Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Orrműtétet akarok. Nagy,...

Orrműtétet akarok. Nagy, kampós és széles. Nem csak beképzelem mert már többen is mondták. De szüleim ellenzik. Mi legyen? A többi lent.

Figyelt kérdés

A szüleim nem engedik. Meg van rá a pénzem - összegyüjtöttem születésnapi, karácsonyi, húsvéti, névnapi pénzből amit szüleimtől meg családtagoktól kaptam - de ordítoznak hogy nem ezért adták ezt a pénzt. Ez milyen már? Hát nem ajándék volt? Meg vísitoznak hogy trombozist fogok kapni (a műtét miatt), nem fogom tudni befejezni a sulit és ők nem fognak elápolni.


Nekem meg itt marad az örökös "Ott az a helyes srác... de biztos az orrom nézi... hú de jó lenne ha szép pisze lenne... olyan de olyan büszke lennék! A legeslegszebb lennék!!!"


MI A VÉLEMÉNYED? MIT TEGYEK?

Beleegyezésük nélkül csináljam meg? 18/L


2010. márc. 29. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
18 éves vagyok, szülőibeleegyezés nékül is megcsináltathatod a műtétet. mondd a szüleidnek, hogy sokkal jobban éreznéd magad a műtét után, próbáld megbeszélni velük, mást nem lehet tenni
2010. márc. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*vagy
2010. márc. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben még várnék 2-3 évet... Igaz, hogy már most is megcsinálhatod, de olyan korban vagy, amikor még kicsit változol, igaz, az orrod tuti nem fog, de nem tudni, hogy ennyi idősen ez mennyire tesz jót. Esetleg konzultálj egy orvossal, hogy ő mit javasol, javasolt-e ez ilyen fiatalon, mire számíthatsz, érdemes-e, pontosan mit fognak csinálni, és ez alapján mérlegelj...

Egyik barátnőm ugyanebben a cipőben volt, utálta az orrát, de úgy döntött még vár 2 évet, és közben jött egy srác, akinek pont a karakteres orra tetszett meg, azóta imádja az orrát. Szóval még testileg és lelkileg is változóban vagy, ezt hívják a pedagógusok veszélyeztetett kornak, amikor az ember még nagyon hirtelen hoz döntéseket és könnyen befolyásolható. Szóval gondold át...

2010. márc. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ja csak az a gáz hogy egyre inkább gondolkodom akarom...

egyébként köszönöm...

2010. márc. 29. 21:00
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem is bazi nagy orrom van..tök szép lennék,csakhát az az orr...mondjuk szüleim,barátaim azt mondják,hogy annyira illik hozzám,"ettől lesz karakteres arcom"..köszi.

amúgy én már elfogadtam...ez van,ezt dobta a gép.

szerintem próbáld meg te is elfogadni,és ne görcsölj ezen!hidd el...fontosabb hogy ápolt legyél,és vidám.mindenkinek van egy kis szépséghibája..és egyébként is nem tudhatod h pl. az "új orroddal" hogy néznél ki..és ha egyszer megcsinálják,nincs viszaút.:)

szóval én a helyedben soha nem csinálnám meg...

de ha ragaszkodsz hozzá,akkor is várj még egy kicsit!

és gondold át!szüleidnek igaza van.:)

L/17

2010. márc. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnád befejezni a sulit?Ha minden rendbe megy akkor nem kell otthon feküdnöd heteket.

De

jól gondold át hiszen az orr megváltoztatása teljesen megváltoztathatja az arcod karakterét

Nem 100%, hogy olyanra sikerül mint amilyet szeretnél

2010. márc. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Műtét utáni teendők.


A gipszsínt egy-két hétig kell viselni. 2-3 napig helyi fájdalomra kell számítani, ami a szokásos fájdalomcsillapítókkal csökkenthető. Orrot fújni, hajolni nem szabad, mert az utóvérzést okozhat! Átmeneti kényelmetlenséget okoz, hogy a műtéti területen kialakult duzzanat légzési nehezítettséget okoz, a levegőt szájon át tudja venni a beteg. A műtét után megfigyelési időt követően a beteget kísérővel hazabocsátjuk. Az otthoni ápolás megszervezése, az utasítások betartása a páciensre hárul. A gipszrögzítést a kontroll alkalmával, egy-két hét múlva távolítjuk el.


Lehetséges szövődmények


Az orrplasztika műtétnek is vannak veszélyei, így pl. rossz hegesedés, utóvérzés, gyulladás, ideiglenes érzéskiesés, légzési nehezítettség, aszimmetria. Súlyosabb esetben előfordulhat bőrelhalás, ez azonban szerencsére igen ritka.


Valamely beavatkozás szövődménymentességét egy orvos sem garantálhatja. Az orvosi beavatkozás szövődményei: utóvérzés, gyulladás azonban - hála az orvostudomány fejlődésének - egyre ritkábbak, előfordulásuk esetén kezelhetők.


Gyógyulási kilátások


A műtét után a helyi fájdalmon kívül a szemek körül duzzanat, véraláfutás jelentkezhet, ami az első 24 órában növekszik, majd 8-10 nap alatt felszívódik. A végleges forma fél-egy év után alakul ki.

2010. márc. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, tudom, milyen érzés, amit átélsz. Én is hasonlókon mentem keresztül. Beszóltak, bántottak, pedig nem volt olyan hatalmas. Megműttettem. Az első műtétem nem sikerült, nagyon elszúrták, de a második már egész elfogadható lett. Nem pisze, de egyenes, nem csúcsos, teljesen normális. :) És végre jól érzem magam a bőrömben, nem félek bemenni egy szórakozóhelyre, nem tartok attól, hogy mit fognak szólni/beszólni mások. Ha gondolod, vagy kérdésed van, írj privit nyugodtan!
2010. márc. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
uristen baz..meg semmien komolya következményei nincsenen ne szarjá be sok f..sz itt összeirogál mindent de ez baromság nekem is mecsinálták ...csak kuirva drága volt...eleve gondolkodj már magánklinika ez nem állami korház szovalé nem fossá---
2010. ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!