Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Kontaktlencsés vagyok. Hogy...

Kontaktlencsés vagyok. Hogy sminkeljek?

Figyelt kérdés

Az lenne a legfontosabb kérdésem,hogy sok helyen olvastam,hogy a lencsét már előtte helyezzem be a szemembe.Ez csak azért kell,hogy lássak közbe, vagy van valami fontosabb oka is?

Tudniillik elég ügyetlen vagyok, és a sminket elég gyakran kell lemosnom és újra felraknom,meg folyton javítgatnom,így viszont félek hogy a lencsének még nagyobb baja lehet,pl. mikor sminklemosóval dörzsölöm a szememet, stb.


Szóval szerintetek lehet úgy hogy a smink után rakom be a lencsét?:D


2010. okt. 16. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, azert is hogy lassal is valamit, meg azert mert ha a smink hozzaer a kontaktlencsehez, infekcio is keletkezhet. Krem szemhej smink jobb mint a puder, hasznalj allergiaelleneseket. A szemkihuzo tust ne hasznald a szemhejon belul, csak kivul, jobb ha ceruza. Ha hasznalsz kezkremet, eloszor a kontaktot rakd be, utana kremezd a kezed. Mikor lemosod a szemsminket, eloszor vedd ki a lencseket, hogy veletlenul se menjen ra a lemoso.
2010. okt. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy utánna rakod be.Gondolj csak bele kivagy festve a szempillád is gondolom és alul felül széthúzod a szemed eleve felkened a szempilla festéket a szemöldödre és be is könnyezel szóval még a smink is szétfolyik:S Mindig elötte kell berakni
2010. okt. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igen, ahogyan az előző válaszolók is írták, sminkelés előtt rakd be a lencsét:)

ha elkenődik a sminked, akkor pedig szépen és kíméletesen mosd le, ugyanez vonatkozik a nap végén a sminklemosásra:)

és vigyázz, hogy ne menjen festék a szemedbe...persze kis mennyiségtől nincs semmi baj, de óvatosan...am nem kell sokkal nagyobb odafigyelés, mint a lencse nélküli sminkeléshez, majd belejössz, ne aggódj:)

remélem segítettem:)

2010. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én úgy csinálom, hogy először lealapozom az arcom és a szemhéjam utána alaposan antibakteriális kézmosóval kezetmosok és beteszem a lencsét. a többi smiket pedig utána csinálom meg.
2011. febr. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

én is használok lencsét, és sajnos én is elszoktam rontani a festést....

először tedd be a lencsét, aztán fess

ha elrontod én pl. fültisztító pálcikával szoktam kijavítani, és alul ne húzd ki a szemedet, mert az könnyen belemegy amikor pislogsz

és fontos hogy ne poros dolgokat használj :)

2011. szept. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!