Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » A plasztikai műtétek mikor...

A plasztikai műtétek mikor kezdtek elterjedni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 21. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Már a 70es években is voltak pl mellműtétek, itthon értelemszerűen akkor még nem volt elterjedt el. Aztán 89 után szerintem nálunk jobban megjelentek, aki olyan, annak volt annyi ideje, hogy megtudja ezeket fizetni is. (Most persze hitelt is vesznek fel, de most arra gondolok, hogy nem a szocializmus zárkózottságában vagyunk) Inkább azt mondanám, hogy az utóbbi évtizedben lett “nyitott” az ország arra, hogy kimondjuk, hogy plasztika. Nekem is van ismerősöm már 15 éve, aki megcsináltatta a mellét, de kb “titok” volt. Az egy másik hogy rajta kb nem is lehetett látni, mert teljesen természtesen állt. Ma már ő se titkolja a dolgot, mert tudja, hogy nem lesz itthon megvetve miatta. (Persze nem ordítja mindenkinek)

De már lassan 50 éve van mindenféle próbálkozás, hogy változtassunk magunkon ilyen szinten, a modern orvosládban. (De már ezelőtt is bőven volt más próba, pl a fiatalság fenntartására) Azóta persze a 70es évekbeli elsőgenerációs implantátumból is lett a mostani ötödik és már egész komoly próbálkozás van a hatodikra.

Másik oldala, hogy usában inkább divat a nagyobb mell, ami nálunk még mindig fut, de valójában már megint haladunk a természtesség felé, csak nálunk ez mindig kicsit lassabb. Egyre több helyen már nem “menő” 600-800cc-s implantátumot berakni, hanem inkább olyasmit ami el is képzelhető a másikon. Azért szerintem még kell vagy 5-10 év amire az hazai többség is inkább átveszi ezt.

2021. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én legelőször a 40-es éveket tudom, van egy ilyen képsorozatom, ott azt hinnéd valami kínzóeszköz van a nőn, olyan durva volt.
2021. aug. 22. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Magával a műtétekkel terjedtek el egyébként, mert akinek balesetben megégett az arca, annak kellett új arcot csinálni.
2021. aug. 22. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
Több helyen is olvastam,hogy a Harangozó Teri halálát a kilyukadt mellimplantátum okozta! Valószínű,hogy nincs mindenkinek pénze rá,hogy megfelelő időben cseréltesse. Egyébként meg nagyon feltűnő, szerintem. Akinek egyáltalán nincs melle azoknál megértem, de csak azért,hogy nagyobb legyen óriási fájdalmat és pénz kiadást vállalni....Miért:?
2021. aug. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!