Egy gyöngyfűzős oldalon ( [link] ezt találtam:
" Az eko bőr szintetikus anyagból készül. Két réteg alkotja - kötött pamut és poliuretán. Olcsóbb változata az eredeti bőrnek, mely sok tulajdonságában vetekszik az eredetivel."
Ha ez igaz a cipőre, táskára is, akkor az ekológikus bőr nem bőr.
Előnyei: szellős, erős, könnyen kezelhető, széles színskálából lehet választani.
Nem valódi bőr valójában műbőr.Nem szellőzik úgy mint a valódi bőr.Azért adták neki ezt a nevet mert környezet kímélőnek tartják. A valódi bőrök cserzése ugyan is nagyon környezet szennyező.
Sima műbőrt, műanyagot adják el ilyen fantázianéven, bőr-áron.
Egyszer vettem egy ilyet figyelmetlenségből. Soha többet. Szellőzésben és tartóssagban sem hasonlítható a valodi bőrhöz. Ritka nagy szélhámosság, amit sajnos a legnagyobb márkák is alkalmaznak.
Imádom mikor mindenki tesz valami jót hozzá, de odabiggyeszt valami hülyeséget is!
Az ekologiai bőr jobban hangzik, mint a műbőr.
Manapság ha el akarsz valami szart adni, valami ostobának aki környezetgurunak hiszi magát miközben a műanyag bakancsával letapossa a virágokat az erdőben, és kiszögeli magát a fához, akkor azt el kell nevezd "eco"-nak, vagy "bio"-nak.
Ráadásul ennek még tulajdonságában sincs semmi köze a bőrhöz, a külső kinézetét kivéve.
A tényleges válasz megtalálható minden válasz felében, amíg nem biggyesztettek hozzá egy ostobaságot, vagy mellékes állatvédő környezetkímélő marhaságokat.
Ugyan miben vetekszik egy szar olcsó poliuretán egy bőrrel a súlyán kívül?
Tehát az anyaga pamut és poliuretán keveréke.
Sokkal szarabb anyag mint a bőr.
Bár a bőr előállítása környezetszennyező, mégis a műanyag szarokat kell kiszorítani a gyártásból a környezet károsítása miatt!
(Sok lúd disznót győz... avagy, a bőrcipő, ha jól készítik el, 20 év múlva is bőrcipő. A műanyag meg pár hónap múlva már csak le nem bomló műanyag hulladék, de semmiképp nem cipő. Törött talp, szakadt felsőrész... stb.)
Anyaga gyengébb mint a bőr, és nem szellőzik, befülled benne a lábad. Sajnos egyre több márkás terméket gyártó cég is beszáll ebbe a műkacat gyártásba, mert olcsóbb az előállítása, több rajta a haszon mert szétesik, és új kell. Nem véletlen, a haszonszerzés érdekli őket. Régebben a bőr adidas, amit a Tisza is gyártott 5-6 évig sportcipőként is megállta a helyét a lábamon. Manapság egy olcsóbb cipő 1-2 használat, a drágább esetleg erősebb 3 hónap max. Ezeket a művackokat Kínában, Indiában, Törökországban rakatják össze a neves gyártók. Biztos azért mert annyira érdekli őket a környezet.
Cipővel akkor jársz a legjobban, ha sikerül egy kevésbé divatos, de öreg gyártótól igazi bőr felsőrészből, nyers gumi talppal, (ami hidegben nem törik ketté) varrt és nem csak ragasztott cipőt venni.
(Meg kell nézni jól, mert sok esetben csak díszvarrást csinálnak.)
Én a kérdéssel kapcsolatban ezt az oldalt találtam ( [link]
Röviden annyit mond, hogy 2 jelentése van az öko bőrnek. Az egyik a környezetbarát módon elkészített valódi bőr. A másik a valódi bőr felhasználása nélkül készített műbőr.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!