Ez eredeti Swarovski?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt rendelném meg ajándékba, megtaláltam emagon is (az meg eléggé megbízható szerintem). A cikkszáma ewb090, amit ha beírok, akkor beadja ezt a karkötőt több oldalon is. Olvastam, hogy több ékszergyártó is használ Swarovski kristályokat, ez ilyen, vagy csak hamisítvány?



2019. nov. 30. 01:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem tudom. Idézem a termékleírást:


"- Kristály: osztrák kristályok

- Bevonat: 18K fehérarany bevonat

- Vegyszer, parfüm ne érje, fürdésnél ne viseld!"


Na most: nekem van igazi, Swarowski márkaboltban vásárolt Swarowski ékszerem, ajándék volt. Az saválló fémből készül, nyugodtan érhet parfümhöz, lehet benne fürdeni.

A kristály lehet, hogy osztrák (bár a leírásban jótékonyan csak annyit írnak: osztrák kristályok), a karkötő szerintem elég gagyi lehet. A 18K fehérarany bevonat hatalmas kamunak tűnik, tekintve, hogy a termék 3500 ft.

Azt már tapasztaltam, hogy minden műanyag göngyre képesek rámondani, hogy Swarowski kristály, és szerintem itt ez legyen a legutosó szempont. Én arra tippelek, hogy ez egy létező Swarowski ékszermodell utánzata. A Swarowski honlapon amúgy cikkszám alapján nem találni. Az Emag-on 8000 ft, ami túlzásnak tűnik. Ha meg lehet venni 3500-ért is, és azon is haszna van ugye az eladónak, akkor mennyit érhet?

Az eredeti Swarowski ékszer mellé jár egy garanciajegy, vagy mi a szösz, hogy eredeti. Enélkül nyolcezreket elkérni valamiért, amire csak úgy rámondjuk, hogy Swarowski...

Én nem bíznék ebben, de ez én vagyok, lehet, hogy más jobban rálát és kijavít.

2019. nov. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Ez 100% hogy nem Swarovski!

Ha fehérarany bevonta van rajta az ára nem ennyi,meg eleve a Swarovski kövek miatt is drágább lenne.Meg így van 1# az eredetihez érhet parfüm,lehet benne fürdeni.

2019. nov. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a swarovski boltban mondtak, hogy nem erheti viz a majd 50 ezres gyurumet. (Nem is erte megis elrohadt mint egy bizsu)

Azt mondtak ez ilyen nem tudnak mit tenni. Szoval ha engem a rendes boltjukban atvertek keves eselyt latok ra hogy neten ilyen olcson te igazit fogsz ki

2019. nov. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Az az igazság, hogy a rendelés után gondoltam bele, hogy lehet, hogy hamis. Na mindegy le tudom mondani, írtam is nekik e-mailt, hogy... na megírtam nekik konkrétan, hogy nem vagyok biztos eredetiségükben. Vissza is írtak:


A partnerünk, akiktől ezeket a karkötőket beszerezzük, 8 éve gyártja ezt a karkötő modellt. Ők is, ahogy mi is a Swarovski hivatalos partnerei vagyunk, a kristályokat a Swarovskitól vásárolják, ahogyan mi is.

Mellékelve küldöm a Swarovski certifikációját. Várom szíves visszajelzését, hogy küldhetjük-e a csomagot, vagy töröljük a rendelését.


Szerintetek mit csináljak? Igazat írnak?

2019. nov. 30. 12:59
 5/17 A kérdező kommentje:

A weboldalon pedig ezt találtam:


Az ékszerek többsége az úgynevezett „Made with CRYSTALLIZED™ – Swarovski Elements” swarovski kristály felhasználásával készül. Ezt azt jelenti, hogy az ékszerekben lévő kristályok Swarovski kristályok, viszont az ékszert, amibe a kristály belekerült, nem a Swarovski cég készítette (ezért nincs is benne SWAN logó), hanem egy partner gyártó cég.

Ékszerwebshopunkban található Swarovski kristályos ékszerek gyártója ISO9001 minőség tanúsítvánnyal rendelkezik, amelyet 2000-ben kapott meg. Az 1995-ben alapított cégnél több mint 50 000 m2-en több mint 4000 alkalmazott dolgozik azon, hogy szebbnél szebb Swarovski kristályos ékszerek közt válogathass nap mint nap.



Nem az a célom, hogy meggyőzzem magam, hogy eredeti, csak tényleg tudni szeretném. Egyébként azért 3500 ft, mert van ez a Black Friday ugyebár. Elküldték az eredetiséget igazoló bizonyítványt, amin rajta van a cég neve, amit ha beírok, az ő weboldalukat adja be. A neve egyébként Spalatius Kft.


Köszönöm a segítséget, mert én tényleg nem értek ezekhez.

2019. nov. 30. 13:33
 6/17 A kérdező kommentje:
Visszaírtam nekik, hogy küldjék, mert ott a tanusítvány, ami alapján valóban a Swarovski partnere a cég.
2019. nov. 30. 14:30
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Swarovski oldalan lathatod kikkel dolgoznak egyutt
2019. nov. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Elküldték a beszállítójuk tanusítványát, amin az van, hogy Yiwu, ami viszont fent van a Swarovski oldalán, így valószínűleg eredeti.
2019. nov. 30. 16:13
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: a 3500 ft akkor is elgondolkodtató, mert Black Friday ide vagy oda, olyan áron nem adnak semmit, amin nincs hasznuk. Ha ez a karkötő 8800 ft-ért is fenn van, meg 3500-ért is, biztos lehetsz benne, hogy a 3500-on is van hasznuk, tehát a valódi ára egy ezres körül lehet.

Jómagam nem hiszek a Swarowski márkában, lehet, hogy érdemtelenül, a sok gagyi miatt. Nekem van, mint írtam, ajándékba kaptam, én biztos nem költöttem volna rá a pénzem, mert ennyi pénzért egy ezüst, vagy arany sokkal jobb befektetés (aranyból nyilván ennyiért nem telik bármire, de na...).

2019. nov. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és azt még megjegyezném, hogy a kristály lehet Swarowski, azt nem is cáfolta senki. Itt a fémmel lesz gond. Az igazi Swarowski legalább saválló fémmel dolgozik, ami elég tartós (bár a fenti gyűrűs sztori elborzasztott, de az én nyakláncom kb 6 éve bírja, és nem látszik rajta a hordás), és van benne egy pecsét, ami ha lenne, érzésem szerint lefotózták volna. Elég sokáig kerestem a képeken, nem látom.

Tehát a gyenge pontja ennek a karkötőnek nem a kristály, hanem a fém, és ha elolvasod a cég levelét, a fémről nem ír, csak a kristályokról. Én láttam már Swarowskit műanyag ékszerben is (tényleg az volt), beleraják neked akármibe.


Nem elkeseríteni akarlak, bízom benne, hogy tényleg hivatalos partner a cég és nem lesz vele gond, örömet szerzel majd vele.

2019. nov. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!