Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Audrey Hepburn stílus?

Audrey Hepburn stílus?

Figyelt kérdés
Milyen jellegű ruhákat vegyek? Oké, hogy nézzem meg a fotóit, de ettől még nem leszek előrébb. Nem tudom, hogy induljak el, ti milyen darabokat vásárolnátok először?
2016. márc. 6. 08:49
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

Audrey Hepburn nem egy stílus. Voltak szerepei. Gondolom ha már akkora követő vagy, behatólag tanulmányoztad az életművét, nem lehet gond behatárolni pontosabban? Mondanám, hogy valami klasszikus Holly Golightly féle estélyit vegyél, de mégis mikor szeretnéd felvenni?

Civilben pedig a kor divatját követte nagyrészt - már amennyire tudni lehet, ennyire azért nem volt minden mozzanat dokumentálva. Leírások, cikkek, filmek vannak erről a témáról. Ha már ezt a korszakot akarod magadévá erőszakolni, jobb, ha magad jársz utána. Pláne, hogy nem volt egységes divat, főleg egy teljes élet alatt.

Szerintem mielőtt vásárolgatásba kezdesz, találd ki, hogy pontosabban mire is gondoltál. Utána könnyebb lenne segíteni.

2016. márc. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Oké, hogy nézzem meg a fotóit, de ettől még nem leszek előrébb" -de nagyon is.

Szerintem Audrey Hepburn-re ne úgy tekints mint példakép, hanem mint inspiráció. A világon egyetlen egy igazi, eredeti példakép létezik minden ember számára -önmaga.

Ha megfigyeled a fotóit, látszik, hogy egyszerű, letisztult mégis nőies és stílusos ruhákban járt, a maga kor divatja szerint. A "kis fekete ruháját" Coco Chanel tervezte neki, szerintem érdemes őt is megfigyelni (Coco Chanel film (Audrey Tautou szereplésével!), életrajzi könyv effélék is jól jöhetnek, mivel lehet, hogy egy képről lelehet utánozni őt, de a mögöttes tartalmát, ami pedig pont a lényeg lenne, kimaradna a kutatás nélkül). Nem tudom, hány éves vagy, vagy, hogy mit dolgozol, milyen az életkörülményed, így nehéz rá válaszolni, de azért itt van néhány ötlet:

-fekete farmer

-fekete "irodai" egyenes szárú nadrág, ami jó állásinterjúk során (bár ezt nem feltétlen egy 20 évesnek ajánlott első sorban)

-nőiesen szabott, fehér blúz

-fekete-fehér poló

-fekete balerina cipő

-romantikus csipkés ruha

-lágy, pasztell színű kabátok

-selyemsálak (wifelifestyle.hu legutóbbi bejegyzése pont erről szól)

-az a bizonyos kis fekete ruha

-fekete napszemüveg

Egyébként a stílusosság miatt, szerintem keress valamit ami jelemez téged (és nem feltétlenül Audrey Hepburn-t). Brossok (egyszer a polódra, másszor az övedre tűzve), sálak, élénkebb rúzsok, fejpántok, különböző gyűrűk, vagy csupán egy szín ami gyakran megjelenik az öltözködésedben..Bármi amiben jól érzed magad, és tetszik.

Amúgy a "Párizsi sikk" c. könyvet ajánlom.

2016. jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!