19 anonim ***** válasza:
13%

"Sminkeljek vagy ne? És ha igen, akkor hogyan? Szóval a sulinkban tilos a smink..."

Akkor sminkelj sulin kívül, egyszerű.


"Azzal indokolják, hogy nagyon káros, de én többször is utánaolvastam. Nem káros..."

Ezt hol olvastad és miért gondolod, hogy akik ezt írták, azoknak nem állt érdekükben ezt írni? Aki kozmetikai szereket árul, nyilván azt híreszteli, hogy nem káros...

szept. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ezt hol olvastad és miért gondolod, hogy akik ezt írták, azoknak nem állt érdekükben ezt írni? - Szia! Nem gondolom, hogy káros lenni egy bőrgyógyászatilag tesztelt, érzékeny bőrre is ajánlott, kifejezetten tiniknek kifejlesztett méregdrága smink, amit higiénikusan tárolsz, nem veszed fel minden nap és gondosan eltávolítod az arcodról.
szept. 2. 19:21
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Értem, hogy ezt gondolod. A kérdés az, hogy miért gondolod ezt. Azért, mert az adott kozmetikumot előállító meg árusító cégek azt mondják, hogy nem káros? Érdekükben áll ezt mondani, erről beszélek. Mi mást mondanának, ha azt akarják, hogy megvedd, méghozzá minél nagyobb mennyiségben? Persze, hogy ezt mondják, másképp nem adnád nekik a pénzedet, nem lenne profitjuk, aztán csődbe mennének.
szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Már bocsánat. Ennyi erővel el kell ismerni, hogy az is szemét, amit megeszünk. Minden mennyiségben. Akkor egyáltalán ne vegyek egészségesnek titulált ételeket? Hagyjuk már. Nem ez volt a kérdés. Nyilván óriási sminkellenes vagy, de ezt ne itt éld ki.
szept. 2. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!