Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A tubusos alapozómat (kép...

A tubusos alapozómat (kép lent) hogyan tudnám könnyedén felkenni az arcomra?

Figyelt kérdés

[link]

És általában mennyit kell tenni alapozóból ?


2010. szept. 27. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Én az ujjammal szoktam és a bnőim is. Így nehéz megmondani mennyit kenj rá, de úgy a legjobb ha mindenhol vékony rétegben van fent és az ujjaddal egyenletesen el tudod kenni.
2010. szept. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát ezt úgy érted, hogy ne úgy csináljam, hogy egy helyre teszek sokat és onnan kenem szét hanem az arcom minden részére teszek egy kicsit és úgy ? Vagyis hát igazából én így csinálom, de nem vagyok benne biztos, hogy így mindenhova ugyanannyi kerül. Meg most folyékony alapozóm van de az is elég sűrű és nehézkes feltenni. Úgy próbáltam ma, hogy egy kis szivacsot benedvesítettem és arra tettem rá az alapozót és úgy kentem. Ez így jó,vagy csak pocséklás
2010. szept. 27. 20:20
 3/10 anonim válasza:
Szerintem próbáld ki az alapozószivacsot. Én is azt használok és nekem bejött. Egyenletesen el lehet vele oszlatni az alapozót és nem marad fent felesleg.
2010. szept. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A folyékony alapozó nem egy "arckrém", tehát felhelyezni NEM úgy kell, hogy nyomsz egy adagot a tenyeredbe, bekened vele az arcodat és kész!

Az alapozó lényege az, hogy láthatatlanul legyen a bőrön, mégis elfedje a hibákat.

Az alapozó felhelyezésénem számos módja és még több praktikája van.

Szerintem átlag használatra a legjobb az alapozószivacs (párszáz forintért beszerezhető a drogériákban), mert egyenletesen el lehet vele kenni az alapozót, ráadásul a hajtöveknél és az áll vonalában is szépen el tuddo dolgozni.

Nos,

1. fogd az alapozó szivacsot, vizezd be (ez azért kell, hogy ne szívjon be annyi alapozót, és hogy tartósabb legyen a smink. A vizet persze jól csavard ki belőle, elég ha nedves)

2. tegyél egy kis pöttnyi (mondjuk borsónyi, de ezt úgyis magadnak tapasztalod majd) alapozót a kézfejedre (arra, amelyikkel nem sminkelsz)

3. A nedves sziveccsal vegyél fel egy kis alapozót, és kezdődhet a munka: a arc belső része felől haladj kifelé (tehát a homlok- orr- áll vonalától kezdve a füled irányába). Simítsd az alapozót a bőrödre, és nyomkodó- simísó mozdulatokkal tedd egyenletessé!

4. A hajad, füled és állad vonalánál is szépen simítsd el az alapozót, ne félj odaérni a szivaccsal! Az állcsontodnál nem kötelező megállni, kicsit akár lejjebb is simíthatod az alapozót a nyakad vonalába.


Az orrodnál és a szemed környékre is figyelj oda, hogy nem "üljön meg" az alapozó!


Különben (1, maximum 2) ujjbeggyel is fel lehet vinni az alapozót, de szerintem több a hibalehetőség, és nem is olyan egyenletes mint szivaccsal. A technika különdeb ugyanaz, mint a szivacs esetében.


Bocs, hogy kicsit hosszú lett, de remélem, hasznosnak találod.

2010. szept. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Többféle alapozó szivacs van, de nem mindegyik jó.

Dm-be vette egyszer,de az nagyon "csíkozott", amik tutira jók.. [link]

2010. szept. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem olyan szivacsom van amit egy AVON -os gyöngy- barnítópúderből vettem ki. Azt hiszem legalábbis. Kicsi, barna, kerek. Ez jó vajon?
2010. szept. 28. 17:39
 7/10 A kérdező kommentje:
És köszönöm szépen mindenkinek. :)
2010. szept. 28. 17:40
 8/10 anonim válasza:
nem,az nem jo...az alapozo szivacs masabb,hogyis mondjam "tomorebb"
2010. szept. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor keresni fogok alapozó szivacsot. :D
2010. szept. 28. 20:11
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszike : )
2010. szept. 28. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!