Ti milyen szempontok alapján selejtezitek le a ruháitokat?
Azzal kell kezdenem, hogy noha nem öltözködök rosszul, vagy előnytelenül, igazából soha nem hatott meg az épp aktuális divat, és nem is hozott lázba a ruházkodás, mint póttevékenység.
Ha ruhadarabokat veszek, igyekszem örökzöld, nekem tetsző, sokáig hordható darabokat beszerezni, így a ruhatáram nem éppen fast fashion szempontok alapján alakul. Ha elém tennének 2 ruhát, hogy beazonosítsam, melyik az újabb divathullám terméke, biztosan nem lennék rá képes.
Ezzel párhuzamosan viszont van egy rendkívül rossz szokásom, mégpedig az, hogy képtelen vagyok kiselejtezni a régi gúnyáimat. Több férfi ismerősöm is ugyan így van ezzel, csak gyűlnek a szekrényeinkben a göncök. A közeljövőben viszont tervezek egy átfogóbb szelektálást. A problémám viszont az, hogy nem tudom, mi alapján szórjam ki a cuccok egy részét. Mindenre képes vagyok rámondani, hogy ez még jó lesz ide-oda felvenni, otthoni ruhának, permetezőnek, haha :D
A kérdésem az lenne, hogy ti milyen szempontok mentén nyilvánítotok kidobandónak egy ruhát? Mikor mondjátok rá valamire, hogy ettől most jobb megszabadulni?
Köszi a válaszokat előre is!
F/27
Amit két teljes évig nem veszel fel, az fölösleges a ruhatáradban.
Másrészt nekem is volt évekig őrzött új ruhadarabom, nem volt szívem hordani.
Nekem a következő két trükköm van:
1. Mindent felpróbálok. Ami lyukas, szűk, bő, kinyúlt, szorít, dörzsöl, viszket, kimoshatatlanul foltos vagy bármi hasonló, az megy a kukába. Úgy hangzik, mintha igényes lennél a ruhatáradra, annak minőségére akkor is ha nem divatolsz. Nyugodtan terjeszd ezt ki az otthoni és permetezős darabjaidra is, legyenek ilyenek, nyilván nem kell ünneplőben permetezni, de ne a két mérettel kisebb vörösbor-foltos lyukas hónaljú egyetemről maradt rongy legyen az.
2. Valamilyen rendszer szerint ellenőrizni kell hogy melyek azok a darabok, amiket egy éven át nem hordasz. Nyilván nem a frakkra meg a sífelszerelésre gondolok, amik nagyon alkalomhoz kötöttek, de ha van olyan póló vagy nadrág, pulcsi amit egy évig nem veszel fel, azt inkább adományozd el, mert jövőre se fogod felvenni, hiába áltatod magad.
+1: amit még érdemes megfontolni: Ha felismerted hogy nálad az "otthoni ruha" kupac a lomtár, érdemes azt limitálni. Ne ott fogd meg hogy mi lehet még jó otthonra, hanem hogy mire van szükséged. Gondold át realisztikusan, hány otthoni ruhadarabot kell tartanod. Annak függvényében hogy hányszor veszed fel mielőtt kimosod, milyen gyakran tudod mosni őket, hetente hány nap hordod őket (minden nap átveszed munka után, vagy csak hétvégén?) határozd meg, hogy mondjuk nyolc darab sima otthoni, és két darab nagyon koszolható pólóra van szükséged, utóbbi az amiben padlásra, vízaknába mászni meg olajat cserélni lehet. Miután átválogattad a szekrényedet, fogd meg a "jó lesz ez még permetezni" kupacot és tegyél el belőle tízet ami a legkényelmesebb, legjobban tetszik, a többit meg kíméletlenül adományozd el. Így nem csak az egyik polcról a másikra pakolod a ruháidat hanem tényleg szelektálsz.
Vannak a menthetetlen állapotú ruhák, azokat kidobom.
Vannak azok a jó állapotú ruhák, amik nem jönnek fel már rám, rájuk untam, nem tetszenek már, nem tudom hova felvenni, azok kerülnek a netre fel.
Ha valami láthatóan viseltes, leselejtezem.
Ha valami már nem jó rám és nem éri meg átszabatni, leselejtezem.
Ha valamit már több mint egy éve meg sem fontoltam, hogy felvegyem, leselejtezem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!