Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Normális ha a makett festéket...

Normális ha a makett festéket lelehet kaparni körömmel?

Figyelt kérdés
Lefestettem feketére a makettem és 24orán át száradt de könyen lejön rola szépen fedj sima is de nemtünik tartósnak mi lehet a baj? Nemvolt tiszta a felület? Nem száradt még meg? Több réteggel tartosabb lenne? A festéket egy maketthoz adták csomagban egy mistercraft maketthoz a dobozon Masterpaint acrilic enamel felirat szerepel a festéket iletöen alatta pedig kisbetűvel water wash-up, net 4ml each paint gondolom ez azt jelenti hogy vizzel lehet higitani és hogy 4ml a kiszerelése probábol egy kicsit higitottam egy kicsit külön a festékböl ugy nagyon nemvolt jo igy arra tipeltem hogy ez már higitott vagy nem lehet nem érdemes higitani tovább szoval ugy festettem egyből sajnos ez az első festésem mit ajánlotok hogy tartosabb legyen vagy van valami praktika ami azá teszi vagy ezek a festék vackok?ha igen mit ajánlotok helyette ami olcsó?

2020. dec. 8. 22:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja még anyi hogy ecsettel festettem
2020. dec. 8. 22:47
 2/6 anonim válasza:
Elvileg nem kéne ilyen könnyen lejönnie. Fém vagy műanyag makett? Ha jól tudom a fémről könnyebben lejön.
2020. dec. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Műanyag
2020. dec. 9. 09:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem normális hogy ilyen könnyen lejön.


-volt valami zsíros szennyeződés a felületen (érdemes áttörölni festés előtt alkohollal, vagy mosogatószerrel elmosni a makettet)

-a festékkel van valami. Túl régi, nem jó anyaggal hígítottad, vagy egyszerűen vastag a festék réteg és még nem száradt meg teljesen.

2020. dec. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem is a festékkel van valami valakinek van valami ötlete praktikája hogy lehetne tartósítani? Valami lakk vagy bevonat esetleg illetve milyen festéket ajánlotok a késöbbiekben ami megmarad normálisan?
2020. dec. 10. 17:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Ak, vallejo, lehetőleg saját hígítójával.
2020. dec. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!