Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » 14-15 évesen megengedett a...

14-15 évesen megengedett a púder és az alapozó használata?

Figyelt kérdés
Csak púder és alapozót na meg szemhéjtust használok,és arra lennék kíváncsi hogy pár év múlva a smink öregíteni fogja a bőröm?
2008. nov. 25. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Megengedett..Persze..Mi nem tilthatjuk meg,bár anyukád helyében..Na mind1 a kérdésedre válaszolva,ha MINDEN este lemosod,megfeleő sminklemosóval,én nagyon ajánlom a nivea visage young olajmentes tengeri ásványokkal ellátot zselét,ami amellett,hogy lemossa a sminked,sok egyébre is alkalmas.Hetente 1-2-szer arcpakolás,illetve hagyd a bőröd szellőzni.Ülj ki néha az erkélyre,hagy szellőzön a bőröd.
2008. nov. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen, persze. Mára már kitaláltak antibakteriális alapozókat, amik nem tömítik el a pólusokat és hagyják szellőzni a bőrt. Mindenképp ilyet használj iylen fiatal bőrre. És ahogy az előző válaszoló is mondta, minden nap alaposan tisztítsd meg az arcod, különben 30 évesen csak ráncokból fogsz állni!

:)

2008. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És ha alaposan megtisztítom akkor nem fogok ráncokból álnni 30 évesen?:D
2008. nov. 25. 20:20
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.De ha nem tartod be fele annyi idősen dupla annyi ráncod lesz:)
2008. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem használnék. Nagyon nem tesz jót a bőrnek, akármilyen márkás is. Én most 30 éves vagyok, de eddig mindig csak valamilyen alkalomkor sminkeltem magam, és ez meg is látszik a bőrömön, nincs egy ici-pici ráncom se még. :) A húgom viszont már 20 évesen ráncosodott... :(
2008. nov. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én majd egy évig majdnem mindennap használtam, már van is két nagyon apró ráncom. Pedig ez csak 2 éve volt. Nagyon nem tesz jót a bőrnek, persze ha nem mindennap használod, akkor "megengedett". :) Olyan fiatal vagy, szép vagy anélkül is. Egy pici púder mehet az orrodra, hogy ne legyen fényes, de az alapozó szerintem fölösleges. Ha pattanásos vagy irány a bőrgyógyász (ne dőlj be a reklámos kencéknek, mindenki más, nem mindenkinek az a jó)ő felír a saját bőrtípusodnak megfelelőt ha azzal kezeled akkor hamar javulni fog. Ha nincsenek akkor tényleg abszolút felesleges az alapozó.
2008. nov. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz, ha nem vagy pattanásos felesleges! Én kb 15-16 évesen kezdtem el használni, a pattanások miatt, de csak rontott a helyzeten. Ha szép a bőröd felesleges (kivéve persze ha bulizni mész, olyankor bocsánatos bűn:)) Használj egyszerűen antibakteriális korrektort és irány a kozmetikus vagy a gyógyszertár Vichy termékekért, nagyon jók de sajnos drágák:(
2008. nov. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Én 27 vagyok és csak szemceruzát és szempillaspirált használok.Mindig alaposan megmosom az arcom és egy héten 2-szer használok arcradirt,majd bekenem tesápoló tejjel.Már nem egyszer néztek 18 évesnek.De nézd meg a tévéseket,smink nélkül már az utcára sem tudnak kimenni.Tisztelet a kivétel.
2008. nov. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Na azért szerintem ezek a mai sminkszerek nem olyan rossz minőségűek, hogy ennyire öregítenének.

Sok mindentől függ, hogy mikor és milyen mértékben leszel ráncos. A stressztől is lehet, meg bármitől.

Nem lehet ráfogni a sminkre szerintem...

A púdertől és alapozótól max. a bőröd szárad ki és hámlik kicsit, akkor krémezd be minden este, esetleg reggel is. Ha megfelelő púdert/alapozót veszel akkor nem tömődnek el a pórusok és nem lesz gond. Ha hazaérsz mindig mosd le az arcodat és krémezd be. Ha otthon vagy ne sminkelj. Igyál sok folyadékot, mert az jót tesz az arcbőrnek. Napi 2 liter legyen meg.

A szemhéjtus pedig minimális, attól nem lesznek ráncosak a szemeid.

Összességében véleményem szerint nem lesz különösebb káros hatása a smink viselésének később :))

Nekem se lett semmi bajom tőle.

2008. nov. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
45%
micsoda??én 13 vok és nem csak púdert meg alapozót használok már kiskorom óta festem magam :XD és az előzőek jó válaszok tisztítsd meg az arcodat előtte.
2008. nov. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!